Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 06. Ankara » Zırhlı Birlikler’den Geçen Yolda Köprüler Son Aşamada
Zırhlı Birlikler’den Geçen Yolda Köprüler Son Aşamada

Zırhlı Birlikler’den Geçen Yolda Köprüler Son Aşamada

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tüm hızıyla sürdürülen Sabancı-Bağlıca bulvarları bağlantı yolundaki çalışmalar bir bir tamamlanıyor. Bulvar üzerinde imalatı süren 6 ayrı köprü ve köprülü kavşağın 10 gün içerisinde tamamlanacağı bilgisini veren yetkililer, 5 kilometrelik bulvarın 2 kilometrelik bölümünün asfaltının döküldüğünü, koordineli olarak new jersey bariyer ve kaldırım çalışmalarının ise yüzde 50’sinin tamamlandığını söylediler.

Dev bulvarın açılışı için hedefin bu ay sonu olduğunu da ifade eden yetkililer, hava şartlarının elverdiği ölçüde çalışmaların gece gündüz tüm hızıyla sürdüğünü kaydettiler.

Eskişehir Yolu ile Bağlıca Bulvarı’nda trafiğe büyük rahatlık kazandırması planlanan 5 kilometrelik Sabancı-Bağlıca bağlantı yolu çalışmasında, sanat yapıları da bir bir bitiriliyor. Eskişehir yoluna alternatif olarak hazırlanan, Sabancı Bulvarı’nın devamından Zırhlı Birlik Tümen Komutanlığı içerisinden geçen ve Bağlıca Bulvarı’na bağlanan yol, 50 metre genişliğinde, emniyet şeritleriyle birlikte 5 gidiş- 5 geliş olarak yapılıyor.

6 SANATSAL YAPI…

Sabancı Bulvarı’nın sonundan başlayan ve yonca kavşakla mevcut yollara adapte olacak yeni bulvarda toplam 6 adet sanat yapısı bulunduğunu kaydeden Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, bu yapılardan 2 tanesinin tamamlandığını, kalan 4 tanesinin de eş zamanlı olarak 10 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, “Sanat yapılarının betonarme imalatları bitti, döşeme çalışmalarına başladık. Ayrıca başladığımız asfalt serimi de tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda yolun 2 kilometrelik kısmını asfaltladık” bilgisini verdiler.

Dev bulvarda kaldırım ve new jersey bariyer çalışmalarının da yarısının bitirildiğini ifade eden yetkililer, “2 metre genişliğinde olacak kaldırımlarımızın yanı sıra, refüjde de new jersey bariyer imalatımız sürüyor. Asfaltla koordineli olarak hem kaldırım hem de bariyer yerleştirme çalışmaları devam ediyor” dediler.

Yetkililer, yol üzerinde biten ve yapımı süren sanat yapılarına ilişkin de şu bilgileri verdiler:

“-Devlet kurumlarının yeni bulvara bağlantısını sağlayacak 2 açıklıklı bir katlı kavşak (tamamlandı),

-Yapılmakta olan bulvarı kesen derenin üstünden geçişi sağlayacak 40 metre uzunluğunda köprü (tamamlandı),

-Kuzey ve güney bölgelerini bağlayacak uzunlukları 35 ve 48 metre olan iki adet altgeçit (10 gün içinde bitecek),

-Eskişehir Bulvarı’ndan (Anse kavşağı tarafı) Bağlıca’ya gidecekler için 80 metre uzunluğunda 3 açıklı bir ‘U’ dönüş köprüsü (10 gün içinde bitecek),

-Yeni bulvardan Eskişehir yoluna dönmek isteyenler için de 60 metre uzunluğunda Altgeçit ‘U’ dönüşü (10 gün içinde bitecek)…”

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*