Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Diyarbakır’da yeni bağlantı yolunda yıkımlar tamamlandı
Diyarbakır’da yeni bağlantı yolunda yıkımlar tamamlandı

Diyarbakır’da yeni bağlantı yolunda yıkımlar tamamlandı

Kentte araç trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ile Bağlar ilçelerini birbirine bağlayacak olan yeni bağlantı yolu üzerinde bulunan 4 apartmanı kamulaştırarak yıkımını tamamladı. Gevran Caddesi ile Turgut Özal Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan 375 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde gidiş ve geliş yönlü inşa edilecek yeni bağlantı yolunda yıkım çalışmalarının ardından asfaltlama çalışmaları başlayacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ile Bağlar ilçelerinin bağlantısını sağlayan Yaşar Kemal Caddesi’nin (Ekinciler) trafik yükünü azaltmak amacıyla yeni aks (bağlantı) yolu açma çalışmaları tamamlanıyor. Gevran Caddesi ile Turgut Özal Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan yolda İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, yol aksı üzerinde bulunan toplam 4 apartmanı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdi. 375 metre uzunluk ve 20 metre genişliğindeki yolda ekipler, ilk etapta Konur, Şeref 2 ve Emin apartmanlarının yıkımını tamamladı. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olan ve askeri lojman olarak kullanılan Başarı apartmanının yıkımı gerçekleştirilerek alan yol yapımına hazır hale getirildi. Yıkım çalışmaları kapsamında yol üzerinde bulunan Yenişehir Belediyesi’ne bağlı çöp toplama alanı ve Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçe duvarı yıkılarak geriye çekilecek, yine yol güzergahında yer alan elektrik direkleri de kaldırılacak.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı çalışmalarını tamamladıktan sonra Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kamulaştırılarak açılan alanda gidiş ve geliş yönlü olmak üzere yol yapım çalışmalarına başlayacak. Gevran Caddesi ile Turgut Özal Bulvarı’nı birbirine bağlayan yeni aksın devreye girmesiyle birlikte Rızvanağa, Gevran, Yaşar Kemal Caddeleri ve Kooperatifler Mahallesi’ndeki trafik yoğunluğu azalacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*