Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » iletişim

5 yorum

 1. merhaba iyi günler trabzon bölge müdürlüğü müşavirlik sözleşmesini emay müşavirlikmi aldı yine bunla ilgili bir bilginiz varmı aydınlatırsanız sevinirim….

 2. emin ertuğrul

  iyi günler, Balıkesir-Edremit Çanakkale Yenice -Kalkım arası yolu ihalesi hakkında bilgi verirmisinz, ayrıca Balıkesir_balya ile Çanakkale Yenice arası son derece virajlı ve bakımsız bu yol hakkında aydınlatırmısınız ve Çanakkale Boğaz Köprüsü ve otobanı ihalesi ne zaman olacak. teşekkürler

 3. emin ertuğrul

  bilgilendirirseniz sevinirim

 4. emin ertuğrul

  bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkür eder, saygılar sunarım.

 5. Basın Bülteni // Kordsa Global Ulaştırma Projelerinde Manyetik Akıma Karşı Çözüm Sunuyor

  Beton içerisinde yer alan çelik donatılar, farklı pek çok yapıda bulunan elektronik cihaz ve sistemlerin manyetik alanlarını etkileyebilir ve çalışma performanslarını kısıtlayabilir. Ayrıca, yapılarda güç üreten cihazların çalıştığı belirli alanlardaki betonlarda yer alan çelik donatılar, elektrik akımlarına maruz kalarak korozyon sürecini hızlandırır ve beton mukavemetini kısa zamanda güvenli sınırın altına çekebilir. Yapılarda bu tip sorunlarla karşılaşmamak ve elektro-manyetik sistemlerin sorunsuz şekilde çalışabilmesi için, betonda yüksek tokluk ve uzun vadeli durabilite sağlayan, korozyona dayanıklı ve elektrik iletkenliği olmayan Kordsa Global İnşaat Güçlendirme Teknolojisi ürünü KraTos Makro sentetik fiber donatıları ile betonlar manyetik akıma karşı korunarak proje işçilik ve imalat sürelerinde minimum %30 zaman avantajı sağlanmaktadır.

  Elektro-manyetik sistemlerin sürekliliğinin sağlanması istenen; hafif raylı sistem ve yüksek hızlı tren hatları, otoyol ve köprü manyetik gişe geçişleri, havalimanları, hastaneler, test laboratuvarları, ar-ge tesisleri, radar ve ölçüm istasyonları ve yayın istasyonları gibi farklı yapılarda manyetik iletkenliğe karşı beton güçlendirme uygulamaları yapıların işlerliği ve servis ömürlerini büyük ölçüde artırmaktadır.

  KraTos Makro Sentetik Fiber Donatıları, Poliamid 6.6 ham maddesinden üretilmektedir. Korozyona dayanıklı ve elektrik iletkenliği olmayan KraTos Makro, elektro-manyetik güvenliğin gerekli olduğu projelerde güvenlik, durabilite ve hasır çelik imalatına göre minimum %30’luk zaman avantajı sağlayan özellikleriyle sürdürülebilir kaynak tasarrufu sağlamaktadır.
  Ulaştırma alanında Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde 4 adet gişe bölümleri ve 9 adet manyetik HGS geçiş alanlarında yer alan sinyalizasyon sistemlerinin olumsuz etkilenmemesi için gişe betonları KraTos Makro sentetik fiber donatıları ile güçlendirilmiştir.
  KraTos Makro, elektrik iletkenliği olmayan ve korozyona dayanıklı özelliklerinin yanında, kolay ve hızlı uygulanabilirlik, iş gücü tasarrufu, betonda homojen dağılarak yüksek tokluk sağlaması, çatlak penetrasyonu ve gelişimini önleme özelliği ve minimum stok alanı ihtiyacı ile güvenlik, dayanım ve uygulamalarda hasır çeliğe göre minimum %30 zaman avantajı sağlıyor.

  Raylı sistem projelerinde yer alan sinyalizasyon sistemleri, toplu ulaşım hizmetlerinin aksamaması için büyük önem taşır ve sorunsuz çalışmaları için elektro-manyetik sinyalizasyon alanının dış etkilerden korunması gerekir.
  Benzer bir ihtiyaç, Samsun şehiriçi ulaşımı için büyük önem taşıyan Gar-Tekkeköy Arası Hafif Raylı Sistem Projesi’nde 63 adet makas geçiş bölümlerinin ray altı betonlarında sinyalizasyon sistemlerinin manyetik olarak etkilenmemesi için ortaya çıkmıştır.
  Kratos Makro sentetik fiber donatıları, hafif raylı sistem ray altı betonlarında istenilen tokluk ve mekanik mukavemeti sağlayarak, korozyona dayanıklı ve elektrik iletkenliği olmayan özellikleriyle makas geçiş bölümlerinde manyetik akıma karşı güçlendirme sağlamıştır. Ayrıca hızlı karışım, kolay pompalanabilme ve uygulanabilirlik özellikleriyle de projeye minimum %30 zaman avantajı sağlayarak hasır çelik donatı ile beton güçlendirme uygulaması yerine tercih edilmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*