Salı , 17 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Genel

Genel

Genel

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi konforlu, ucuz ve güvenli ulaşım için çalışıyor

Daha konforlu, ucuz ve güvenli ulaşım hizmetleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içerisinde çevreye duyarlı doğalgazlı 32 araç alarak toplu taşıma filosunu genişletti. İlçelere bağlı 194 mahalleyi kapsayan 22 yeni güzergah açan, il ve ilçe merkezlerinde mezarlıklara ücretsiz ulaşım hizmeti veren, akıllı kavşak sistemini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmetinden yılın ilk 9 ayında 14 ... Devamını Oku »

İhsaniye Mahallesi Parkeyle Döşeniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Gölmarmara ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi 509 Sokak’ta kilit parke taşı döşemesinin ardından kaldırım düzenleme çalışmalarına da hız verdi. Büyükşehir Yasası ile birlikte köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin altyapı ve üst yapı çalışmalarına ağırlık veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde de bu çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda ilçeye bağlı İhsaniye Mahallesi 509 Sokak’ta ... Devamını Oku »

Alt Geçitler Bir Aya Tamam

Ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için birçok projeyi hayata geçiren Sivas Belediyesi Gazi Lisesi ve Yukarı Tekke Kavşağı’nda yaşanan sıkıntıları sonlandırmak amacıyla bölgelerde alt geçit çalışması başlattı. Yaz sonunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Belediye Başkanı Sami Aydın da Battı-Çıktı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Ay sonunda ... Devamını Oku »

Başkan Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü İçin İçişleri Bakanlığı’na seslendi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü için İç İşleri Bakanlığı’na seslenerek “Devlet Bahçeli Köprüsü, hükümetin Adana’da şehir plancılığına aykırı olarak yaptığı yatırımların trafik yükünü omuzlamak için yapılıyor. Köprü kredisinin geciktirilmesi Adana halkına eziyet, milli ekonomiye zarardır” dedi “DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ HÜKÜMET YATIRIMLARININ TRAFİK YÜKÜNÜ OMUZLAYACAK” Adana’nın gerdanlığı olarak nitelendirilen ve Başkan Hüseyin Sözlü’nün ‘Liderin adını şeref madalyası ... Devamını Oku »

Sumaklı Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yol yapım ve onarım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince Andırın ilçesinde devam eden çalışmalar kapsamında Sumaklı-Düziçi Grup Yolu’nda çalışmalar devam ediyor. Sumaklı-Düziçi Grup Yolu’nun Kuzgun bölümünde 4 kilometrelik alanda filler serim ve sıkıştırma çalışmaları tamamlanırken, diğer 4 kilometrelik bölümde ise çalışmalar devam ediyor. Devamını Oku »

Yedikuyular Yolunda Genişletme

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedikuyular Kayak Merkezi yapım çalışmalarının yanı sıra mevcut yolda da genişletme çalışmalarını devam ettiriyor. Şehir Merkezi’nden 7 kilometre uzunluğunda olan yolda genişletme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi yolun genişliğini 15 metreye çıkarıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda başta Yedikuyular Kayak Merkezi olmak üzere Bertiz bölgesinin grup yolu ... Devamını Oku »