Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Genel » Etkinlik » Proje

Proje

3. Köprünün bitiş tarihi belli oldu !

İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün temeli İstanbul’un fethinin 560. yıl dönümü olan 29 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı törenle atıldı. 3. köprü, 29 Mayıs 2015 yılında hizmete girecek. Başbakan Erdoğan’ın törende yaptığı konuşmadan satır başları: Bir Osmanlı padişahının, onun kuvvetli komutanlarının ve onun güzel askerlerinin, bir karanlık çağı kapatarak bir aydınlık çağı açtığı fethin 560. yıldönümünde ... Devamını Oku »

Dünyanın en büyük köprüsü olacak

Dünyanın en büyük köprüsü olacak Köprünün üzerinde 8 şerit karayolu 2 şerit de raylı sistem bulunacak. Erdoğan ve Gül’ün bugün temelini atacağı 3’üncü Boğaz Köprüsü, dünyanın en yüksek, en geniş ve üzerinden raylı sistem geçen en uzun asma köprüsü olacak… İstanbul Boğazı’na yapılacak 3’üncü köprünün temeli bugün atılacak. 10 şeritten oluşacak köprüde 8 şerit karayolu, 2 şerit ise tren yolu ... Devamını Oku »

3. köprünün temeli bugün atılıyor

3. köprünün temeli bugün atılıyor Temeli bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacak olan 3. köprünün ayakları yükselmeye başladı. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün, 8 şerit araç yolu, 2 hat demiryolu yer alması dolayısıyla 59 metre tabliye genişliğiyle teknik özellikleri bakımından dünyanın ilk köprüsü olacağını bildirdi. ... Devamını Oku »

TCK 3. Bölge Merkez ve Bölge Sınırları Yol Yapım ve Büyük Onarım Projesi

TCK 3. Bölge Merkez ve Bölge Sınırları Yol Yapım ve Büyük Onarım Projesi.T.C. Karayolları (TCK) 3. Bölge Müdürlüğü’nün, “Merkez ve Bölge Sınırları Dahilinde Devam Eden Yol Yapım ve Büyük Onarım Çalışmalarında Araştırma,Kalite Kontrol, Yapım Proje Kontrol İzleme ve Etüt Proje Kontrollük ve Danışmanlık” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihaleyi kazanan Botek – Mega Mühendislik ... Devamını Oku »

Trafik sıkışıklığı kabusuna ‘akıllı’ çözüm

Trafik sıkışıklığı kabusuna ‘akıllı’ çözüm.Trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla tüm sinyalizasyon işaretlerinin akıllı tabelalardan oluşması için çalışma başlatıldı. Proje hayata geçerse akıllı tabelalar bilgisayar aracılığıyla araç sahiplerine çeşitli uyarılarda bulunacak.İstanbul’un, trafik sıkışıklığında dünyanın ikinci şehri olması, hükümeti harekete geçirdi. Yollardaki yoğunluğu azaltmak amacıyla Türkiye genelindeki tüm yollarda trafik sinyalizasyon işaretlerinin akıllı tabelalardan oluşması için çalışma başlatıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü ile temasa ... Devamını Oku »

Boğaziçi ve FSM köprülerine son teknoloji

Boğaziçi ve FSM köprülerine son teknoloji.Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine, halatların çürümesini önleyecek nem alma sistemi kurulacak.Amerikan Parsons firmasının, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri Bakım, Onarım ve Yapısal Takviye Projesi askı halat değişim çalışmaları kapsamında yürüttüğü tasarım, mühendislik ve müşavirlik hizmetleri 26 Nisan’da tamamlanacak. Bu köprülerin bakım, onarım, yapısal takviye ve askı halat değişim çalışmaları için en kısa ... Devamını Oku »