Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Genel » Etkinlik » Sempozyum

Sempozyum

Sempozyum

Keçiören Belediyesi 6.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde stant açtı

Keçiören Belediyesi 6.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde stant açtı :Keçiören Belediyesi ATO Congresium’da 12 -14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen 6.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde stant açarak trafik kurallarına uyulması hususundaki duyarlılığını bir kez daha gösterdi. İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve YÖK iş birliğinde düzenlenen 6.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisinde stant açan Keçiören Belediyesi özellikle ... Devamını Oku »

5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu Ve Sergisi

5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu Ve Sergisi :İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Kaza istatistikleri bizim bu alanda başarılı olduğumuzu gösteriyor. Ancak insan hayatı söz konusu olunca istatistiklerin çok anlamı kalmıyor. Ne kadar aza indirirseniz indirin eğer ölüm varsa sizin yapacağınız çok iş var demektir” dedi. Ala, Emniyet Genel Müdürlüğünce ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nin açılışında ... Devamını Oku »

Çevre ve Enerji Politikaları Masaya Yatırılıyor

[ 10/04/2014; 09:30 son: 17:00. ] Çevre ve Enerji Politikaları Masaya Yatırılıyor :İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 10 Nisan’da gerçekleştirilecek “Rio+ 20 Sonrası Enerji ve Çevre İlişkileri Çalıştayı”nda tüm dünya ülkelerinin ortak gündemlerinden biri olan sürdürülebilir kalkınma, çevre ve enerji konuları ele alınıyor. “Rio+20 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı” sonrası dünyada ve Türkiye’de enerji görünümü, iklim değişikliği müzakereleri, fosil yakıt teşvikleri ve yenilenebilir enerji konularının tartışılacağı ... Devamını Oku »

Polisan karbonu “ölç, azalt, denkleştir” ile azaltıyor

Polisan karbonu “ölç, azalt, denkleştir” ile azaltıyor :Polisan Holding dünyanın en önemli sorunu olarak gösterilen karbon ile mücadelede “ölç,azalt, denkleştir” prensibiyle hareket ederek etkin sonuç alıyor. Bu yıl ilki düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’ne bronz sponsorluk ile katkı sağlayan Polisan Holding bünyelerinde bulunan Polisan Boya, Polisan Kimya ve Poliport A.Ş.’nin karbon emisyonundaki etkilerini görmek ve karbon emisyonunda azaltım yoluna gitmek amacıyla, ... Devamını Oku »

Emisyon azaltımı ülkelerin ajandalarında en üst sırada

Emisyon azaltımı ülkelerin ajandalarında en üst sırada :Gelecek nesillere temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak isteyen ülkelerin emisyon azaltımını ajandalarının en üst sıralarına yerleştirdikleri gözleniyor. İTÜ ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi, yurt içi ve yurt dışı bilim insanları, özel ve kamu kurum kuruluşlarının büyük ilgisiyle devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenen zirvede konuşmacılar, karbon yönetimi, ülkelerin karbon emisyonu ile ... Devamını Oku »

Sera gazı emisyonunda hedef 2030

Sera gazı emisyonunda hedef 2030 :Avrupa Birliği ülkelerindeki mevcut sera gazı salımının 2030 yılına kadar, 1990 yılındaki seviyenin yüzde 40 altına indirilmesi planlanıyor. İTÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul Karbon Zirvesi devam ediyor. Zirvede konuşmacı olarak yer alan OECD İklim Değişikliği Başkanı Anthony Cox, karbon azaltım sistemlerinden biri olan ürün karbon etiketlemesi konusundaki yetersizliklerin altını çizdi. Teknolojinin hızla ilerlediğini, dolayısıyla var ... Devamını Oku »