Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler

Sistemler

Ceylanpınar Kırsalında Sathi Asfalt Çalışması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Ceylanpınar İlçesindeki kırsal yollarda başlattığı sathi asfalt çalışması devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinin 2017 planlamasında yer alan 27 kilometrelik yol ağının 10 kilometrelik bölümü sathi asfalt ile kaplandı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından tüm ilçelerde başlatılan sathi asfalt kaplama çalışması devam ediyor. Ceylanpınar ilçesinde alt ve üst yapı çalışmasının yanı sıra ilçeye bağlı kırsal yollarda ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Büyükşehir’den Eyyübiye’ye Nefes Aldıran Bulvarlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ve Karaköprü’nün yanı sıra Eyyübiye ilçesinde de yeni bulvar açma ve yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Şanlıurfa Gıdacılar Sitesi yolunu terasman kot seviyesine getirme çalışmalarını sürdürürken diğer yandan Kadıkendi Mahallesi 33. Sokakta yeni bulvar yapımına başladı. Eyyübiye İlçesi Kadıkendi Mahallesini Şanlıurfa-Gaziantep Karayoluna bağlayacak olan bulvarın açılması için bölgede ... Devamını Oku »

Diyarbakır Büyükşehir ulaşım güvenliği için çalışıyor

Güvenli ulaşım hizmetleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin trafik kurallarına uymaları, yol ve hava şartları ile ilgili bilgi vermek amacıyla yoğun kullanılan caddelerde VMS (değişken mesaj sistemi) kurdu. Daha konforlu, ucuz ve güvenli bir ulaşım hizmeti sunmak amacıyla 2017 yılı içerisinde araç filosunu genişleten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, akıllı kavşak sisteminden sonra sürücülerin trafik kurallarına uymaları, yol ve ... Devamını Oku »

Malatya’nın Kırsal Mahallelerinde Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gülümuşağı- Uluköy grup yolu ile Gülümuşağı mahalle yolunu genişletip, asfalta hazır hale getirdi. Kent genelinde yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gülümuşağı-Uluköy mahallelerini bir birine bağlayan 5.3 kilometre uzunluğundaki grup yolunu 3.5 metreden 8 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yolda bakım-onarım ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalt serimine hazır ... Devamını Oku »

Kaş Bezirgan-Kalkan yolu asfalta hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, dağları kırarak açtığı Kaş Bezirgan-Kalkan yolunu asfaltlamak üzere altyapı çalışması başlattı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kaş’a bağlı Bezirgan mahallesinden, Kalkan mahallesine yeni bağlantı yolu açmıştı. 50 yıllık bir sorunu çözmek üzere harekete geçen ekipler, Bezirgan’ı dağları kırarak Akdeniz’le buluşturmuştu. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, şimdi de yolu asfaltlamak üzere kolları sıvadı. 7 kilometre uzunluğundaki yolda altyapı ... Devamını Oku »

Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumuna Üst Geçit Yapılıyor!

Şehrin en önemli markası olan Sivasspor’un yeni stadyumuna yeni yollar açarak ulaşımı kolaylaştıran Sivas Belediyesi, şimdilerde TCDD 4 İşletme Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü proje ile Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinden stadyum bölgesine Üst Geçit yapıyor. Kümbet bölgesinde oturan vatandaşların yeni stadyum, alışveriş merkezi ve okullar bölgesine ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılan yaya üst geçidi, kış şartları da düşünülerek kapalı şekilde inşa ... Devamını Oku »