Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler

Sistemler

Beşyol’a Alternatif Yol!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nce Hastane Caddesi ile Akköprü Mahallesi arasında açılması planlanan alternatif yolda incelemelerde bulundu. Göreve geldiği günden bu yana Van’da trafiğin rahatlaması ve alternatif yolların kente kazandırılması için vizyon projeleri kente kazandıran Vali Murat Zorluoğlu, Hastane Caddesini Akköprü Deresi üzerinden Akköprü Mahallesine bağlayacak alternatif yol güzergahını gezdi. Yoğun kar yağışına rağmen ... Devamını Oku »

Kızkapanlı Grup Yolunda Genişletme Çalışmaları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında sürdürdüğü hizmetlerine aralıksız olarak devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü kontrolünde yürütülen çalışmalarda Pazarcık İlçesinde Kızkapanlı-Yiğitler Grup yolunda çalışmalar devam ediyor. Pazarcık ilçesinde 14.3 kilometre uzunluğundaki Kızkapanlı- Yiğitler Grup Yolunda Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü kontrolünde genişletme, altyapı ve temel malzemesi ... Devamını Oku »

Öğretmenevi Kavşağı Projesinin Son Kat Asfaltı Atılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi trafiğini çözüme kavuşturmak amacıyla hayata geçirilen Öğretmenevi Kavşağı projesinin son kat asfalt atımına başlandı. Manisa’nın yıllardır hayalini kurduğu ve şehir içerisinde yaşanan trafik keşmekeşini çözecek olan Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi Projesinde, artık sayılı günler kaldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, projede son kat asfalt atımına başladı. Çalışmaları takip ... Devamını Oku »

Kemal Köker Köprüsü’nde Sona Yaklaşıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tehlike arz ettiğinden dolayı yıkılan Kemal Köker Köprüsü’nün yerine yapılan yeni köprünün inşaatında sona yaklaşıldı. Büyükşehir, köprünün ince işçiliklerini tamamlayarak en kısa zamanda köprüyü trafiğe açacak. 1991 yılında yapılan Kemal Köker Köprüsü, zamanla artan trafik yoğunluğundan kentin yükünü kaldıramadı, taşıyıcı sisteminde ciddi hasarlar oluşan köprüde, çökmeler olabileceğinden köprüye el koyan Büyükşehir, köprüyü yıkma kararı aldı, 2017 ... Devamını Oku »

Sivas’ın Karla Kaplanan Cadde ve Sokakları Temizleniyor

Sivas sonunda beyaz gelinliğine kavuştu… Sabah saatlerinde aniden bastıran yoğun kar yağışı Sivas’ın Cadde ve sokaklarını karla kapladı. Bu yıl biraz gecikmeli gelen kar, vatandaşın yüzünü güldürdü. Kartpostallık görüntülerin ortaya çıktığı kent meydanında yürüyenler sık sık fotoğraf çektirdi. Şehir adeta beyaza bürünürken, Sivas Belediyesi; 7000 ton tuz, 75 araç ve 330 personel ile vakit kaybetmeden kar küreme ve tuzlama çalışmalarına ... Devamını Oku »

Denizli Büyükşehir’den trafikte hayat kurtaracak önlemler

Denizli Büyükşehir Belediyesi, olası trafik kazalarında can kaybının en aza indirgenmesi için köprülü kavşaklarda su bariyeri uygulamasını hayata geçiriyor. Darbeyi emerek çarpma şiddetini azaltan su bariyerleri hayat kurtarıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı olası trafik kazalarında can kaybını en aza indirgemek için yaklaşık 15 gün önce refüj başı su bariyeri uygulamasını hayata geçirdi. İlk etapta Fatih Köprülü Kavşağı, Deliktaş ... Devamını Oku »