Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Havalimanı Haberleri » 3. Havalimanı

3. Havalimanı

İstanbul Yeni Havalimanı Türk ekonomisini de uçuracak

İstanbul Yeni Havalimanı Türk ekonomisini de uçuracak :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da yapımı süren yeni havalimanının Türk ekonomisi ve istihdamına büyük katkı sunacağını belirterek, “İstanbul Yeni Havalimanı, ticaretimize çok ciddi katkı koyacak ve bizim beklediğimiz o ki, 2025 yılında ülkemizdeki gayrisafi hasılanın yüzde 4,9’unu oluşturacak. Muhteşem ve müthiş bir rakamdan bahsediyoruz. 79 milyar dolarlık sadece havalimanından kaynaklı ... Devamını Oku »

3.Havalimanı’nın etrafına 6 milyar Euro’luk şehir kurulacak

3.Havalimanı’nın etrafına 6 milyar Euro’luk şehir kurulacak : İGA konsorsiyumu tarafından işletilecek 3. Havalimanı’nın etrafına 6 milyar Euro değerinde yeni bir şehir inşa edilecek. Fransa’nın Cannes kentinde emlak fuarı MIPIM’da tanıtılan bu kentin detaylarını Hürriyet Gazetesi Yazarı Vahap Munyar kaleme aldı.. CANNES’daki (Fransa) emlak fuarı MIPIM’in gerçekleştiği alanın karşısındaki Majestic Otel’in toplantı salonu… Kürsüde Cengiz-MAPA-Limak-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu’nun 3’üncü havalimanı ... Devamını Oku »

3.Havalimanı personeli HKÜ’de eğitilecek

3.Havalimanı personeli HKÜ’de eğitilecek :Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) arasında İstanbul’un 3. havalimanında çalıştırılacak 10 bin personelin eğitim alacağı protokol, düzenlenen törenle imzalandı. Yenilikçi ve gelişimci bilim merkezi olarak çalışmalarını sürdüren Hasan Kalyoncu Üniversitesi eğitim projelerindeki başarılarını gün geçtikçe arttırıyor. Bu kapsamda eğitim işbirliği çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen HKÜ, IATA ile ortak bir eğitim ... Devamını Oku »

3. havalimanında yolculara özel teknolojiler

3. havalimanında yolculara özel teknolojiler :İstanbul’da yapımına devam edilen yeni veya bir diğer adıyla üçüncü havalimanı, kullanılan teknolojiler ile yolcuları yönlendirerek rahat etmelerini sağlayacak. Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olarak nitelendirilen Atatürk Havalimanı’nın son yıllarda artan yolcu sayısını karşılayamaz hale gelmesi ile birlikte, üçüncü havalimanı’nın temeli 2014 yılında atıldı. Açılışına 1 yıldan kısa bir süre kalan havalimanı inşaatının yaklaşık yüzde 95’lik ... Devamını Oku »

3.Havalimanında Geri Sayım Başladı

3.Havalimanında Geri Sayım Başladı :Ağır kış şartları 20 güne yakın inşaatın durmasına neden olsa da üçüncü havalimanı inşaatında önemli mesafe kaydedildi. 26 Şubat 2018’e yetiştirilecek havalimanında terminal inşaatının yüzde 95’i bitti. 1 numaralı pist ve taksi yollarının da yaz aylarında bitirilmesi hedefleniyor. İstanbul Yeni Havalimanının (Üçüncü Havalimanı) açılışı için 1 yıldan geriye sayım başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü ... Devamını Oku »

3.Havalimanı’nda 2. pist inşaatı başlamadı

3.Havalimanı’nda 2. pist inşaatı başlamadı :Yapımı büyük hızla devam eden Üçüncü Havalimanı’nda ilk pistin önemli bölümü tamamlandı. Terminal için inşaat çalışmaları, baharın gelmesiyle artan tempoda devam ediyor. Açılış için hedef, 26 Şubat 2018. Tüm bu çalışmalar yapılırken pist konusunda bir tartışma yaşanıyor. Plana göre 3. Havalimanı, kuzey-güney doğrultusunda (18-36 yönünde) iki paralel pistle açılacak. Bu pistler ana terminalin batı tarafında ... Devamını Oku »