Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu

Karayolu

Van Büyükşehir İpekyolu ilçesinin yol ağına 23.5 kilometre kattı

Van Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı yol yapım çalışmaları çerçevesinde İpekyolu ilçesinin yol ağına 23.5 kilometre kattı. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan Erçek, Karagündüz, Ilıkaynak, Gölalan grup mahalle yolu sıcak asfaltla buluştu. İl genelinde 962 kilometrelik yol yapımıyla bir ilke imza atan Büyükşehir Belediyesi kentin dört bir yanına ördüğü yeni yollarla büyük takdir gördü. Yıllardır ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş Büyükşehir’den Bir Yol Daha

Kahramanmaraş’ta ulaşım sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bir mevcut yollarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da yeni yolların yapımına devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince Türkoğlu İlesi ile Kılılı Mahallesi arasında yeni bir yolun yapımına başlandı. Toplam uzunluğu 3,6 kilometre olacak olan yolun genişliği ise 10 ... Devamını Oku »

Çukurova Tünel Kavşak’a İlk Asfalt

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Çukurova Tünel Kavşak Projesinde ilk asfalt dökülmeye başlandı. Yapımı hızla devam eden Çukurova Tünel Kavşak’ta forekazık çalışmaları ve kirişlerin atılmasının ardından zemin toprağı alımına başlanmıştı. Bir taraftan zemin toprak alımı devam eden projede bir taraftan da alt geçit için duvar montajlarına sürüyor. Çukurova Tünel Kavşak’ta aynı zamanda üst yan yollarda asfalt serim ... Devamını Oku »

Malatya’da Kapanan Yollar Ulaşıma Açıldı

18 Ocak Perşembe günü Malatya genelinde etkili olan kar yağışı sonrası ulaşıma kapanan yolları açmak için kesintisiz mesai yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kapanan yoların tamamını ulaşıma açtı. 4 bin 857 km karla mücadele çalışması Geceli gündüzlü çalışmalar yaparak özellikle kırsal mahallelerde kapanan tüm yolları açan Büyükşehir Belediyesi 3 günlük süre zarfında 4 bin 857 kilometrelik karla mücadele çalışması yaptı. Şehir ... Devamını Oku »

Darende’ye Üstgeçitli Terminal Binası

D300 karayolu üzerinde olması nedeniyle şehir içi ve şehirlerarası yoğun yolcu potansiyeli bulunan Darende ilçesine, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından üst geçitli Terminal projesi hazırlandı. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşımda kontrolün sağlanmasının yanısıra kalite, konfor ve güvenliğinin artırılması amacıyla ilçelerde yapılması planlanan Terminal projelerinden birisi de Darende için yapıldı. Cami ve üst geçitli proje Fen ... Devamını Oku »

Üçgen Köprülü Kavşakları’nda Kesintisiz Seyahat Başladı

Üçgen’de İzmir-Antalya, Ankara-Antalya gidiş istikameti trafiğe açıldı Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş istikameti trafiğe açıldı. Özellikle yakın dönemde yaptıkları ulaşım yatırımlarıyla Denizli’nin trafikte çağ atlayacağını vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen’de kesintisiz seyahatin başladığını söyledi. Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu, İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesişim noktasında bulunan Üçgen ... Devamını Oku »