Salı , 17 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Altgeçit

Altgeçit

Alt Geçitler Bir Aya Tamam

Ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için birçok projeyi hayata geçiren Sivas Belediyesi Gazi Lisesi ve Yukarı Tekke Kavşağı’nda yaşanan sıkıntıları sonlandırmak amacıyla bölgelerde alt geçit çalışması başlattı. Yaz sonunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Belediye Başkanı Sami Aydın da Battı-Çıktı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Ay sonunda ... Devamını Oku »

Anadolu Bulvarı’na Yeni Alt Geçit

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir tarafında ulaşımı rahatlatma çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Bulvarı’nda kesintisiz trafik akışını sağlamak amacıyla, TüvTürk Kavşağı’na yeni bir alt geçit yapıyor. Altyapı deplase imalatları tamamlanan ve forekazık yapımları devam eden alt geçit, 3 gidiş-3 geliş ve toplam 410 metre uzunluğunda olacak. Çalışma kapsamında 482 adet forekazık ve 68 adet öngermeli kiriş ... Devamını Oku »

Ofis Altgeçidi Yenileniyor

Ofis Altgeçidi’nin duvarlarını yenileyen ve yaya geçitlerini ışıklandıran Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçidin dış cephelerini kentin tarihi figürleriyle süsleyecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ile Bağlar ilçelerini birbirine bağlayan ve üzerinde tren rayının geçtiği Ofis Altgeçidi’ni yeniliyor. Yenileme çalışmalarında ekipler, ilk etapta duvarlarda düşme tehlikesi bulunan suni mermerleri söktü. Sökülen suni mermerlerin yerine prefabrike 30 bin 26 metrekare prekast duvar döşendi. DİSKİ ... Devamını Oku »

Bostancık-Karapürçek Alt Geçidi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bostancık, Karapürçek, Orhan Kemal ve Özalp caddeleri kesişiminde yapılan köprülü kavşak çalışmasında sona gelinirken, alt geçit trafiğe açıldı. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen, Altındağ ile Mamak ilçe sınırlarında bulunan alt geçidin tamamlanmasıyla Bostancık ve Karapürçek caddelerinde trafik akışı kesintisiz hale geldi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire ... Devamını Oku »

İkinci alt geçit iki ay içinde tamamlanacak

Sivas Belediyesi’nin Gazi Lisesi Kavşağı’nda gerçekleştirmiş olduğu alt geçit çalışması hummalı bir şekilde devam ediyor. Fore kazıkların tamamlandığı ve kazı çalışmalarının yoğunlaştığı projede; altyapıdaki içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının deplasesi de yapıldı. Çalışmaların devam ettiği Gazi Lisesi Kavşağı’nda; Esentepe mevkiinden gelen araçlar kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine ... Devamını Oku »

Mersin’e Bir Büyük Proje Daha; Üçüncü Battı-Çıktı Projesi Yolda

Mersin Büyükşehir Belediyesi ulaşımda çağ atlattığı Mersin’e yeni projeler kazandırmaya devam ediyor. Katlı kavşak ve bat-çık projeleri ile karmaşa içerisinde olan Mersin trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, H. Okan Merzeci-Üniversite Caddesi Katlı Kavşak Projesi ile Mersin’i ulaşım konusunda bir adım daha ileri götürecek. Proje aşaması başarı ile tamamlanan katlı kavşak projesi trafiğin yoğun olduğu kavşaklardan birisi olan H. Okan ... Devamını Oku »