Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Baraj

Baraj

Yusufeli Barajı yolları etüt ve proje ihalesini kazanan Botek A.Ş. firması ile sözleşme imzalandı

T.C. Karayolları (TCK) Genel Müdürlüğü’nün,“Yusufeli Barajı Yolları Etüt ve Proje Danışmanlık” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu kazanan Botek A.Ş. firması ile 04 Nisan 2013  5.338.000 lira üzerinden sözleşme imzalandı.Yaklaşık  maliyeti 13.922.999 lira olarak belirlenen 6 firma katılmıştı.   Kaynak : Yatırımlar Devamını Oku »

40 Yıl Önceki Boğaz ve Köprü Fotoğrafı Şaşırttı

Boğaz Köprüsü’nün 40 yıl önceki ve şimdiki hali arasında nasıl fark var.. İşte görenleri şaşırtan görüntü. Boğaziçi Köprüsü’nün açıldığı 30 Ekim 1973 günü çekilen üstteki fotoğraf, 31 Ekim 1973 tarihli Hürriyet’in manşetindeydi. Aradan 40 yıl geçti, Hürriyet aynı yerden bir fotoğraf daha çekti. Ve bu iki kare, 1. derece sit alanı olan İstanbul Boğazı’nın nasıl betonlaştığını gözler önüne serdi. Kaynak: ... Devamını Oku »

Kozanda Baraj Kapağının Patlama Davası Sürüyor

Kozan ilçesinde, Gökdere Köprü Barajı derivasyon tünel kapağının patlaması sonucu 5 işçinin öldüğü, 5 işçinin de kaybolduğu olayla ilgili davanın 5’inci duruşması yapıldı. Kozan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuksuz yargılanan 17 sanıktan bazıları ile kaybolan ve ölen işçilerin yakınları hazır bulundu. Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, projeyi hazırladıkları belirtilen ve daha önce talimatla ifadesi alınan 4 sanığın duruşmaya katılmalarının ... Devamını Oku »

Çiftçiler Çatboğazı Barajı Hakkında Bilgi İstiyor

Gaziantep’in Araban ilçesindeki çiftçiler, ilçeye yapılacak olan Çatboğazı Barajı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılmasını istiyor. Ziyaret köyü dağı eteklerindeki Çatboğazı mevkiine yapılacak barajın çalışmaları konusunda yeterli bilgi sahibi olmadıklarını belirten çiftçiler, yetkililerin konuyla ilgili kendilerine bilgi vermesi gerektiğini söyledi. Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın, geçen hafta ilçeye bağlı 1 belde 39 köy ile 9 mezrayı ziyaret ettiğini kaydeden çiftçiler, “Mehmet Erdoğan bize, ... Devamını Oku »