Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Bariyer

Bariyer

“Ankara Bariyerleri” Hayat Kurtarıyor

“Ankara Bariyerleri” Hayat Kurtarıyor :Ankara Büyükşehir Belediyesi, trafik kazalarında yaşanan can ve mal kaybını minimuma indiren özel New Jersey tipi “Ankara Bariyerleri”ni, başta çevre ilçeler olmak üzere, Başkent’in dört bir tarafındaki bulvar ve caddelere yerleştirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, 3 yılda Başkent yollarına, 560 kilometre uzunluğunda, 187 bin adet bariyer yerleştirdi. Son 10 yılda Başkent yollarına, neredeyse Ankara-İstanbul arasında gidiş ... Devamını Oku »

Ankara Büyükşehirden Modern Teknolojiyle Kolay Temizlik

Ankara Büyükşehirden Modern Teknolojiyle Kolay Temizlik :Ankara Büyükşehir Belediyesi, modern temizlik araçlarıyla, kent temizliğinin hızlı ve güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, her gün 60’a yakın ekiple, kent genelindeki temizlik çalışmalarını yürütüyor. Ekipler, beton bariyerler ile geniş yüzeyli altgeçit duvarlarını sulu sistemli, özel temizleme araçlarıyla temizliyor. Kent Estetiği Dairesi temizlik ekipleri, kış şartlarında daha fazla ... Devamını Oku »

Trabzon Büyükşehir bariyer çalışması yaptı

Trabzon Büyükşehir bariyer çalışması yaptı :Köprübaşı İlçesi Beşköy Mahallesi Muhtarı Adnan Aydın, Büyükşehir Belediyemizin mahallemizdeki çalışmalarını takip etmeye yetişemiyorum. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon il genelinde her alandaki çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürürken Köprübaşı ilçesi Beşköy Mahallesi Muhtarı Adnan Aydın, “Mahalle muhtarı olarak Büyükşehir Belediyemizin mahallemizdeki çalışmalarını takip etmeye yetişemiyorum” dedi. Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla, öncesinde belde olan Beşköy’ün mahalleye dönüştürüldüğünü hatırlatan Muhtar ... Devamını Oku »

Foça Karayolu Güvenli Hale Getirildi

Foça Karayolu Güvenli Hale Getirildi :Foça karayolu New Jersey tipi otoyol beton bariyerler ile güvenli hale getirildi. Foça Kaymakamlığı, Foça ilçe girişindeki yolda heyelan sonucu yola kaya düşmelerini önlemek ve virajlarda oluşabilecek kazalara karşı girişimlerde bulundu ve gerekli noktalara, virajlara New Jersey tipi otoyol bariyerleri döşedi. Foça Kaymakamlığı, trafiğin emniyetli şekilde yönlendirilmesinde kullanılan yol ayırıcı ve kazalarda koruyucu özelliği olan ... Devamını Oku »

Motorcu dostu bariyerler için imza kampanyası başlattılar

Motorcu dostu bariyerler için imza kampanyası başlattılar :Sakaryalı motosiklet tutkunu Egemen Edirneli’nin Gelibolu – Keşan yolunda bariyerlere çarpması sonucu hayatını kaybetmesi üzerine arkadaşları, bariyerlerin ‘motorcu dostu bariyer’ sistemleriyle değiştirilmesi için imza kampanyası başlattı. Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe beldesinde 4 gün önce meydana gelen kazada, 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Egemen Edirneli, motosikletiyle bariyerlere çarparak hayatını kaybetmişti. Edirneli’nin ölümünün ardından arkadaşları, ... Devamını Oku »

Hakkari- Çukurca yoluna bariyer yapılıyor

Hakkari- Çukurca yoluna bariyer yapılıyor :Karayolları Genel Müdürlüğü Zap Vadisi’nden geçen ve sık sık ölümlü kazaların yaşandığı Hakkari- Çukurca Karayolu’nun riski olan bölümlerine çelikten bariyer yapıyor. Son olarak geçtiğimiz mayıs ayında meydana gelen ve 7 kişinin Zap Suyu’na uçarak yaşamını yitirdiği 2 ayrı kazanın ardından dikkatlerin çevrildiği ve halk arasında ‘Ölüm yolu’ olarak adlandırılan Hakkâri – Çukurca Karayolu’nun 20. kilometresinden ... Devamını Oku »