Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Devlet Yolu

Devlet Yolu

3.Köprüden Çatalcaya yeni devlet yolu

3.Köprüden Çatalcaya yeni devlet yolu :Bakan Arslan, İstanbul trafiğine alternatiif olarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Çatalca’yı birbirine bağlayacak devlet yolu yapılacağını açıkladı… İstanbul trafiğine yeni bir karayolu ekleniyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: “Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden gelip Odayeri’nden Çatalca’yı bağlayacak yeni bir devlet yolu yapıyoruz. Şu an oradayız. 3 gidiş, 3 geliş olacak ve 2017’nin sonunda bu ... Devamını Oku »

Duble yolda hedef şaştı, onarım parası ikiye katlandı

Duble yolda hedef şaştı, onarım parası ikiye katlandı : Maliye Bakanlığı verilerine göre 2008’de yol bakım onarımına 665 milyon lira harcanırken 2014’te bu rakam 1 milyar 611 milyon liraya yükseldi. Nedeni ise duble yollarda dayanıksız asfalt kullanımı. eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan da TBMM bütçe görüşmelerinde son 12 yılda yapılan duble yolların yüzde 78’inde 2-3 yıl dayanan sathi kaplama adı ... Devamını Oku »

Türkiyenin karayolu uzunluğu 65 bin 909 kilometre olarak ölçüldü

Türkiyenin karayolu uzunluğu 65 bin 909 kilometre olarak ölçüldü :Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) sorumluluğu altında bulunan karayolu toplamı 65 bin 909 kilometre (km) olarak ölçüldü. Söz konusu rakamın 22 bin 460 km ise bölünmüş otoyol, devlet yolu ve il yolu. Türkiye’de 2015 yılı Ocak ayı itibariyle elde edilen rakamlara göre; Asfalt betonu olarak 2 bin 155 km otoyol, 13 bin ... Devamını Oku »

Bayramiç-Etili-Çan yolu ihale edildi

Bayramiç-Etili-Çan yolu ihale edildi : AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Bayramiç-Etili-Çan yolunun ihale edildiğini bildirdi.Kaşdemir, yaptığı açıklamada, Bayramiç-Etili-Çan ayrımı arasındaki yolun darlığı probleminin çözümü ve güvenle yol alınabilmesinin sağlanması amacıyla bir süredir yürüttükleri çalışmaların sonuca ulaştığını belirtti. Bu doğrultuda, Balıkesir Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce yolun yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini aktaran Kaşdemir, şunları kaydetti: “İhalenin değerlendirme süreci başlamış olup, kazanan firma belirlendikten ... Devamını Oku »

Baden-Württemberg, Devlet Karayolları İçin Daha Fazla Bütçe İstiyor

Baden-Württemberg, Devlet Karayolları İçin Daha Fazla Bütçe İstiyor :Baden-Württemberg Eyaleti’nde sık sık gündeme gelen yol tamiratları konusu bu hafta Bakanlar Kurulu’nda gündeme geldi. Eyalet Meclisi’nde bütçe görüşmelerinde bilgi veren Eyalet Ekonomi ve Maliye Bakanı Dr. Nils Schmid eyalet sınırlarındaki devlet karayolları için 40 milyon Euro’luk ön finansmanın 100 milyon Euro’ya çıkarıldığını duyurdu. Sözkonusu ek finansman ile Federal Ulaştırma Bakanlığı’nın kontrolünde ... Devamını Oku »

Kırıklı – Kelkit Devlet Yolu Pekün Tüneli etüt ve proje ihalesinin ön seçimini kazanan firmalardan 30 Nisan 2014 gününe kadar teklif vermeleri istendi

(Gümüşhane – Bayburt) Ayrımı – Kırıklı – Kelkit Devlet Yolu Pekün Tüneli etüt ve proje ihalesinin ön seçimini kazanan firmalardan 30 Nisan 2014 gününe kadar teklif vermeleri istendi Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından 05 Mart 2014 günü müracaatları toplanan, “(Gümüşhane – Bayburt) Ayrımı – Kırıklı – Kelkit Devlet Yolu Pekün Tüneli Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmeti” ihalesinin ön seçim değerlendirme ... Devamını Oku »