Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » HGS-OGS

HGS-OGS

Hangisi Daha Avantajlı HGS Mi, OGS Mi

Hangisi Daha Avantajlı HGS Mi, OGS Mi :Köprü ve otoyol geçişlerinde kullanılan HGS ve OGS sayesinde araçlar durmadan gişelerden geçebiliyor. Köprü ve otoyol geçişlerinde kullanılan HGS ve OGS sayesinde araçlar durmadan gişelerden geçebiliyor. Trafiği önemli ölçüde azaltan ve zaman kaybını önleyen bu yöntemlerden OGS daha eski HGS ise yeni bir uygulama. HANGİSİ DAHA AVANTAJLI? Daha eski bir yöntem olan OGS ... Devamını Oku »

Bakanı Arslan, Karayollarında serbest geçiş sistemini getiriyoruz

Bakanı Arslan, Karayollarında serbest geçiş sistemini getiriyoruz :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: “Geçmişte OGS maliyetlerini herkes biliyor. Bugün 10 milyona varan HGS işlemi çok pratik şekilde yapılıyorsa bu da PTT’nin başarısının göstergesi. 9 milyon 650 bin vatandaş şu an HGS kullanıyor. Bu alanda özellikle PTT’nin de katkılarıyla karayollarında serbest geçiş sistemini getiriyoruz. Üstte bir kart olacak. Siz hiç farketmeyeceksiniz ... Devamını Oku »

Uludağdaki HGS-OGS sistemi TBMM de

Uludağdaki HGS-OGS sistemi TBMM de :CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Uludağ’ın girişlerindeki gişelerde uygulanması planlanan HGS, OGS sistemini TBMM’ye taşıdı. Aydın, “Milli parklar otoyollar gibi bir geçiş güzergahı değil, insanların soluk aldığı doğal alanlardır. Bu sistemle esnaf ve vatandaşlarımız mağdur edilecektir” dedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile PTT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle başta Uludağ Milli Parkı ... Devamını Oku »

Uludağa HGS ve OGS sistemi geliyor

Uludağa HGS ve OGS sistemi geliyor :Kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ’ın zirvesine çıkan araçlar için gişelerden girişe Hızlı ve Otomotik Geçiş Sistemi geliyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar ve işyeri olan esnaflar ise OGS ve HGS sistemine tepki gösterdi. Türkiye’nin dört bir yanında uygulanan ve araçların bekleme yapmamasını sağlayan OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ve HGS’nin (Hızlı Geçiş Sistemi) Uludağ’daki gişelere de uygulanması ... Devamını Oku »

İstanbul trafiğini rahatlatacak öneri

İstanbul trafiğini rahatlatacak öneri :Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın Mahmutbey Gişeleri ile ilgili verdiği müjdeli haber sonrası gözler bu sürecin nasıl işleneceğine çevrildi. İstanbulluların çilesi haline gelen ve özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün faaliyete geçmesiyle birlikte trafiğin bu kavşağa bağlanmasıyla eziyet haline dönüşen Mahmutbey Gişeleri hakkında sevindirici haber, geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından geldi. Arslan, yılda ... Devamını Oku »

Trafik cezalarına indirim

Trafik cezalarına indirim :6 milyarlık trafik cezası borcu yeniden yazılacak. 4 milyon 250 bin kişi trafik cezası borcundan yapılandırma ile kolayca kurtu- labilecek. Ekim sonuna kadar başvuranların borcu, yapılandırma ile düşecek, isteyen peşin, isteyen taksitli ödeme yapacak. Devlet vergi ve trafik cezası borcu olan vatandaşlara yeni bir sayfa açtı. Esnafa Bağ-Kur borcu yapılandırmasıyla emeklilik hakkı sunan yapılandırma, trafik cezası olan ... Devamını Oku »