Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika

HGS

Geçmediği FSM Köprüsünden HGS cezası geldi

Geçmediği FSM Köprüsünden HGS cezası geldi : Bilecik’in Osmaneli ilçesinde bir vatandaşa Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) köprüsünden kaçak geçtiği gerekçesiyle HGS cezası geldi. Fsm’den geçmediği halde aracının plakasına 410 lira ceza gelen 47 yaşındaki Metin Balın, HGS cezası elime geçince neye uğradığını şaşırdığını ifade etti. Yazışmadığı kurum, telefon etmediği kimsenin kalmadığını söyleyen Balın, “Bana İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden ... Devamını Oku »

HGS gişelerinden yapılan geçiş ihlallerini internetten öğrenebilirsiniz

HGS gişelerinden yapılan geçiş ihlallerini internetten öğrenebilirsiniz :HGS kart kullanıcıları artık internette HGS geçiş ihlali sorgulama-bakiye sorgulama yapabiliyor. İnternette HGS geçiş ihlali sorgulama-bakiye sorgulama işlemleri PTT HGS Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılabiliyor. PTT HGS Müşteri Hizmetleri üzerinden HGS geçiş ihlali sorgulama-bakiye sorgulama işlemleri mobil cihazlar aracılığıyla da yapılabiliyor. Türkiye’de otomobil kullanım sayısının her geçen gün büyük bir hız ile artış gösteriyor ... Devamını Oku »

Hiç geçmediği otoyol ve boğaz köprüsünden ceza yedi

Hiç geçmediği otoyol ve boğaz köprüsünden ceza yedi :Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bulunan ve kent dışına hiç çıkarılmadığı öne sürülen motosiklete İzmir ve İstanbul’da Hızlı Geçiş Sistemi’nden (HGS) kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle 761.75 TL ceza kesildi. Kadirli ilçesinde geçimini inşaat ustalığı yaparak sağlayan 66 yaşındaki Ali Galip Çevlik, 15 Mart 2016 tarihinde 80 KR 396 olan motosikletinin plakasını değiştirdi. Bu tarihten ... Devamını Oku »

Daha tekeri dönmeden cezası geldi

Daha tekeri dönmeden cezası geldi :İstanbul Bakırköy’de işyeri bulunan Beycan Aksu, 2015 yılı başında 99 cc’lik bir motosiklet aldı. Aksu, ruhsat ve plakayı ancak 2015 yılı Ekim ayında alıp motosikleti kullanabilse de evine önceki gün tescilden 6 ay öncesi tarihli HGS’den kaçak geçiş ihbarnamesi geldi. İhbarnamede 2015 Nisan ayına ait bir İstanbul-Ankara otoyolu Adapazarı HGS ihlali, iki kez 15 Temmuz ... Devamını Oku »

Mersindeki araçlara Ankara ve İstanbuldan HGS cezası

Mersindeki araçlara Ankara ve İstanbuldan HGS cezası :Mersin’in Anamur İlçesi’nde bulunan ve kent dışına hiç çıkarılmadığı öne sürülen 2 araca, Ankara ve İstanbul’da Hızlı Geçiş Sistemi’nden (HGS) kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle ceza kesildi. İlçede emekli, 62 yaşındaki Murat Küçükalıç’ın adresine HGS’den kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle ceza tebligatı geldi. Tebligatı inceleyen Küçükalıç, 21 Eylül 2015 tarihinde saat 09.22’de, Ankara Akıncı Otoyol ... Devamını Oku »

Kartsız geçiş sistemi nasıl olacak ve bilinmesi gerekenler

Kartsız geçiş sistemi nasıl olacak ve bilinmesi gerekenler :Serbest geçiş sistemini getirmeyi planlıyoruz. Üstte bir kart olacak siz fark etmeyeceksiniz geçerken. Hesabınızdan gerekli ücret alınacaktır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Posta ve Telgraf Teşkilatının ülkemiz de gittikçe büyüdüğünü ülkemize hizmet edecek seviye ulaştığını belirtti. Bakan Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıl dönümün de düzenlenen toplantı da söz aldı. Posta ... Devamını Oku »