Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Hız Sınırı

Hız Sınırı

Gaziantepte Hız Limitlerinde Yeni Gelişmeler Yaşandı

Gaziantepte Hız Limitlerinde Yeni Gelişmeler Yaşandı :Gaziantep il merkezide son çalışmalarla birlikte şehir içi ve çevre yolu olmak üzere bir çok noktada yeni düzenlemeler yapıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından yapılan yeni düzenlemeyle birlikte trafiği rahatlatacak bir formül geliştirildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), kent merkezindeki bazı bölgelerde otobüs türü araçların hız limitinde düzenlemeler yaptı. ... Devamını Oku »

Bursada Hız Sınırları Değişti

Bursada Hız Sınırları Değişti :Bursa’da şehir merkezi ve ana arterler üzerinde 70 kilometre olan hız sınırı 82 kilometreye çıktı. Hız sınırlarındaki değişiklik teklifi UKOME kurulu tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nün geçtiğimiz Mart ayında verdiği Bursa kent merkezinde ana ulaşım aksları olan İzmir Yolu, Mudanya Yolu, İstanbul Yolu, Ankara Yolu ve ... Devamını Oku »

3 şeritli bulvarlarda hız sınırı ikilemi

3 şeritli bulvarlarda hız sınırı ikilemi :Doğukent, Söğütözü ve Angora bulvarlarındaki 50 kilometrelik hız sınırının, trafikte sıkışmalara yol açtığını ve sık sık uygulanan trafik cezaları nedeniyle mağduriyete sebep olduğunu savunan Başkentli sürücüler, “İncek ve Bağlıca bulvarları da aynı özelliklere sahip. Ancak o bölgelerde sınır 70 kilometre. Limitler yeniden düzenlenmeli” dedi. Doğukent, Söğütözü ve Angora bulvarlarını kullanan sürücüler, 50 kilometre hız ... Devamını Oku »

İl Merkezinde Hız Sınırı 90 Kilometreye Çıkartılmadı

İl Merkezinde Hız Sınırı 90 Kilometreye Çıkartılmadı :Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, il merkezindeki bazı yollarda hız sınırının 80-90 kilometreye çıkartıldığı yönünde vatandaş arasındaki yanlış bilgiyi düzeltmek için açıklama yaptı. Otomobil cinsi araçlar için il merkezindeki bazı yollarda hız sınırının 70 kilometreye çıkartıldığı uyarısı yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, şehir merkezindeki yollarda hız sınırı limitinde vatandaş arasında meydana gelen yanlış anlamadan dolayı ... Devamını Oku »

Kamu araçları hız yapamayacak

Türkiye, trafik kazası sayısında, dünya genelinde ilk sıralarda bulunuyor. Özellikle ölümlü kazaların yaşanmasında alkollü araç kullanma, aşırı hız, emniyet kemeri takmama ilk sırada yer alıyor. Bunun önüne geçmek amacıyla, yılın bir haftası Emniyet Kemeri, bir haftası ise Hız Kurallarına Uyma Haftası ilan edilecek. Devletin zirvesi de emniyet kemeri kullanımının önemi ve aşırı hızın zararları ile ilgili olarak önemli mesajlar verecek. ... Devamını Oku »

Hız Sınırı Artıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, şehir içinde hız sınırının artırılmasına olanak sağlayacak düzenleme yaptı Karayolları Trafik Kanunu, motorlu araçların cins ve kullanma amacına göre sürülebileceği en fazla hız sınırını, şehirler arası çift yönlü karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda da 120 kilometreyi geçmemek üzere yönetmelikte belirlenmesini ön görüyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği ile yerleşim yerleri içindeki hız limitleri 50 kilometre olarak ... Devamını Oku »