Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Kaldırım

Kaldırım

Manavgat’ta kaldırımlar engelsiz hale getiriliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ta ana caddelerdeki kaldırımlara görme engelli bireyler için kabartmalı hissedilebilir yüzeyli yürüyüş yolları yapıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, tüm projelerinde engelli bireyleri düşünerek, hayatlarını kolaylaştıracak önemli çalışmalara imza atıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Bakım ve Onarım şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Manavgat’ta sorumluluk alanı içinde olan Antalya Caddesi ve İbrahim Sözen Caddesi’nde kaldırımlara görme engelliler için kabartmalı hissedilebilir yüzeyli ... Devamını Oku »

Ahmetli’nin Prestij Projesinde Sona Doğru

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli ilçesi Atatürk Bulvarı Yol ve Tretuvar Düzenlemesi projesinde sona yaklaştı. İnşaat çalışmaları tamamlanan projede, sıra peyzaj çalışmalarına geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayının ikinci yarısında çalışmalarını başlattığı Ahmetli’nin prestij projesinde inşaat çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlandı. Atatürk Bulvarı’nı prestij caddesine dönüştüren projede, altyapı ve kilit parke taşı kaplamaları, kaldırım ve bordür düzenlemeleri, engelli kılavuz karoları, aydınlatma ... Devamını Oku »

Malatya Büyükşehir Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hasan Varol Mahallesi Dilek Sokakta çevre düzenleme çalışmalarını tamamlarken, Çöşnük Mahallesinde bulunan Veliaht Sokakta ise yol genişletme çalışmalarına devam ediyor. Hasan Varol Mahallesi Dilek Sokakta düzenleme çalışması Kent genelinde yol çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi Hasan Varol Mahallesi sınırları içinde bulunan400 metreuzunluğundaki Dilek Sokakta çevre düzenleme çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Küçük işlerin kaldığı sokakta Büyükşehir Belediyesi 7 ... Devamını Oku »

İki Nisan Prestij Cadde Projesi ile kentin çehresi değişti

Van Büyükşehir Belediyesi, İki Nisan’da uyguladığı Prestij Cadde Projesi ile adeta kentin çehresini değiştirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen İki Nisan Caddesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Yeni kaldırımları ve özel ışıklandırmalarıyla modern bir cadde kimliğine büründürülen cadde, iki ay gibi kısa bir süre içerisinde muhteşem bir görüntüye kavuştu. Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışma ile 2 kilometrelik cadde ... Devamını Oku »

Kıbrıs Şehitleri Caddesinde Kaldırım Düzenlemesi

Batman Belediyesi bir yandan alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken diğer yandan da üst yapı çalışmalarına yoğunlaşıyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yol ve kaldırım ekipleri, Batman’ın Kültür, Pazaryeri ve Güneykent Mahallelerinin sınırları içerisinden geçen Kıbrıs Şehitleri Bulvarı’nın eski Tekel Müdürlüğü binasının bulunduğu bölümde kaldırım çalışmaları başlattı. Kış mevsimine rağmen aralıksız çalışmalarını yürüten ekiplerimiz, kaldırım çalışmalarında bazalt taşı döşüyor. Vatandaşların daha rahat ... Devamını Oku »

Bağcılar’a 66 bin 348 metrekare kaldırım taşı döşenecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 8 bin 110 metre uzunluğunda bulunan Kamışlo Bulvarı, Orhan Doğan, Mehmet Uzun ve Çevlik Caddeleri’ne 66 bin 348 metrekare kaldırım taşı döşüyor. Orta refüjlerinin de düzenlediği çalışmada ekipler, alana farklı türlerde 2 bin 550 adet ağaç ve 628 adet aydınlatma direği dikecek. Yaz aylarında Bağcılar imar yollarının altyapısını tamamlayıp asfaltlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi Bağcılar’da yer ... Devamını Oku »