Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Kavşak

Kavşak

Öğretmenevi Kavşağı Projesinin Son Kat Asfaltı Atılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi trafiğini çözüme kavuşturmak amacıyla hayata geçirilen Öğretmenevi Kavşağı projesinin son kat asfalt atımına başlandı. Manisa’nın yıllardır hayalini kurduğu ve şehir içerisinde yaşanan trafik keşmekeşini çözecek olan Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi Projesinde, artık sayılı günler kaldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, projede son kat asfalt atımına başladı. Çalışmaları takip ... Devamını Oku »

Denizli Büyükşehir’den trafikte hayat kurtaracak önlemler

Denizli Büyükşehir Belediyesi, olası trafik kazalarında can kaybının en aza indirgenmesi için köprülü kavşaklarda su bariyeri uygulamasını hayata geçiriyor. Darbeyi emerek çarpma şiddetini azaltan su bariyerleri hayat kurtarıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı olası trafik kazalarında can kaybını en aza indirgemek için yaklaşık 15 gün önce refüj başı su bariyeri uygulamasını hayata geçirdi. İlk etapta Fatih Köprülü Kavşağı, Deliktaş ... Devamını Oku »

Çukurova Tünel Kavşak Hızla İlerliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yapımı devam eden Çukurova Tünel Kavşakta incelemelerde bulundu. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Çukurova Kavşağı ile 76012 numaralı sokak arasında yapımı devam eden Çukurova Tünel Kavşakta çalışmaları yerinde inceleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Erkoç çalışmaların biran önce tamamlanarak trafik yoğunluğunun azaltılmasını hedeflediklerini söyledi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım ... Devamını Oku »

OSB Kavşağı’nı Rahatlatacak Proje

Manisa il genelinde bulunan kavşaklarda trafik akışının rahatlatılması adına önemli çalışmalara imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, Anemon Kavşağı olarak bilinen OSB kavşağında yapılacak düzenlemenin detaylarını açıkladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde yapılacak kavşakta sinyalizasyonsuz bir şekilde battı-çıktı yoluyla geçiş sağlanacağını belirten Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, bölgede yaşayan vatandaşların ve OSB servis ... Devamını Oku »

Basın Kavşağı, Bir Kavşaktan Çok Bir Yaşam Alanı

Batman Belediyesi tarafından yürütülen 3. Etap Vizyon Bulvar Projesi kapsamında yapımı devam eden çalışmalar içerisinde yer alan Basın ( Farabi) Kavşağı, bir kavşaktan daha fazlasını ifade ediyor. Gülistan Caddesi, Atatürk Bulvarı, Komando Caddesi ve Edip Solmaz Bulvarı gibi önemli cadde ve bulvarların kesişim noktasında bulunan Basın Kavşağı bir kavşaktan ziyade bir sosyal yaşam alanı olarak hizmet verecek. 3. Etap Vizyon ... Devamını Oku »

Düzenleme Yapılan Kavşaklarda Bekleme Olmayacak

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Manisa merkezinde Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı kavşaklarda düzenleme yapıldığını hatırlatan Başkan Cengiz Ergün, “Anemon Kavşağı’nda kırmızı ışıkta durmadan yeni bir kavşak düzenlemesi yapılması için OSB ile görüşülüp protokol yapacağız. İzmir’den gelen OSB’ye; OSB’den Manisa’ya gidecekler durmadan tünel sistemi kavşakla devam edecekler. Işıklar kalkacak ve bekleme olmayacak. Aynı şekilde eski sanayi girişinde ... Devamını Oku »