Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika

KGS

KGS kartlarındaki bakiye aktarımı sona eriyor

KGS kartlarındaki bakiye aktarımı sona eriyor :Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan KGS kartlarındaki bakiye aktarım işleminin 31 Ağustos’ta sona ereceğini açıkladı. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan KGS kartlarındaki bakiye aktarım işleminin 31 Ağustos’ta sona ereceğini açıkladı. KGM’den yapılan açıklama şöyle: “Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan KGS (Kartlı Geçiş Sistemi), 31 Ocak 2013 tarihinden ... Devamını Oku »

KGS gitti bakiyesi kaldı

Hızlı Geçiş Sistemine (HGS) ilişkin en çok şikayet, Kartlı Geçiş Sisteminde (KGS) kalan paranın aktarımıyla ilgili oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yetkililerinden alınan bilgiye göre, KGS’nin yerini alan HGS ile ilgili 17 Eylül 2012-31 Mart 2013 tarihleri arasında bin 258 şikayette bulunuldu. Şikayetlerde ilk sırayı, yüzde 19 ile KGS’den HGS’ye para aktarımında çıkan sorunlar alırken, bunu, yüzde 13 ile HGS ... Devamını Oku »

Avrupalı Türkler HGS mağduru mu olacak

Almanya’da yaşayan yüzbinlerce vatandaş yaz tatilinde araçlarıyla Türkiye’de izin yapmanın hayalini kurmaya başladı. Ancak Türkiye’de paralı otobanlarda Hızlı Geçiş Sistemi Kartı (HGS) kullanmaları gerekecek ve bu kartları her yerde bulmak da mümkün değil. Türkiye’ye araçlarıyla gidecek olanlar, paralı otoyolu kullandıktan sonra en geç yedi gün içinde HGS kartını temin etmesi gerekiyor. Aksi halde ceza ödeyecekler. Türkiye’de paralı otobanlarda Kartlı Geçiş ... Devamını Oku »

Karayolları KGS Kartı Kullananların Dikkatine

Bilindiği üzere otoyollarda ve özellikle İstanbul Boğaz Köprülerinde ücret toplama gişelerinde meydana gelen trafik yoğunluğu ve sıkışıklığının önlenmesi amacıyla 31 Ocak 2013 tarihinden itibaren KGS Gişeleri kapatılacaktır. Karayolları Nakit KGS Kartı bulunan vatandaşlarımız, KGS Kartlarının iade işlemleri için 31 Aralık 2013 tarihine kadar bütün Karayolları Bölge Müdürlüklerine, Şube Şefliklerine, Bakım ve İşletme Şeflikleri ile bu işle görevlendirilecek ücret toplama gişelerine ... Devamını Oku »

KGS 1 Ocakta Kalkıyor HGS Geliyor

Otoyollar ve İstanbul Boğaz Köprülerindeki ücret ödeme gişelerinde kullanılan KGS sistemi, gişelerde durmadan geçişi sağlayan HGS’ye yerini bırakarak, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanıma kapatılacak, OGS sistemi ise devam edecek. Yol kullanıcılarının mağdur olmamaları için OGS veya HGS aboneliğine kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kullanıcılar kayıt işlemlerini anlaşmalı bankalar ile otoyollardaki HGS etiketi satış anlaşması olan Otoyol Hizmet Tesisleri ve PTT acenteleri ... Devamını Oku »