Cumartesi , 18 Kasım 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Köprü Haberleri

Köprü Haberleri

Bergama’da Kestel Köprüsü hizmete girdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bergama’da 2.3 milyon liralık yatırımla yenilediği Kestel Köprüsü hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca dere içerisinde ıslah çalışması da yaptı. Bergama Devlet Hastanesi ile pazaryeri bölgesindeki yoğun trafiği rahatlatmak amacıyla harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, İslamsaray Mahallesi’ndeki taşıt köprüsünü yeni baştan yaparak hizmete açtı. Bergama ilçesinde yürütülen yatırımları görmek üzere ilçeye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ... Devamını Oku »

Zırhlı Birlikler’den Geçen Yolda Köprüler Son Aşamada

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tüm hızıyla sürdürülen Sabancı-Bağlıca bulvarları bağlantı yolundaki çalışmalar bir bir tamamlanıyor. Bulvar üzerinde imalatı süren 6 ayrı köprü ve köprülü kavşağın 10 gün içerisinde tamamlanacağı bilgisini veren yetkililer, 5 kilometrelik bulvarın 2 kilometrelik bölümünün asfaltının döküldüğünü, koordineli olarak new jersey bariyer ve kaldırım çalışmalarının ise yüzde 50’sinin tamamlandığını söylediler. Dev bulvarın açılışı için hedefin bu ... Devamını Oku »

Cunda Köprüsü Işıl Işıl Olacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve tamamlanarak hizmete açılan Cunda Köprüsünde ışıklandırma çalışmaları sürüyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından Ege’nin incisi Ayvalık’ın sembollerinden olan köprüye animasyonlu ışıklandırma sistemi kuruluyor. 2018 yılı başlarında tamamlanacak olan animasyonlu ışıklandırma sistemi ile Ayvalık’a gelen yerli ve yabacı turistler geceleri renk cümbüşü ile karşılanacak. Yapımı devam eden ve 1 milyon 624 bin liraya mal ... Devamını Oku »

Seyrani’ye Bağlantı Köprüsü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kocasinan Bulvarı’nı Bekir Yıldız Bulvarı’na bağlayacak. İki önemli bulvarı birbirine bağlamak için Seyrani Mahallesi’nden açılan yolun Bekir Yıldız Bulvarı bağlantısına köprü yapılacak. Büyükşehir Belediyesi Seyrani Mahallesi’nde Bekir Yıldız Bulvarı bağlantısına köprü yapılması işi için ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 1 milyon 116 bin TL olan ihaleye yedi firma katıldı. İhaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu: Sinan İnşaat: ... Devamını Oku »

Sivil Savunma Köprüsü Araç Trafiğine Açıldı

Altınordu ilçesinde Karşıyaka ile Şirinevler Mahalleleri’ni birbirine bağlayan ve bölgenin trafik akışındaki en önemli geçiş noktası olan Sivil Savunma Köprüsü araç trafiğine açıldı. Köprünün yeni hâliyle hizmete girmesi ile birlikte bölgenin alternatif yollarında kısa süredir yaşanan trafik yoğunluğu da sona erdi. KARŞIYAKA BÖLGESİNİ ÇEVRE YOLUNA BAĞLIYOR Ordu Büyükşehir Belediyesinin bölgede sürdürdüğü asfalt yol çalışmaları kapsamında, Karşıyaka Mahallesi Şehit Yalçın Yamaner ... Devamını Oku »

Malatya’da İki İlçeye 6 Yeni Köprü Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ve Kuluncak ilçelerinde bu yıl yapımına başladığı köprülerin büyük bölümünü tamamladı. Yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan köprü ve sanat yapılarını da Malatya’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesinde 2, Kuluncak ilçesinde ise 4 yeni köprü yaptı. Doğanşehir’in Beğre mahallesine inşa edilen köprü4 metreyüksekliğinde,10 metreuzunluğunda,9.5 metregenişliğinde yapıldı. Gövdeli mahallesine yapılan ve mahalle ... Devamını Oku »