Pazar , 23 Temmuz 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Köprü Haberleri

Köprü Haberleri

Gebze’ye yaya köprüsünün ihalesi yapıldı

Gebze’ye yaya köprüsünün ihalesi yapıldı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze D-100 üzeri Osman Yılmaz Mahallesi bölgesinde yaya köprüsü yapılacak. Çelik malzemeden imal edilecek olan köprü Valilik Kampüsü önündeki Prof. Dr. Necmettin Erbakan Yaya Köprüsü’ne benzer olacak. Büyükşehir Belediyesi köprünün yapımı için ihale gerçekleştirdi. İHALEYE 5 FİRMA TEKLİF VERDİ İhale salonunda düzenlenen oturumda en düşük teklifi 3 milyon 812 bin TL ... Devamını Oku »

Karşıyaka Köprüsünde dolgu çalışmaları başladı

Karşıyaka Köprüsünde dolgu çalışmaları başladı :Karşıyaka’yı şehre yakınlaştıracak olan bölge halkının da uzun zamandır beklediği köprünün yapım ihalesinin tamamlanmasının ardından köprü inşaatı başladı. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın seçim döneminde söz verdiği Karşıyaka Köprüsünde dolgu çalışmaları başladı. 27 Nisan’da yapım ihalesi gerçekleştirilen köprü için yüklenici firma iş başı yaptı. Alanda yapılan fizibilite çalışmalarının ardından köprünün yapımına başlayan yüklenici firma ırmak ... Devamını Oku »

İstanbul’da 15 Temmuz’da Kapanacak Yollar Açıklandı

İstanbul’da 15 Temmuz’da Kapanacak Yollar Açıklandı :İstanbul’da 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında kapanacak yollar açıklandı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, bu gece saat 02.00’den itibaren iki yönlü olarak trafiğe kapatılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan 15 Temmuz ile ilgili Marmaray açıklaması geldi. Vatandaşların 15 Temmuz 2017’de 06.00’dan 17 Temmuz 2017 saat 06.00’ya kadar Marmaray’da ücretsiz seyahat edebileceklerini belirten Arslan, “16-17 ... Devamını Oku »

Darbe girişimi “dev projeleri” engelleyemedi

Darbe girişimi “dev projeleri” engelleyemedi :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından köprülerden otoyollara, havalimanlarından tünellere kadar pek çok projenin tamamlandığını belirterek, “Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Türkiyenin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanındaki dev projeler hız kesmeden devam etti.” dedi. Bakan Arslan, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası ulaştırma sektöründe hayata geçirilen projelere ... Devamını Oku »

İlk Adım Köprüsü’nün ayakları tamamlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İlk Adım Köprüsü’ndeki genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında tek şerit olan mevcut köprüye ilave bir köprü daha yapılarak yolun köprünün genişlemesi sağlanıyor. İzmit Sanayi Mahallesi’nde yer alan İlk Adım Köprüsü’nde genişletme uygulaması yapılıyor. Mevcut köprünün yanına yapılacak yeni köprüyle Kullar’a ve sanayi bölgesine giriş çıkışların rahatlatılması planlanıyor. KİRİŞLER KONULACAK Kuzey ayakları tamamlanan köprünün güney ayakları da bitirilmek ... Devamını Oku »

Gebze’ye yaya köprüsü yapılacak

Gebze’ye yaya köprüsü yapılacak :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze D-100 üzeri Osman Yılmaz Mahallesi bölgesinde yaya köprüsü yapılacak. Çelik malzemeden imal edilecek olan köprü, Valilik Kampüsü önündeki Prof. Dr. Necmettin Erbakan Yaya Köprüsü’ne benzer olacak. Yeni yapılacak olan yaya köprüsü Gebze D-100 üzerindeki ilk büyük yaya köprüsü olacak. 87 METRE UZUNLUĞUNDA Köprü, ilçenin kuzey ile güney yay trafiğinin akışını sağlayacak. ... Devamını Oku »