Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Köprü Haberleri

Köprü Haberleri

Başbakan Yıldırım, 1915 Çanakkale Köprüsü İnşaatını İnceledi

Çanakkale AK Parti İl Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan Kongresine katılmak üzere kente gelen Başbakan Binali Yıldırım, Valilik ziyaretinden sonra 1915 Çanakkale Köprüsü’nde incelemelerde bulunarak, geçen yıl 18 Mart’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte temelini attığı dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliği taşıyacak olan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’nün Gelibolu ilçesi Sütlüce mevkisinde kurulan şantiyesinde incelemelerde bulundu. Yıldırım, yetkililerden çalışmaların son durumu ... Devamını Oku »

Osmangazi Köprüsü’nün Hazine’ye 1 Yıllık Maliyeti 1.3 Milyar Lira

İzmit Körfezi’nde yapılan Osmangazi Köprüsü’nde araç geçiş hedefleri tutmayınca, Hazine’ye sadece 1 yıllık maliyet 1.3 milyar TL oldu. Günlük 40 bin araç garantisinin verildiği Osmangazi Köprüsü’nde hedef tutturulamayınca Hazine, sadece 1 yılda 1.3 milyar lira işletmeci firmaya ödeme ile karşı karşıya kaldı. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Osmangazi Köprüsü’ne ilişkin 2017 yılının bilançosunu açıkladı. 2017’de köprüden geçen araç sayısı toplam ... Devamını Oku »

Kemal Köker Köprüsü’nde Sona Yaklaşıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tehlike arz ettiğinden dolayı yıkılan Kemal Köker Köprüsü’nün yerine yapılan yeni köprünün inşaatında sona yaklaşıldı. Büyükşehir, köprünün ince işçiliklerini tamamlayarak en kısa zamanda köprüyü trafiğe açacak. 1991 yılında yapılan Kemal Köker Köprüsü, zamanla artan trafik yoğunluğundan kentin yükünü kaldıramadı, taşıyıcı sisteminde ciddi hasarlar oluşan köprüde, çökmeler olabileceğinden köprüye el koyan Büyükşehir, köprüyü yıkma kararı aldı, 2017 ... Devamını Oku »

42 Evler bölgesine yaya köprüsü geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yayaların karşıdan karşıya güvenle geçmeleri için yaya köprüleri yapıyor. D-100, D-130 ve Kandıra yolunda gibi ana arterlerde pek çok yaya köprüsü oluşturan Büyükşehir Belediyesi ulaşımı rahat hale getiriyor. Bu kapsamda D-100’ün üzerindeki eskiden kalan son yaya köprüsü de kaldırıp modern hale getirilecek. İKİ YAKAYI BİRLEŞTİRECEK İrili ufaklı bu yaya köprüleri D-100’ün kestiği şehir merkezini yaya ulaşımı bakımından ... Devamını Oku »

Kumla Deresi Köprü çalışmaları tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ömer Türkçakal Bulvarı’nda genişletme çalışması yaptı. Çalışma kapsamında Kumla Deresi üzerindeki köprü genişletildi. Köprünün devamında 42 Evler Mahallesi’ne ulaşım sağlayan Karadut Sokak yönüne ilave bir şerit oluşturuldu. SAĞA DÖNÜŞ ŞERİDİ Köprünün doğu aksında gerçekleştirilen genişletme çalışmasıyla Karadut Sokak’a dönüş için ilave bir şerit yapıldı. Kumla Deresi üzerine yapılan toplam 6,5 metre genişliğindeki ilave köprü ile doğu yan ... Devamını Oku »

Köprü ve otoyol geçiş ücretleri için 2. açıklama

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve boğaz köprülerinin geçiş ücretlerinde 1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olmak üzere yapılan düzenleme ile ilgili ortaya atılan ‘% 25 artış’ iddiasının doğru olmadığını, bölge ve sınıf bazında hesaplama yapıldığında geçiş ücretlerine uygulanan artışın ortalama yüzde 10 oranına karşılık geldiğini açıkladı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Yapılan Açıklama Şöyle: Otoyol ve Boğaz Köprülerinin geçiş ücretleri 1 Ocak 2018 ... Devamını Oku »