Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

3. Köprü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü kadına şiddete karşı turuncu ışık yakacak

Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında ilan edilen “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”ne desteğini bu sene de sürdüren ICA, bu kapsamda Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, kampanyanın simgesi olan turuncu ışıklarla aydınlatacak. Kadına yönelik şiddete karşı toplumsal bilincin artırılmasının ve farkındalık yaratılmasının önemine inanan ICA, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, 24 – 26 Kasım tarihleri arasında turuncu ışıklarla aydınlatarak, ... Devamını Oku »

ICA, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu Transist 2017’de tanıttı

ICA; Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun güzergahı, işletme dönemi ve kullanıcılara sağladığı faydalar hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. IC İçtaş İnşaat – Astaldi konsorsiyumu ICA; İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, “Toplu Ulaşımda İnovasyon, Entegrasyon, Bilgi Sistemleri ve İş Zekası” teması ile 10. kez düzenlenen Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve ... Devamını Oku »

Karayolları Genel Müdürlüğünden 3.Köprü Bakımı İle İlgili Açıklama

Karayolları Genel Müdürlüğünden 3.Köprü Bakımı İle İlgili Açıklama :Karayolları Genel Müdürlüğünce, bazı gazetelerde ve internet sitelerinde, Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bakım masraflarının Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından üstlenildiğine dair iddialar yer aldığı belirtilerek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolunun bir yap-işlet-devret (YİD) projesi olduğu, proje kapsamındaki tüm işletme, bakım ve operasyon faaliyetlerinin İçtaş-Astaldi Konsorsiyumu (ICA) tarafından yürütüldüğü ve maliyetlerinin ... Devamını Oku »

3.Köprünün geliri yapan firmaya gidiyor masrafını 80 milyon ödüyor

3.Köprünün geliri yapan firmaya gidiyor masrafını 80 milyon ödüyor :İÇTAŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu tarafından Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapılan İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde, yol bakımını Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yaptığı ortaya çıktı. SÖZCÜ, İstanbul’da yıl başında etkili olan kar yağışı sırasında bu köprüdeki kar kürüme ve tuzlama çalışmalarının kim tarafından ve ne kadarlık ücret karşılığında yapıldığını Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) sordu. ... Devamını Oku »

3’üncü köprünün Şile bağlantısı ormanı yutacak

3’üncü köprünün Şile bağlantısı ormanı yutacak :3’üncü köprünün karayolu ulaşımını sağlayacak Kuzey Marmara Otoyolu’nun Şile bağlantısı için plan değişikliği askıya çıktı. Otoyol için seçilen güzergah ise 1’inci derece doğal SİT ve ormanlık alan. Kuzey Ormanları’nda yüz binlerce ağacın kesilmesi ve doğanın geri dönülmez biçimde tahrip edilmesine neden olan 3’üncü köprünün bağlantı yolu Kuzey Marmara Otoyolu için plan değişikliği yapıldı. Söz ... Devamını Oku »

Tanrıkulu, Açıldığı Tarihten İtibaren 3. Köprü Kullanım Oranını Sordu

Tanrıkulu, Açıldığı Tarihten İtibaren 3. Köprü Kullanım Oranını Sordu :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve Başbakan olarak, Maçka Demokrasi Parkının bahse konu kara yolu projesine kurban edilmemesi konusunda tarafınızdan açıklama yapılacak mıdır? Tanrıkulu tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesi şöyle: Maçka Demokrasi Parkının giriş kapısının kara yolu tüneli inşası için çitlerle kapatılmasının ardından, projenin Beşiktaş’tan Sarıyer’e uzanan tünel projesinin ... Devamını Oku »