Salı , 17 Ekim 2017
Son Dakika

3. Köprü

Karayolları Genel Müdürlüğünden 3.Köprü Bakımı İle İlgili Açıklama

Karayolları Genel Müdürlüğünden 3.Köprü Bakımı İle İlgili Açıklama :Karayolları Genel Müdürlüğünce, bazı gazetelerde ve internet sitelerinde, Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bakım masraflarının Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından üstlenildiğine dair iddialar yer aldığı belirtilerek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolunun bir yap-işlet-devret (YİD) projesi olduğu, proje kapsamındaki tüm işletme, bakım ve operasyon faaliyetlerinin İçtaş-Astaldi Konsorsiyumu (ICA) tarafından yürütüldüğü ve maliyetlerinin ... Devamını Oku »

3.Köprünün geliri yapan firmaya gidiyor masrafını 80 milyon ödüyor

3.Köprünün geliri yapan firmaya gidiyor masrafını 80 milyon ödüyor :İÇTAŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu tarafından Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapılan İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde, yol bakımını Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yaptığı ortaya çıktı. SÖZCÜ, İstanbul’da yıl başında etkili olan kar yağışı sırasında bu köprüdeki kar kürüme ve tuzlama çalışmalarının kim tarafından ve ne kadarlık ücret karşılığında yapıldığını Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) sordu. ... Devamını Oku »

3’üncü köprünün Şile bağlantısı ormanı yutacak

3’üncü köprünün Şile bağlantısı ormanı yutacak :3’üncü köprünün karayolu ulaşımını sağlayacak Kuzey Marmara Otoyolu’nun Şile bağlantısı için plan değişikliği askıya çıktı. Otoyol için seçilen güzergah ise 1’inci derece doğal SİT ve ormanlık alan. Kuzey Ormanları’nda yüz binlerce ağacın kesilmesi ve doğanın geri dönülmez biçimde tahrip edilmesine neden olan 3’üncü köprünün bağlantı yolu Kuzey Marmara Otoyolu için plan değişikliği yapıldı. Söz ... Devamını Oku »

Tanrıkulu, Açıldığı Tarihten İtibaren 3. Köprü Kullanım Oranını Sordu

Tanrıkulu, Açıldığı Tarihten İtibaren 3. Köprü Kullanım Oranını Sordu :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve Başbakan olarak, Maçka Demokrasi Parkının bahse konu kara yolu projesine kurban edilmemesi konusunda tarafınızdan açıklama yapılacak mıdır? Tanrıkulu tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesi şöyle: Maçka Demokrasi Parkının giriş kapısının kara yolu tüneli inşası için çitlerle kapatılmasının ardından, projenin Beşiktaş’tan Sarıyer’e uzanan tünel projesinin ... Devamını Oku »

Yavuz Sultan Selim Köprüsüde Kamyoncu Eylemi

Yavuz Sultan Selim Köprüsüde Kamyoncu Eylemi :Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçişlerini ve otoban ücretlerini protesto eden kamyoncular, köprü yolunda eylem yaptı. Zaman zaman yolu trafiğe kapatan kamyoncular, kendilerine ceza kesmek isteyen polisle de tartışarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçişlerinin ve otoban ücretlerinin düşürülmesi için yetkililerden yardım istediler. Ümraniye TEM Otoyolu Yavuz Sultan Selim Köprüsü kavşağında toplanan yaklaşık 30 kamyon sürücüsü, ... Devamını Oku »

Osman Gazi Köprüsünün geçiş ücreti düşürüldü

Osman Gazi Köprüsünün geçiş ücreti düşürüldü :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yarın itibariyle Osmangazi Köprüsü’nde yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim sağlayacaklarını ve ücretin 65 lira 65 kuruş olacağını belirterek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde ise 11 lira 95 kuruşa tekabül eden fiyatın yarından itibaren geçerli olacağını açıkladı. “Bu projede verdiğimiz bir garanti var. Bundan kaynaklı zaman zaman eleştirildiğimiz oluyor. ... Devamını Oku »