Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Köprü Haberleri » Körfez Geçiş Köprüsü

Körfez Geçiş Köprüsü

Osmangazi Köprüsü artık sigortalı

Osmangazi Köprüsü artık sigortalı :Türkiye’nin son yılardaki en büyük projesi olarak göze çarpan Osmangazi Köprüsü, 3.5 milyarlık dolarlık teminatı bedeli ile terör, doğal afet, deprem ve yangın gibi risklerden zarar görmesinin önüne geçmek adına sigortalandı. Osmangazi Köprüsü, bir diğer adıyla İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, sigorta ve reasürans brokerliği şirketi Marsh Türkiye aracılığıyla sigortlandı. Yapımı 2010 yılında start alan, dünyanın dördüncü, ... Devamını Oku »

Osmangazi Köprüsündeki indirim, trafiği yüzde 30 artırdı

Osmangazi Köprüsündeki indirim, trafiği yüzde 30 artırdı : Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Osman Gazi Köprüsü’nün geçiş ücretlerinde yapılan indirim araç trafiğinde, yaklaşık yüzde 30 artış sağladı dedi. Arslan, Osman Gazi Köprüsü’nün geçiş ücretlerinde yapılan indirimin araç trafiğine olumlu yansıdığını belirterek, “Yaklaşık yüzde 30 bir artış oldu. Ancak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü’nde ve bunların devamı ... Devamını Oku »

Osman Gazi Köprüsünün geçiş ücreti düşürüldü

Osman Gazi Köprüsünün geçiş ücreti düşürüldü :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yarın itibariyle Osmangazi Köprüsü’nde yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim sağlayacaklarını ve ücretin 65 lira 65 kuruş olacağını belirterek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde ise 11 lira 95 kuruşa tekabül eden fiyatın yarından itibaren geçerli olacağını açıkladı. “Bu projede verdiğimiz bir garanti var. Bundan kaynaklı zaman zaman eleştirildiğimiz oluyor. ... Devamını Oku »

Asma Köprülerde Sistem Kablolama İşleri

Asma Köprülerde Sistem Kablolama İşleri :Phoenix Contact’ın sistem kablolama çözümü, sayısız I/O modülünün sorunsuz ve hızlı bir şekilde saha kablolarıyla bağlanmasını sağlar. İstanbul’un yaklaşık 50 kilometre güneyinde, İzmit Körfezi’ nde dünyanın en uzun asma köprülerinden biri inşa edildi ve projede planlanan sıkı takvimin gerçekleştirilebilmesi için kablolama süresinin kısaltılması çok önemli rol oynadı. Osmangazi Köprüsü, hükumetin, Türkiye Cumhuriyeti’ nin 2023 yılındaki ... Devamını Oku »

Osmangazi Köprüsü ile ilgili ciddi iddia

Osmangazi Köprüsü ile ilgili ciddi iddia :CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Osmangazi Köprüsü ile ilgili yeni bir iddiayı dile getirdi TBMM Sanayi Komisyonu Üyesi, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması istemi ile TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Önergesinde, Osmangazi Köprüsü güzergahında bulunan AVM ve benzin istasyonları ile de belli sayıda araç geçişinin ... Devamını Oku »

Osmangazi Köprüsü değil, Deli Dumrul köprüsü

Osmangazi Köprüsü değil, Deli Dumrul köprüsü :Son zamanlarda sürekli tartışılan köprü geçişleri ve ücretlerine ilişkin açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar, sadece Osmangazi Köprüsündeki kazancın devletin elindeki 6 otoyol ve 2 köprü kazancından fazla olduğunu belirterek, “bu kafa ile köprüden geçemeyiz” dedi. Akar, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açıklamış olduğu 6 otoyol ve 2 köprünün (Boğaziçi- Fatih Sultan ... Devamını Oku »