Çarşamba , 16 Ağustos 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Köprülü Kavşak

Köprülü Kavşak

Aşiyan Köprülü Kavşak çalışmalarında sona gelindi

Uygulama projesi Çankırı Belediyesince hazırlanan ve 2017 yılı başında yapımı başlanan Aşiyan Köprülü Kavşak çalışmalarında sona gelindi. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünün yapım işini üstlendiği ve şehir trafiğini rahatlatacak Aşiyan Köprülü Kavşak, ayakları üzerine dikildi. Aşiyan mevkiine yapılan Aşiyan Köprülü Kavşak projesi tüm hızıyla devam ediyor. Karataş ve Aksu Mahallelerini birbirine bağlayan proje, Tatlıçay ile karayolu üzerine isabet eden prefabrik kirişler ... Devamını Oku »

Narlıdere Katlı Köprülü Kavşak Öncesi Gerekli Tedbirler Alınıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü İlçesinde yapımına başlayacağı Narlıdere Katlı Köprülü Kavşak öncesinde bölgedeki caddelerde yol genişletmesi yaparken asfaltı deforme olan bazı bulvarlarda ise revize çalışması yapıyor. Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesini birbirine bağlayacak olan “Narlıdere Köprülü Kavşağı” öncesi trafik sıkışıklarının önüne geçmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki yollarda genişletme ve revizelerle gerekli tedbirleri alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin öncülüğünde yapımına ... Devamını Oku »

Üçgen Köprülü Kavşakları inşaatında geri sayım

“Denizli’ye çok yakışacak”… Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları projesi tüm hızıyla sürüyor. Zemini güçlendirilip ayakları tamamlanan projede İzmir-Ankara-Antalya’ya transit geçişi sağlayacak köprülerin yapımına başlandı. Çalışmaları inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Üçgen yeni haliyle Denizli’ye çok yakışacak” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kentin trafik yoğunluğunu büyük ölçüde sonlandırmak amacıyla hayata geçirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları ... Devamını Oku »

Köseköy Kavşağı ile kesintisiz ulaşım gelecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram D-100 üzerindeki önemli projelerden olan Köseköy Kavşağı projesini inceledi. Genel Sekreteri Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ile proje alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi olarak köprülü kavşaklarla D-100’ü transit hale getirerek şehir içi trafiğini rahatlatan projeler gerçekleştirdiklerini belirten Genel Sekreter Bayram “Köseköy Kavşağı’nı tünel geçişli köprülü kavşak şeklinde düzenliyoruz. Trafik ... Devamını Oku »

Köprülü Kavşak Projesi’ne Yapılan İtiraz Reddedildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce Turgutlu ilçe merkezinden geçen ve İzmir-Ankara karayolu olarak bilinen D300 (E96) karayolu üzerinde inşa edilmesi planlanan köprülü kavşak projesi ihalesine yapılan itirazlar Kamu İhale Kurumu’nca reddedildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin haklılığını bir kere daha ortaya çıkaran kararın ardından yaklaşık 10 gün içerisinde yüklenici firmaya yer tesliminin yapılması hedefleniyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu ilçe merkezinden geçen D300 karayolu üzerinde ... Devamını Oku »

4 Caddenin Kesişimine Köprülü Kavşak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağ ve Mamak ilçeleri sınırlarında bulunan 4 caddenin kesişiminde başladığı köprülü kavşak çalışmasına devam ediyor. Kavşağın üstündeki meydan, Altındağ ve Mamak belediyeleri ile bölge halkının isteği üzerine büyütülüyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, özellikle Bostancık ve Karapürçek caddelerindeki trafik akışını kesintisiz sağlamak üzere yapımına başlanan alt geçidin, “battı-çıktı” şeklinde olacağını ... Devamını Oku »