Perşembe , 27 Nisan 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Otoyol

Otoyol

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandı

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 kilometrelik bağlantı yollarının ihalesini yap-işlet-devret modeli ile yaptık.” dedi. Arslan, Kars Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında Ankara-Niğde otoyolu ihalesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İhaleye ilişkin bugün sabah teklifleri aldıklarını belirten Arslan, şöyle konuştu: “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 ... Devamını Oku »

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Törenle Atıldı

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Törenle Atıldı :UDH Bakanı Arslan, Başbakan Yıldırım ile birlikte Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun temelini attılar. Menemen ilçesinde Göl Park yanındaki alanda düzenlenen Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesi Temel Atma Töreni’nde konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye ekonomisinin sağlam yapısına dikkati çekerek “Şimdi bakın 2008’den beri dünyada kriz var ama bu krizde Türkiye, dünyanın en büyük projelerini yapıyor. Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katıldığı Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her yerini kalkındırdıkları gibi Mersin’in de kalkınması için üzerlerine ne düşerse yaptıklarını belirtti. Mersin’e sadece kendi Bakanlığı tarafından 15 yılda 3 milyar 620 milyon lira tutarında yatırım ... Devamını Oku »

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Gemlik-Bursa Kesimi Açılış Töreni

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Gemlik-Bursa Kesimi Açılış Töreni :İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu`nun Gemlik-Bursa kesimi Başbakan Binali Yıldırım ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katıldığı törenle açıldı. Otoyolun Osmangazi Köprüsü-Gemlik ve 26 kilometrelik Kemalpaşa-İzmir kısmını daha önce açtıklarını anımsatan Yıldırım, bugünkü açılışla otoyolun 100 kilometrelik kısmının tamamlanmış olduğunu belirtti. Başbakan Yıldırım, açılış töreninde yaptığı konuşmada otoyolun üçte birlik kısmının tamamlandığını ancak en önemli ... Devamını Oku »

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolunda bir açılış daha

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolunda bir açılış daha :Bakan Arslan, Başbakan Yıldırım’ın teşrifleriyle gerçekleşen İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa-Bornova-Otogar Kavşağı kesiminin açılış törenine katıldı. Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir ve Manisa milletvekilleri ile diğer ilgililer de katıldı. Başbakan Binali Yıldırım Burada bir ... Devamını Oku »

İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir Arası Otoyol Kesimi Açıldı

İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir Arası Otoyol Kesimi Açıldı :İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir arasındaki 20 km’lik otoyol kesimi, düzenlenen törenle yol kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Törene Başbakan Binali YILDIRIM, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ile Kamu ... Devamını Oku »