Salı , 17 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Otoyol

Otoyol

Otoyol bağlantı yolunda hedef 2018 olarak belirlendi

4’üncü Bölge Müdürlüğü otoban bağlantı yolunun hızla tamamlanması için yüklenici firmanın ikmal ihalesini de 2018 yılında yapacak Düzce’nin ve Düzce Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Düzce Merkez-TEM bağlantı yolunun hızla tamamlanabilmesi için yüklenici firmanın ikmal ihalesi 2018 yılında yapılacak. Bu arada bölgede imar planları ile alan içindeki kamulaştırma çalışmaları eş zamanlı olarak yürütülüyor. Düzce Belediyesi Otoban projesi için ... Devamını Oku »

Kurban Bayram Tatilinde Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi?

Bakanlar Kurulu, köprü ve otoyolların bayram tatili boyunca ücretsiz olmasını kararlaştırdı. Köprü ve otoyollar 30 Ağustos gecesinden 5 Eylül sabahı saat 07.00’a kadar ücretsiz olacak. Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararla, karayolları tarafından işletilen köprü ve otoyolların 30 Ağustos Çarşamba günü gece yarısından 5 Eylül Salı günü sabah saat 07.00’a kadar ücretsiz oldu. Bu kapsamda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih ... Devamını Oku »

Darbe girişimi “dev projeleri” engelleyemedi

Darbe girişimi “dev projeleri” engelleyemedi :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından köprülerden otoyollara, havalimanlarından tünellere kadar pek çok projenin tamamlandığını belirterek, “Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Türkiyenin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanındaki dev projeler hız kesmeden devam etti.” dedi. Bakan Arslan, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası ulaştırma sektöründe hayata geçirilen projelere ... Devamını Oku »

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açıldı

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ortaya koydukları hedeflerin yaptıkları projelerle sınırlı olmadığını belirterek, “Bunların çok daha büyüğünü, güzelini ülkemizin kalkınmasına katkı koyacak çok daha büyük projeleri hep birlikte yapıp bitireceğiz.” dedi. Karayolları Genel Müdürlüğünce yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy kesimi işi ... Devamını Oku »

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Hazirana bağlayan gece yarısından, 28 Haziran Çarşamba sabah saat 07.00a kadar ücretsiz olacağını açıkladı. Bakan Arslan, Ankara Kule Restoranda Ulaştırma Muhabirlerine düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, ülkenin erişebilir ve ulaşılabilir olması adına geçmişten bugüne kadar bakanlığının, ülkeye ve ülke ... Devamını Oku »

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sisteminde Birden Fazla Tespite ‘Tek Ceza’

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sisteminde Birden Fazla Tespite ‘Tek Ceza’ : İstanbul’da yapılan Intertraffic İstanbul Fuarı’nda, belediyelerin toplu ulaşıma dair sıkıntıları masaya yaratıldı, çözüm yolları arandı. Panelde öne çıkan konular; otoyollarda devreye girecek ortalama hız tespit sistemi, toplu ulaşımda 65 yaş uygulaması ve servis ile toplu taşıma arasındaki yüzde 10’luk KDV farkı oldu. Intertraffic İstanbul Fuarı kapsamında TBMM Bayındırlık, İmar, ... Devamını Oku »