Cuma , 23 Haziran 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Otoyol

Otoyol

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Hazirana bağlayan gece yarısından, 28 Haziran Çarşamba sabah saat 07.00a kadar ücretsiz olacağını açıkladı. Bakan Arslan, Ankara Kule Restoranda Ulaştırma Muhabirlerine düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, ülkenin erişebilir ve ulaşılabilir olması adına geçmişten bugüne kadar bakanlığının, ülkeye ve ülke ... Devamını Oku »

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sisteminde Birden Fazla Tespite ‘Tek Ceza’

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sisteminde Birden Fazla Tespite ‘Tek Ceza’ : İstanbul’da yapılan Intertraffic İstanbul Fuarı’nda, belediyelerin toplu ulaşıma dair sıkıntıları masaya yaratıldı, çözüm yolları arandı. Panelde öne çıkan konular; otoyollarda devreye girecek ortalama hız tespit sistemi, toplu ulaşımda 65 yaş uygulaması ve servis ile toplu taşıma arasındaki yüzde 10’luk KDV farkı oldu. Intertraffic İstanbul Fuarı kapsamında TBMM Bayındırlık, İmar, ... Devamını Oku »

TILOS Çözümü İle Birlikte Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Kapsamında Harika Başarı!

TILOS Çözümü İle Birlikte Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Kapsamında Harika Başarı! :Ankara – Niğde Otoyolu ihale hazırlıkları sürecinde TILOS Linear Project (TILOS Doğrusal Planlama) çözümü ile birlikte destek verdiğimiz ERG İnşaat – Seza İnşaat ortak girişimi, ihaleyi kazanarak harika bir zafer elde etti. Bu ihale kapsamında ERG İnşaat – Seza İnşaat ortak girişimine Tilos Lineer Project ile İş Programı Danışmanlığı ... Devamını Oku »

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandı

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 kilometrelik bağlantı yollarının ihalesini yap-işlet-devret modeli ile yaptık.” dedi. Arslan, Kars Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında Ankara-Niğde otoyolu ihalesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İhaleye ilişkin bugün sabah teklifleri aldıklarını belirten Arslan, şöyle konuştu: “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 ... Devamını Oku »

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Törenle Atıldı

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Törenle Atıldı :UDH Bakanı Arslan, Başbakan Yıldırım ile birlikte Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun temelini attılar. Menemen ilçesinde Göl Park yanındaki alanda düzenlenen Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesi Temel Atma Töreni’nde konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye ekonomisinin sağlam yapısına dikkati çekerek “Şimdi bakın 2008’den beri dünyada kriz var ama bu krizde Türkiye, dünyanın en büyük projelerini yapıyor. Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katıldığı Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her yerini kalkındırdıkları gibi Mersin’in de kalkınması için üzerlerine ne düşerse yaptıklarını belirtti. Mersin’e sadece kendi Bakanlığı tarafından 15 yılda 3 milyar 620 milyon lira tutarında yatırım ... Devamını Oku »