Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Otoyol » İzmit Körfez Geçişi

İzmit Körfez Geçişi

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 40 Kilometrelik İlk Etabı Açılıyor

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 40 Kilometrelik İlk Etabı Açılıyor :İstanbul İzmir Otoyolu’nda ilk güzergah açılıyor. Otoyol projesi kapsamındaki Gemlik-Altınova arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik yol 15 Ocak tarihinde törenler hizmete açılacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yatırımı olan yaklaşık 18 milyar liralık İstanbul Bursa İzmir otobanında çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. 384 kilometrelik otoyol ve 49 kilometrelik bağlantı yollarıyla İstanbul ve İzmir arasını 3 saate ... Devamını Oku »

Gebze İzmir Otoyolu 9 Saatten 3,5 Saate İniyor

Gebze İzmir Otoyolu 9 Saatten 3,5 Saate İniyo :Körfez geçişi süresini 6 dakikaya düşürecek köprüye yönelik çalışmalarda, yükseklikleri 252 metreye ulaşan kuleler, İzmit Körfezi’ne yeni bir silüet kazandırdı. İstanbul ile İzmir аrаsındаki ulaşım süresini 9 saattеn 3, 5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projеsi’nin еn büyük ayağını oluşturan köprüdeki çalışmaları, görüntülendi. Körfez geçişi süresini 6 dakikaya düşürecek köprüyе yönеlik çаlışmаlаrdа, yükseklikleri ... Devamını Oku »

Yol için arazi toplulaştırma ‘ya izin çıkmadı

Yol için arazi toplulaştırma ‘ya izin çıkmadı :İstanbul Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolu Projesi güzergahındaki tarım arazilerinde ‘toplulaştırma’ yoluyla bedel ödemeden yapılan işlemler iptal edildi. İstanbul Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolu Projesi güzergahında bulunan Bursa’nın Karacabey İlçesi’ne bağlı Sırabademler, Canbalı, Subaşı, ve Harmancık Mahalleleri’ndeki tarım arazilerinde ‘toplulaştırma’ yoluyla bedel ödemeden yapılan işlemler, Danıştay 17’inci Dairesi tarafından iptal edildi. Yüksek Mahkemenin iptal kararıyla ... Devamını Oku »

Avrupa’nın Birinci, Dünyanın İkinci En Uzun Otobanı

Avrupa’nın Birinci, Dünyanın İkinci En Uzun Otobanı :Cumhuriyet tarihinin en büyük bütçeli projesi olan Körfez Geçiş Köprüsü’nde sona yaklaşılıyor. Köprüden sonra yapılan ve İzmir’e kadar uzanacak olan 433 kilometre uzunluğundaki otoyol inşası da devam ediyor. Tamamen Türk mühendislerinin emeğiyle yapılan ve Avrupa’da birinci, dünyada da en uzun ikinci otoban ünvanına sahip olacak Gebze- Orhangazi- İzmir otoyoluyla ilgili projenin Tüneller Sorumlusu ... Devamını Oku »

Mega projeler ivme kazanacak

Mega projeler ivme kazanacak :AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmasıyla ulaştırma, savunma sanayisi ve enerji gibi alanlardaki projelerin hız kesmeden sürmesi, karar aşamasındakilerin de hayata geçirilmesi bekleniyor. AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmasının ardından, ulaştırma, savunma sanayisi ve enerji gibi alanlarda devam eden projelerin hız kesmeden sürmesi, karar aşamasındakilerin de yeni dönemde hayata geçirilmesi bekleniyor. AA muhabirinin derlediği ... Devamını Oku »

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyol Projesi Kiraları Yüzde 65 Artırdı

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyol Projesi Kiraları Yüzde 65 Artırdı : Sahibinden.com verilerine göre, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Projesi güzergahındaki kiralık emlak fiyatları geçen yıla göre yüzde 65 arttı. Sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 3,5 saate indirecek olan ve Bursa’ya kadar olan bölümün yıl sonunda tamamlanması beklenen İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Projesi, bu güzergahtaki emlak piyasasını hareketlendirdi. Sahibinden.com, 2014 ve 2015 yıllarında ... Devamını Oku »