Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Otoyol » Kuzey Marmara Otoyolu

Kuzey Marmara Otoyolu

ICA, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu Transist 2017’de tanıttı

ICA; Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun güzergahı, işletme dönemi ve kullanıcılara sağladığı faydalar hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. IC İçtaş İnşaat – Astaldi konsorsiyumu ICA; İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, “Toplu Ulaşımda İnovasyon, Entegrasyon, Bilgi Sistemleri ve İş Zekası” teması ile 10. kez düzenlenen Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve ... Devamını Oku »

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açıldı

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Trafiğe Açıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ortaya koydukları hedeflerin yaptıkları projelerle sınırlı olmadığını belirterek, “Bunların çok daha büyüğünü, güzelini ülkemizin kalkınmasına katkı koyacak çok daha büyük projeleri hep birlikte yapıp bitireceğiz.” dedi. Karayolları Genel Müdürlüğünce yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy kesimi işi ... Devamını Oku »

Kuzey Marmara Otoyolu yatırımlarında MAN tercih edildi

Kuzey Marmara Otoyolu yatırımlarında MAN tercih edildi :Kalyon İnşaat’ın Kuzey Marmara Otoyolu projesi yatırımlarında kamyon ve çekici tercihi MAN oldu. Kalyon İnşaat, 30 adet MAN TGS 41.400 8×4 BB damperli kamyon ve 1 adet TGS 33.480 6X4 BBS çekici satın alafrak, çalışmalarına başladı. Ağır ticari araçların küresel markası MAN, Türkiye’nin de gözdesi olmaya devam ediyor. İleri teknolojisi, yüksek performansı, dayanıklılığı, ... Devamını Oku »

İstanbul Barosundan Kuzey Marmara Otoyolu Genelgesine Dava

İstanbul Barosu’ndan Kuzey Marmara Otoyolu Genelgesine Dava :Kuzey Marmara Otoyolu’nun yapımına ÇED süreci tamamlanmadan başlandığını ve otoyolun imar planlarında bulunmadığı iddia edilen dava dilekçesinde, “Kuzey Marmara Otoyolu sadece İstanbul’u değil, Kocaeli-İstanbul- tüm Trakya’yı ilgilendiren ülkesel ve küresel bir projedir. Bu açıdan yaratacağı tahribat evrensel boyuttadır” denildi. İstanbul Barosu adına avukatlar Atilla Özen ve Alev Seher Tuna tarafından açılan davanın dilekçesinde, ... Devamını Oku »

Kuzey Marmara Otoyolu için acele kamulaştırma kararı

Kuzey Marmara Otoyolu için acele kamulaştırma kararı :Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) projesi kapsamında İstanbul başta olmak üzere çok sayıda taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü’nce Acele Kamulaştırılacak. Karayolları Genel Müdürlüğü Kuzey Marmara Otoyolu projesi için İstanbul başta olmak üzere, Sakarya, Kocaeli illerinde çok sayıda kamulaştırma yapacak. Karar Resmi gazete’de… Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında çok sayıda kamulaştırma yapılacak. Kuzey ... Devamını Oku »

Kuzey Marmara Otoyolu kaydırıldı

Kuzey Marmara Otoyolu kaydırıldı :Eski bakan ve milletvekili Süleyman Arif Emre’nin oğlu ve yeğenine ait Çekmeköy’deki araziden geçen Kuzey Marmara Otoyolu kaydırıldı. Arazi Karayolu Kuruma Kuşağı’ndan çıkarıldı ve 0.25 emsal imar hakkına kavuştu. Karar, İBB Meclisi’nde CHP’lilerin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, bu ay ilginç bir karara imza attı. Geçtiğimiz şubat ayında oy ... Devamını Oku »