Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Radar

Radar

Tosundan Kazaların Yaşandığı Yollarda Sinyalizasyon İsteği

Tosundan Kazaların Yaşandığı Yollarda Sinyalizasyon İsteği :CHP Alaplı ilçe Başkanı Hüseyin Tosun,” İlçedeki kazaların önüne geçilebilmesi için belirli noktalara hızı gösteren radar ve sinyalizasyon sistemi kurulmalıdır” dedi. CHP Alaplı ilçe Başkanı Hüseyin Tosun, beraberinde partililer ile birlikte geçen hafta 17 yaşındaki Sevilay Tosun’ un hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan trafik kazasının yaşandığı yolda incelmelerde bulundu. İlçenin belirli noktalarında kazaların yaşandığına dikkat ... Devamını Oku »

Artık radar her yerde

Artık radar her yerde. Karayollarındaki radar uyarı levhaları İçişleri Bakanlığı’nın yeni yayımladığı genelde doğrultusunda sökülmeye başlandı.İçişleri Bakanlığının trafik kontrollerinde yeni yöntemleri içeren genelgesi uyarınca hız denetimlerinde kullanılan radar ikaz levhası uygulamasına son verilmesi nedeniyle Edirne’de polis ekipleri bazı noktalardaki tabelaları kaldırdı. Bazı bölgelerde radar aracıyla yapılan denetimlerde hız sınırını aşan sürücülere, araçları durdurulmadan kesilen cezalar, adreslerine gönderildi. Edirne Emniyet Müdürü ... Devamını Oku »

Trabzonda Radar İkaz Levhası Uygulamasına Son Verildi

Trabzon Valiliğinde yapılan açıklamada, ‘Radar İkaz Levhası’ uygulamasına son verildiğini belirtildi. Levha ve trafik ekiplerinin olmadığı bölgelerde sürücülerin hız olmak üzere birçok trafik kuralını ihlal ettiği ve trafik kazalarının oluştuğunun bildirildiği açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekiplerince uygulanmakta olan radarla hız denetimleri, Yayınlanan Genelge ve Talimatlar gereği, Trafik suçunun oluşmadan engellenmesi ve sürücülerin trafik kurallarına uyma bilincinin kazandırılması amacıyla, radar ... Devamını Oku »

Gümüşhanede Yollar Sürekli Denetim Altında

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri hızı düşürerek kazaları, emniyet kemeri ile de ölü ve yaralı sayısını azaltmak için hem şehir içinde hem de şehirlerarası karayolunda sürekli hız ve emniyet kemeri kontrolü yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yeni yönetmelikle birlikte değişen uygulamalarla ilgili basın mensuplarına bilgi veren İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, sürekli radar uygulaması ile hızı engelleyip, ... Devamını Oku »