Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Şerit

Şerit

Başkan Çiftçi, Çalışmaları İnceledi

Başkan Çiftçi, Çalışmaları İnceledi :Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde asfaltlama işleminin tamamlanmasının ardından yollarda devam eden şeritleme ve levhalama çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çiftçi, yaptığı değerlendirmesinde 450 bin metrekareyi kapsayan çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, merkez ilçelerde devam eden çalışmaları inceledi. Temasları çerçevesinde yol şeritleme ve levhalama çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan ... Devamını Oku »

Başkent’te 6 bin kilometre yol çizgisi

Başkent’te 6 bin kilometre yol çizgisi :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent yollarında şerit çizgisi çalışmalarını hızla sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni katılan çevre ilçelerle birlikte Başkent genelinde gerçekleştirdiği yeni yol açımı ve asfalt serimi çalışmalarını şerit çizgileriyle de süslüyor. Ankara genelinde her gün yeni bulvar ve caddeler açıldığını, yolların modern asfaltlarla döşendiğini kaydeden Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Başkentimizde yeni ... Devamını Oku »

Kuluda Yol Çizgileri Yenileniyor

Kuluda Yol Çizgileri Yenileniyor :Konya’nın Kulu ilçesinde, Ankara yolu güzergahında bulunan yol çizgileri Karayolları ekipleri tarafından yenileniyor. Konya Ankara Karayolu Kulu ilçesi Makas mevkisine kadar devam eden çizgi yenileme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren ilgililer, gurbetçilerin tatillerini geçirmek üzere memleketlerine gelecek olmalarını nedeniyle trafiğin yoğunlaşacağını belirterek, sürücülerin yol işaretlerini ve çizgileri daha rahat fark etmesi ve kazaya meydan verilmemesi için yol ... Devamını Oku »

Karayollarında işaret ve çizgi çalışması

Karayollarında işaret ve çizgi çalışması : Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü, yağmur, kar ve sis ortamında sürücülerin rahat seyretmesi ve yaşanan kazaların önüne geçilebilmesi için Avrupa standartlarında işaretleme, ışık ve çizgi çalışması yaptı. Karayolları, Kars-Erzurum karayolu Selim istikameti Sanayi kavşağında da ciddi önlemler alıyor. Yapım ve bakımından sorumlu olunan Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü sınırlardaki yollarda Trafik Güvenliği can ve mal ... Devamını Oku »

Kazan Ankara Yolu 3 Şeride Çıkacak

Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Kazan-Ankara Yolu’nda yapılacak çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi. Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil, Akıncı Kavşağı ile Kazan arasında kalan 20 kilometrelik bölümde yeni düzenlemeleri içeren bir proje hazırladıklarını ve fizibilite çalışmaları kapsamında görüş alışverişinde bulunmak üzere bu toplantının düzenlendiğini söyledi. Yeşil, yolun 3 şeride çıkarılmasının gündemde olduğunu anlattı. Kaynak: sabah Devamını Oku »

Karayollarından 3üncü şerit müjdesi

Yeni Alanya’nın 12 Mart 2013 tarihli sayısında yer alan ‘Otele kıyak mı?’ başlıklı haberi geniş yankı uyandırdı. Karayolları Genel Müdürlüğü, 2010 yılında Devlet Hastanesi Kavşağı, Telekom Kavşağı, Şeyh Şamil Caddesi ve Kestel Kavşağı’nda yeni düzenleme yapılması yönünde bir karar aldı. Bu kararla Şeyh Şamil Caddesi, Devlet Hastanesi Kavşağı ile Telekom Kavşağı’nda yeni düzenleme yapılırken, Kestel Kavşağı’nda düzenleme ise o dönem ... Devamını Oku »