Salı , 27 Haziran 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Taşımacılık

Taşımacılık

Bayram Öncesi AŞTİ’de Üst Düzey Güvenlik

Bayram Öncesi AŞTİ’de Üst Düzey Güvenlik :Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUGSAŞ Şirketi tarafından işletilen şehirlerarası otobüs terminali AŞTİ’de, günde ortalama 150-200 bin kişi giriş-çıkış yaparken, bu rakam bayram tatillerinde 300 bin kişiye kadar ulaşıyor. Günlük ortalama 1300 civarında şehirlerarası ulaşımı sağlayan otobüsün kullandığı AŞTİ’de, bu sayı bayram tatillerinin süresine göre 1600 ila 2000’e kadar çıkıyor. Türkiye’nin dört bir tarafına seferlerin ... Devamını Oku »

Denizli Büyükşehir’den Akıllı Ulaşım Dönemi

Denizli Büyükşehir’den Akıllı Ulaşım Dönemi : Geçen yıl ulaşımda seferberlik başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, fiziki alt yapının yanında teknolojinin de tüm imkanlarını kullanarak toplu taşıma sisteminde akıllı ulaşım dönemini başlattı. Türkiye’ye örnek olacak proje ile vatandaşlar masa üstü veya mobil iletişim araçlarından belediye otobüslerinin anlık konum bilgileri, otobüs hareket saatleri gibi bir çok bilgiye anında ulaşıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, toplu ... Devamını Oku »

Çorum’da Otobüs duraklarına “Karekod Uygulaması”

Çorum’da Otobüs duraklarına “Karekod Uygulaması” :Çorum Belediyesi, toplu ulaşımda bir yenilik daha getirdi. Karekod uygulaması ile artık toplu ulaşımdan yararlanmak daha rahat hale gelecek. Uygulama ile birlikte duraklara konulan karekodlarla birlikte otobüslerin nerede ve ne zaman hangi duraklara geleceği daha kolay öğrenilecek. Çorum Belediyesi olarak toplu ulaşımda daha kaliteli hizmet vermek ve bu hizmetlerden Çorum halkının memnuniyetini daha üst seviyelere ... Devamını Oku »

Bodrum-Gündoğan Arasına Alternatif Güzergah

Bodrum-Gündoğan Arasına Alternatif Güzergah :Bodrum-Gündoğan hattı için belirlenen alternatif güzergahı hakkında açıklama. Çağdaş yönetim ve görev anlayışı ile Muğla İlindeki ulaşım hizmetlerini insan odaklı ve çevreye duyarlı olarak yerine getirmek üzere kaliteli, örnek ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlayan Muğla Kent Hizmetleri MUTTAŞ A.Ş tarafından Muğla İlinin mekânsal, sosyal ve ekonomik özelliklerine göre ulaşım ihtiyaç ve talepleri ile sürdürülebilir gelişmeyi dikkate ... Devamını Oku »

Kocaeli’de toplu taşıma araçları denetimden geçiyor

Kocaeli’de toplu taşıma araçları denetimden geçiyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içerisinde hizmet veren toplu taşıma araçlarının denetimlerini sürdürüyor. Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığına bağlı Ulaşım Denetim ekipleri, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortak denetimler yapıyor. Gölcük, İzmit ve Gebze bölgelerinde Mayıs ayı içerisinde denetlenen bin 500 araçtan 225’ine cezai işlem uygulandı. 1500 ARAÇTAN 237’SİNE CEZA KESİLDİ ... Devamını Oku »

Şanlıurfa’da Zabıta ekipleri, halk otobüslerinde klima denetimi gerçekleştirdi

Şanlıurfa’da Zabıta ekipleri, halk otobüslerinde klima denetimi gerçekleştirdi :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Trafik Zabıta ekipleri, şehir içi ulaşımı sağlayan halk otobüslerinde klima denetimi gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, şehir içersinde toplu taşımacılık yapan halk otobüslerine yönelik klima denetimin yanı sıra havalı korna, çalışma karneleri, sürücülerin kılık kıyafet ile araçların camlarındaki filmler konusunda denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Hava ... Devamını Oku »