Perşembe , 27 Nisan 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Tünel

Tünel

Ilgar Dağı Tüneli’nin Temeli Atıldı

Ilgar Dağı Tüneli’nin Temeli Atıldı :Türkiye’yi Kafkaslara bağlayan Türkgözü Gümrük Kapısı güzergahında yer alan (Ardahan-Çıldır) Ayrımı-Hanak-Damal-Posof Yolu’nun temeli atıldı. Düzenlenen törene, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Ardahan Valisi İbrahim ÖZEFE, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ardahan ve ilçelerinden gelen çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Bakan ARSLAN, yapılacak ... Devamını Oku »

Karadeniz ile Akdeniz birbirine kavuşuyor

Karadeniz ile Akdeniz birbirine kavuşuyor :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ülkenin kuzeyi ile güneyini Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu üzerinden 18 ulaşım koridoruyla birbirine bağlayacaklarını belirterek, “Karadeniz’i Akdeniz’e, ülkemizin en doğusundan kesintisiz şekilde, tünel gerektiğinde tünel, viyadük gerektiğinde viyadük ve köprü yaparak bölünmüş yollarla bağlamış olacağız.” dedi. Bakan Arslan, yaptığı açıklamada, son yıllarda önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Biz ... Devamını Oku »

15 yılda toplam 350 kilometrelik tünel yapıldı

15 yılda toplam 350 kilometrelik tünel yapıldı :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Dünya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın, Başbakan Binali Yıldırım`ın ve ekip arkadaşlarının yükselişinden, daha da önemlisi ülkemizin bu yükselişinden rahatsız. Varsın rahatsız olsunlar, eğer bu yaptığımız bu işler onları rahatsız ediyorsa, kusura bakmasınlar biz yine iş yapmaya, onları rahatsız etmeye devam edeceğiz.” dedi. Bakan Arslan, Kars’ın Kağızman ... Devamını Oku »

Akdeniz Sahil Yolu Projesi Tünel Açılış Töreni

Akdeniz Sahil Yolu Projesi Tünel Açılış Töreni :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin-Antalya arasında yapımı devam eden Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında tamamlanan Yeşilovacık-Aydıncık ile Aydıncık-Gözce arasındaki 6 tünelle bir viyadüğün açılış törenine katıldı. Bakan Arslan, burada yaptığı konuşmada, dertleri ve davalarının millete hizmet olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Halka hizmet etmek, ... Devamını Oku »

Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit İnşaatı ihalesi sonucu

Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit İnşaatı ihalesi sonucu :İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği 2016/210419 KİK numaralı, Haliç – Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit İnşaatı yapım işi ihalesinin 1. Tur teklifleri 10.03.2017 tarihinde toplanmıştı. 2.tur teklifleri ise 22.03.2017 toplandı. RayHaber’in aldığı bilgiye göre ihaleye 1 ve 2’inci turda verilen teklif ve firmalar şöyle: 1.Tur (10.03.2017) STFA, Yapı Merkezi, ASL ... Devamını Oku »

Buca’dan Bornova’ya Ulaşım 10 Dakikaya İniyor

Buca’dan Bornova’ya Ulaşım 10 Dakikaya İniyor :İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Homeros Bulvarı’nı Otogar’a kadar uzatarak Buca-Bornova arasındaki ulaşım süresini 10 dakikaya düşürecek 6 şeritli yol ve tünel projesi başladı. 232 adet bina yıkılarak 56 milyon liralık kamulaştırma bedeli ödenen 211 milyon liralık dev projeyi yerinde inceleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, yeni yolun kent trafiğine nefes aldıracağını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin trafik ... Devamını Oku »