Cumartesi , 19 Ağustos 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Üstgeçit

Üstgeçit

İstanbul’da Üst Geçitlere Yalıtımlı Koruma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üst geçitlerde uygulamaya koyduğu yeni yalıtım sistemiyle; daha dayanıklı, paslanmaya karşı korunaklı ve daha iyi görünen yaya alanları oluşacak. Bakım maliyeti azalacağı için ciddi bir tasarruf da sağlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla üst geçitlerde yeni ve bir yalıtım sistemi uygulaması başlattı. Üst geçit bakım, onarım ve yenileme çalışmaları hızla devam eden İBB Yol ... Devamını Oku »

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Bulvarı üzerinde yaptığı 2 yaya üst geçidi hizmete açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Bulvarı üzerinde yaptığı 2 yaya üst geçidi hizmete açıldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yayaların rahat ve güvenli şekilde, trafik akışını engellemeden karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması için Ankara’da ihtiyaç duyulan yerlere yaya üst geçitleri yaptıklarını söyledi. Bu doğrultuda son olarak Anadolu Bulvarı YDA Park Avenue Konutları önüne ve Anadolu Bulvarı 1297 Cadde kesişimine 2 yaya üst geçidi yaptıklarını ... Devamını Oku »

Yaya üstgeçitleri ile geçişler daha güvenli

Yaya üstgeçitleri ile geçişler daha güvenli : D100 ve D650 karayollarının üzerine yaya üstgeçitleri kazandırıldığını açıklayan Ulaşım Dairesi Başkanı Pistil, “5 adet yaya üstgeçidinde işlemler tamamlandı. Beşköprü Sanayi bölgesi, Hendek Beylice, Akova, Kargalıhanbaba, Kocaali Caferiye ve Geyve Alifuatpaşa mahallelerinde ise çalışmalar devam etmektedir. Hayırlı olsun” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, karayolları güzergahlarına kazandırılacak yaya üstgeçitleri hakkında ... Devamını Oku »

Kocaeli Büyükşehir’den 1 günde üst geçit

Kocaeli Büyükşehir’den 1 günde üst geçit :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Outlet Center bölgesindeki karşıdan karşıya geçişleri sağlamak üzere üst geçit çalışması yapacak. Ulaşımın aksamaması ve vatandaşların sorun yaşamaması için köprü montajı bir günde tamamlanacak. İKİ YAKAYI BİRLEŞTİRECEK Büyükşehir Belediyesi kent ulaşımına nefes aldıracak çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Outlet Center bölgesinde iki yakayı birleştirecek yaya üst geçidi için çalışma başlıyor. Vatandaşların ulaşımında ... Devamını Oku »

Mithatpaşa-Meşrutiyet Üstgeçidi’nin ayakları da söküldü

Mithatpaşa-Meşrutiyet Üstgeçidi’nin ayakları da söküldü :Mithatpaşa-Meşrutiyet caddeleri kesişimindeki üstgeçidin geçtiğimiz hafta sonunda yıkılmasının ardından, merdiven ayakları da kaldırıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 3 gecelik çalışmasıyla sökülen üstgeçidin, merdiven ayaklarının da sökülmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na bağlı Kent Bakım-Onarım ekipleri, kaldırım ve engelli rampası çalışması yapmaya başladı. Başkent’in önemli trafik noktalarından birinde yer alan tonlarca ağırlıktaki üst geçidin kaldırılmasının ... Devamını Oku »

Mithatpaşa-Meşrutiyet üstgeçidi kaldırıldı

Mithatpaşa-Meşrutiyet üstgeçidi kaldırıldı :Mithatpaşa-Meşrutiyet caddeleri kesişiminde yer alan üstgeçit, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı çalışmayla kaldırıldı. Üstgeçidin ayakları da 1 gecelik çalışmayla kaldırılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan “Kızılay bölgesindeki yaya üst geçitlerinin yenilenmesi veya kaldırılması kararı gereğince” Mithatpaşa Caddesi-Meşrutiyet Caddesi kesişiminde bulunan üstgeçidin büyük bölümü, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 3 günlük çalışmasıyla kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, trafik ... Devamını Oku »