Cuma , 28 Nisan 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Viyadük

Viyadük

Selvili Cadde’nin ulaşımı viyadük ile rahatlayacak

Selvili Cadde’nin ulaşımı viyadük ile rahatlayacak :Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, 2006 yılında yaşanan heyelanın ardından İNTAM bloklarıyla birlikte çöken Selvili Cadde’ye viyadük kazandırılıyor. Viyadük inşaatında inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çekirge, Muradiye ve Hamzabey bölgesine hizmet verecek olan yolun tamamlanmasının ardından bölgede trafiğin rahatlayacağını söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın ... Devamını Oku »

Alternatif yolda ikinci viyadüğün temeli atıldı

Alternatif yolda ikinci viyadüğün temeli atıldı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Derince Çenesuyu ile Körfez Kirazlıyalı arasında yapılacak viyadüğün temel atıldı. Esentepe’de yapılacak viyadük alternatif yol üzerindeki ikinci önemli geçiş olacak. Viyadük sayesinde yol kısalacak ve güvenli ulaşım sağlanacak. ALTERNATİF GÜZERGAH Derince’de düzenlenen temel atma törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Genel Sekreter ... Devamını Oku »

Bursa trafiğine yeni düzenleme geliyor

Bursa trafiğine yeni düzenleme geliyor :Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çekirge ve Kükürtlü Caddeleri’nin tek yön olacağını, İzmir yolunda trafiğin kilitlenmesine sebep olan Acemler’e ise yeni bir viyadük yapılacağını açıkladı. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu aylık toplantısına misafir olarak katılan Recep Altepe Bursa’nın trafik meselesini gazetecilerle birlikte masaya yatırdı. Bursa’da şehir içi trafiği rahatlatmak adına her gün yeni bir ... Devamını Oku »

Bursa Büyükşehirden Karamana viyadüklü çözüm

Bursa Büyükşehirden Karamana viyadüklü çözüm :Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve kolay ulaşılabilir hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, İhsaniye ile Yeni Karaman arasında yapılacak yeni yol ile Nilüfer ve Osmangazi ilçeleri birbirine bağlanırken, yeni yol kent trafiğine nefes aldıracak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın ulaşılabilir bir kent olması yolundaki çalışmaların hızla sürdürüldüğünü söyleyerek, kentteki sıkıntıların birer birer ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, İzmirin ulaştırma projelerini anlattı

Bakan Arslan, İzmirin ulaştırma projelerini anlattı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ihalesini IC-Astaldi-Kalyon grubu ortaklığının aldığını belirtti. Bakan Arslan, Karayolları Bölge Müdürlüğü misafirhanesinde düzenlediği basın toplantısında, İzmir ve çevresindeki projelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arslan, Türkiye’nin Asya ve Avrupa arasındaki köprü konumu göz önüne alındığında İzmir’in de önemli bir ana koridor hattında olduğunu ifade etti. Menemen-Aliağa- Çandarlı ... Devamını Oku »

Selvili Cadde´ye viyadüklü çözüm

Selvili Cadde´ye viyadüklü çözüm : Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılında yaşanan heyelanın ardından İntam bloklarıyla birlikte çöken Selvili Cadde’de yaşanan sıkıntıyı viyadükle çözüme kavuşturuyor. Çekirge’yi Hamzabey ve Muradiye bölgesine bağlayan Selvili Cadde’nin İntam blokları bölümündeki çöken kısmında 34 metre derinliğe inen kuyu temeller üzerine projelendirilen viyadük inşaatı, gerçekleştirilen temel atma töreniyle start aldı. Viyadük temelinin İntam inşaatları temeliyle birleşeceğini ve ... Devamını Oku »