Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Viyadük

Viyadük

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, artık şehrin trafik yükünü kaldıramayan ve eskiyen Kemal Köker Viyadük Köprüsünü yıkma kararı aldı. UKOME kararı ile yıkılacak olan Kemal Köker Viyadük Köprüsü 28 Haziran’dan sonra trafiğe de kapatılacak. Köprünün 1990-91 yıllarında yapıldığını, artan trafik yoğunluğundan dolayı şehrin trafik yükünü kaldıramadığını ifade eden yetkililer; “Şehit Yusuf Erin Caddesi ile Atatürk Bulvarı ... Devamını Oku »

Alternatif Yolda İkinci Viyadük Çalışmaları Sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Derince Çenesuyu ile Körfez Kirazlıyalı arasında ikinci viyadük çalışması gerçekleştiriliyor. Esentepe’de yapılan viyadük sayesinde yol kısalacak ve güvenli ulaşım sağlanacak. Uygulamaları süren viyadükte ayak çalışmaları sürüyor. Kalıp ve beton imalatları yapılan viyadükte, fore kazık başlık kırımına devam ediyor. 20 METRE GENİŞLİK Alternatif yol, Derince’nin Çınarlı Mahallesi’ni Esentepe’ye, Esentepe’yi Harmantarla’ya, Harmantarla’yı Yeni Kent’e, İbn-i ... Devamını Oku »

Yıldırım’ın iki yakası viyadükle bağlanıyor

Yıldırım’ın iki yakası viyadükle bağlanıyor :Şehir içi trafikteki kör düğümleri farklı projelerle çözen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’da Sarı Caminin batı kısmında yapılacak viyadükle Kurtuluş Caddesi’ni, Karlıdağ ve Vişne Caddelerine bağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Davutdede ve Duaçınarı bölgesine nefes aldıracak viyadükle, Gökdere ve İhtisas kavşaklarının trafik yüklerinin de büyük ölçüde azalacağını söyledi. Bursa’da ulaşım sorununun ortadan kaldırılması amacıyla raylı ... Devamını Oku »

Selvili Cadde’nin ulaşımı viyadük ile rahatlayacak

Selvili Cadde’nin ulaşımı viyadük ile rahatlayacak :Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, 2006 yılında yaşanan heyelanın ardından İNTAM bloklarıyla birlikte çöken Selvili Cadde’ye viyadük kazandırılıyor. Viyadük inşaatında inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çekirge, Muradiye ve Hamzabey bölgesine hizmet verecek olan yolun tamamlanmasının ardından bölgede trafiğin rahatlayacağını söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın ... Devamını Oku »

Alternatif yolda ikinci viyadüğün temeli atıldı

Alternatif yolda ikinci viyadüğün temeli atıldı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Derince Çenesuyu ile Körfez Kirazlıyalı arasında yapılacak viyadüğün temel atıldı. Esentepe’de yapılacak viyadük alternatif yol üzerindeki ikinci önemli geçiş olacak. Viyadük sayesinde yol kısalacak ve güvenli ulaşım sağlanacak. ALTERNATİF GÜZERGAH Derince’de düzenlenen temel atma törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Genel Sekreter ... Devamını Oku »

Bursa trafiğine yeni düzenleme geliyor

Bursa trafiğine yeni düzenleme geliyor :Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çekirge ve Kükürtlü Caddeleri’nin tek yön olacağını, İzmir yolunda trafiğin kilitlenmesine sebep olan Acemler’e ise yeni bir viyadük yapılacağını açıkladı. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu aylık toplantısına misafir olarak katılan Recep Altepe Bursa’nın trafik meselesini gazetecilerle birlikte masaya yatırdı. Bursa’da şehir içi trafiği rahatlatmak adına her gün yeni bir ... Devamını Oku »