Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Yaya Geçidi

Yaya Geçidi

Kocaeli’ye Yayalar İçin İki Yeni Köprü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yayaların güvenle karşıdan karşıya geçebilmeleri için belli noktalara yaya köprüleri inşa etmeye devam ediyor. D-100 Karayolu üzerine üç adet çelik yaya köprüsü inşa eden Ulaşım Daire Başkanlığı yaya geçişini güvenli hale getirmek için kentin iki bölgesine daha yaya köprüsü inşaatını sürdürüyor. Öte yandan Seka Devlet Hastanesi önündeki üst geçide de merdiven ve asansör ilave edildi. KAYMAKAMLIK BÖLGESİNE ... Devamını Oku »

Çayırova’ya yaya köprüsü yapımına başlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için yaya köprüleri inşa ediyor. Çelik malzemeden imal edilen yaya köprüleri engelli asansörleriyle güvenli geçiş sağlıyor. Ulaşım Daire Başkanlığı bu köprülerden birini de Çayırova Ali Haydar Caddesi’nde yapıyor. AYAK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR Yaya köprüsü Büyükşehir Belediyesi’nin D-100 üzeri Symbol AWM bölgesinde kurduğu yaya köprülerine benzer olacak. Temel kazıları tamamlanan ve köprü ... Devamını Oku »

Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi Yenilendi

İstanbul’un en önemli yolcu aktarma merkezlerinden biri olan Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi yenilendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, uyguladığı revizyon çalışmalarıyla daha dayanıklı ve estetik üst geçidi İstanbul’a kazandırdı. İstanbul halkına daha kaliteli hizmet vermek için çabalayan İBB ekipleri, Cevizlibağ metrobüs istasyonunda bulunan Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi’ni tamamen yeniledi. Mevcut tabliye ve merdivenlerde ... Devamını Oku »

Mimar Sinan’da Ulaşım Yayalar İçin Daha Güvenli Olacak

Mimar Sinan’da Ulaşım Yayalar İçin Daha Güvenli Olacak :Manisa Büyükşehir Belediyesi, yayaların rahat ve güvenli şekilde, trafik akışını engellemeden karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması için Mimar Sinan Bulvarı üzerine yeni bir yaya üst geçidi kazandırıyor. Merkez Efendi ve Hafsa Sultan Mahallelerini birbirine bağlayan yaya üst geçidi engelli asansörü, yürüyen merdiveni ve kötü hava koşullarına karşı cam şeffat üst örtüsüyle yayaların güvenliğini ... Devamını Oku »

Bülent Ecevit Yaya Köprüsü’nün tanıtımı yapıldı

Bülent Ecevit Yaya Köprüsü’nün tanıtımı yapıldı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Fuar Merkezi ile Sanayi Mahallesi arasında vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerini sağlamak için yaya köprüsü inşa etti. Çelik malzemeden imal edilen ve eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in adı verilen yaya köprüsünün tanıtım programı, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından gerçekleştirildi. ... Devamını Oku »

Ankaraya Yeni Yaya Üst Geçitleri

Ankaraya Yeni Yaya Üst Geçitleri :Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 5 yaya üst geçidi hizmete girdi, 5 üst geçidin ise yapımı devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan yeni yaya üst geçitleriyle ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Keçiören’in yoğun yaya ve araç trafiğinin bulunduğu ana caddelerinden olan Fatih Caddesi’nde, FTZ AVM, Kalaba ... Devamını Oku »