Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Karayolu » Yol Çalışması

Yol Çalışması

Batman Trafiğine Nefes Aldırtacak Yollar Açılıyor

Batman Belediyesi, kentin birçok noktasında molozdan arındırma, yol genişletme ve imarda yer alan yolları açmak suretiyle ulaşımı rahatlatacak çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım ekipleri Bayındır, Korik ve Cudi Mahallelerinde yürüttüğü yol genişletme ve yeni yol açma çalışmaları ile hem şehir içi trafiği rahatlatıyor hem de kent içi ulaşım ağını büyütüyor. Cudi Mahallesi 3528 Sokakta yol açma çalışması ... Devamını Oku »

Alanya Süleymanlar grup yolu genişliyor

Büyükşehir Belediyesi Alanya’da ulaşımı riskli olan Türktaş- Süleymanlar mahalleleri arasındaki 5 kilometrelik grup yolunda genişletme çalışmaları başlattı. Çalışmaların tamamlanması ile yol daha güvenli hale gelecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, asfalt çalışmalarının yanı sıra yol bakım ve onarım çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri, Alanya’ya bağlı Türktaş Mahallesi ile Süleymanlar Mahallesi arasındaki 5 kilometrelik grup yolunda genişletme ... Devamını Oku »

Halitpaşa’nın yolu bakımdan geçti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı’nın Halitpaşa Mahallesi’nde tarım arazilerine ulaşım amacıyla kullanılan yaklaşık 1,5 kilometrelik yolda genişletme ve iyileştirme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma nedeniyle memnuniyetini paylaşan Halitpaşa Mahalle Muhtarı Harun Karakayış, mevcut yolda ulaşımın iyi şartlara kavuştuğunu belirterek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın il genelinde yol bakım ve asfalt çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşları konforlu yollarla ... Devamını Oku »

Atatürk’ün kullandığı ‘Kurtuluş Yolu’ 98 yıl sonra ortaya çıkarıldı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru’yla Samsun’a gelişinin ardından Amasya’ya gidişinde kullandığı 98 kilometrelik ‘Kurtuluş Yolu’, 98 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile tekrar ortaya çıkarıldı. Yaklaşık 2 yıl önce tarihçilerden yararlanılarak başlatılan proje kapsamında yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Her geçen gün yapılan çalışmalar kapsamında ise yeni tarihi bulgular elde ediliyor. ... Devamını Oku »

Malatya Kuzey Kuşak Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilçam Caddesinde değişim dönüşüm ve yenileme çalışmalarına başladı. Malatya’nın hızlı gelişen bölgelerinden biri olan ve Yıldıztepe ile Tandoğan Mahallelerini birleştiren2 kilometreuzunluğundaki Yeşilçam Caddesi, Kuzey Kuşak Yolunun da önemli parçalarından bir tanesi. Çalışmalar kapsamında ilk olarak MASKİ Genel Müdürlüğü Cadde üzerinde yağmur drenaj kanal çalışması yapıyor. 1.2 kilometrelik hat yapacak olan MASKİ caddeye yaklaşık 30 adet de mazgal ... Devamını Oku »

Karamanlı –Karaçalılık Yolunda Stabilize Çalışması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapım ve onarım çalışmaları hava şartlarının müsait olduğu alanlarda tüm hızıyla devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince yol yapım ve genişletme çalışmaları sürüyor. Dulkadiroğlu İlçesi Karamanlı Mahallesi Karaçalılık arasındaki yolda stabilize çalışmaları devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde hava şartlarının müsait olduğu zamanlarda yol yapım ... Devamını Oku »