Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Yerli otomobil

Yerli otomobil

TEKNOSAB, Yerli Otomobil İçin En Doğru Adres

TEKNOSAB, Yerli Otomobil İçin En Doğru Adres :Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yerli otomobil üretimini Türkiye adına tarihi bir eşik olarak gördüklerini belirterek, “Yerli otomobilin üretimi için en doğru adres Yüksek Teknolojili Organize Sanayi Bölgemiz olan TEKNOSAB’dır. BTSO olarak yerli otomobilin ülkemize kazandırılması ve Bursa’da üretimi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Oda Hizmet Binası’nda düzenlenen ... Devamını Oku »

Otomotiv Sektörünün Aradığı Çözümler Arçelik’te

Otomotiv Sektörünün Aradığı Çözümler Arçelik’te :Dünyanın dört bir yanında milyonlarca tüketiciye üstün teknolojili ürünler sunan Arçelik A.Ş., farklı sektörlere sunduğu kurumsal çözümlerle de öne çıkıyor. Arçelik A.Ş., İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Autoshow Fuarı’ndaki standında, merkezi içerik yönetimi, kampanya ekranları, videowall, mirror ve touch ekranları gibi otomotiv sektörüne yönelik görüntüleme çözümleri ile ödeme kaydedici cihazlar sergiliyor. Arçelik Türkiye ... Devamını Oku »

Türkiye’yi Otomotivde İleri Taşıyacak Girişimciler 5 Milyon TL Yatırım Aldı

Türkiye’yi Otomotivde İleri Taşıyacak Girişimciler 5 Milyon TL Yatırım Aldı :Otomotiv alanındaki projeni hayata geçirmek için sen de İTÜ Çekirdek’e gel! Son başvuru tarihi 14 Nisan. İTÜ ARI Teknokent ve Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliğiyle, 2015 yılında İTÜ Çekirdek bünyesinde ‘Otomotiv Teknolojileri Kategorisi’ açılmıştı. Bu kapsamda her yıl OİB Proje Pazarı Etkinliğinde başarılı bulunan otomotiv girişimcileri İTÜ Çekirdek’te kuluçka ve ... Devamını Oku »

Oyak Renault’un İletişim Ajansı H+K Strategies Oldu

Oyak Renault’un İletişim Ajansı H+K Strategies Oldu :Türkiye’nin en büyük otomobil ve motor üreticisi Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş, iletişim danışmanlığı ve medya ilişkileri konusunda Hill+Knowlton Strategies Türkiye ofisi ile anlaştı. Hill+Knowlton Strategies Türkiye ofisi; Mart ayı başından itibaren, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş’ye stratejik iletişim danışmanlığı ve medya ilişkileri alanlarında hizmet vermeye başladı. Devamını Oku »

Avl Türkiye Otonom Araç Geliştiriyor

Avl Türkiye Otonom Araç Geliştiriyor:Otomotiv teknolojileri alanında dünyanın en büyük mühendislik firması olan AVL’nin 2008’den bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşu AVL Türkiye, 2016 itibariyle ikinci AR-GE merkezinde ilk yerli sürücüsüz ve hibrit elektrikli araç teknolojilerini geliştirmeye başladı. Bu kapsamda AVL Türkiye Genel Müdürü Dr. Umut Genç’in katılımıyla 5 Nisan 2017, Çarşamba günü İstanbul Swissotel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Otomotiv ... Devamını Oku »

KKTC’nin ilk yerli arabası Günsel 2018’de yollarda olacak

KKTC’nin ilk yerli arabası Günsel 2018’de yollarda olacak :Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği bölümü tarafından yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde üretilecek olan ve merakla beklenen ilk yerli otomobil olan Günsel MÜSİAD EXPO Fuarı’nda tanıtılıyor. Araç, dolu bir batarya ile 350 km yol alıyor. Bu yolculuğun maliyeti bugünkü elektrik ... Devamını Oku »