Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Sistemler » Yerli otomobil

Yerli otomobil

Liman Caddesi Büyüleyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kemer Liman Caddesi Kentsel Tasarım Projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Kemer’in çehresini değiştirecek proje turizme ciddi katkı sağlayarak esnafın yüzünü güldürecek. Projenin ilçeye büyük katkısı olacağını söyleyen Kemer esnafı “yıllardır bu değişimi bekliyorduk ve şimdi gerçekleşiyor” dedi. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ilçe ziyaretinde 1980’lerden kalma Kemer’e 2020 model bir Kemer sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer’e ... Devamını Oku »

EBSO, Yerli Otomobil İçin Yakın Takibi Sürdürüyor

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun (İEKKK) toplantı yöneticisi ESBAŞ CEO’su Faruk Güler, görevini İzmir Ticaret Odası eski Meclis başkanlarından Selami Özpoyraz’a devretti. İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun (İEKKK) 75.’inci toplantısı, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Toplantıda, yıl boyunca Koordinasyon Kurulu toplantı yöneticiliği görevini yürüten ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler’e katkıları nedeniyle bir şükran plaketi verildi. Güler görevini, İzmir Ticaret Odası eski ... Devamını Oku »

Başkan Yılmaz “ Yerli Otomobile Talibiz ”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun’da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen AK Parti Grup Toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısına katıldı. “HEP BERABER KUDÜS’E GİDELİM” “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir.” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ... Devamını Oku »

Otomotiv Test Merkezi İçin Protokol İmzalandı

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yapımı devam eden Otomotiv Test Merkezi için protokol imzalandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Türk Standardları Enstitüsünün yürüttüğü Otomotiv Test Merkezi Projesi’nde Kalkınma Bakanlığının da bulunduğunu, daha geniş, kapsayıcı olması bakımından Savunma Sanayi Müsteşarlığını da projeye dahil etmek istediklerini söyledi. Özlü, 2 Kasım 2017’de gerçekleştirilen imza töreninde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ... Devamını Oku »

Başkan Çalışkan: “Karaman Olarak Yerli Otomobile Biz De Talibiz”

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sanayici bir şehir olarak yerli otomobile talip olduklarını söyledi. Karaman Belediyesinin yatırımlarını değerlendirmek üzere ulusal ve yerel basın temsilcileri ile Encümen Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman olarak birçok şehir gibi yerli otomobile talip olduklarını ifade etti. Başkan Çalışkan, konuşmasında: “Karaman olarak bu fabrikaya talibiz. Bizim bir sanayi kültürümüz var ve ... Devamını Oku »

Milli Otomobilde Doğru Adres Konya

Milli otomobil yapımı için Cumhurbaşkanımızın Ortak Girişim Grubunun kamuoyuna tanıtılmasından sonra gözler, yerli otomobilinin nerede yapılacağına çevrildi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, milli otomobil üretimi için en doğru adresin Konya olduğunu belirterek, Ortak Girişim Grubu’nu Konya’ya yatırım yapmaya çağırdı. Çevik sözlerine şöyle devam etti: ” Yerli otomobilin gündeme gelmesiyle birlikte Konya olarak ‘Birlikte ... Devamını Oku »