Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

002 Belçika

Otoban vergisi Belçika ve Hollanda’yı karşı karşıya getirdi

Belçika’da yabancı plakalı araçlardan otoban vergisi alınacağı haberi komşu ülke Hollanda’yı kızdırdı. Hollanda Karayolları Danışma ve Ulaşım Yardım Kurumu (ANWB) yeni planın çok kötü bir plan olduğu ve finansal ayrımcılık yapılacağını açıkladı. Belçika’nın Flaman Bölgesi Ulaştırma Bakanı Ben Weyts, TIR’ların yanında yabancı plakalı araçların da kilometre vergisi ödemesi gerektiğini söylemesi yeni bir tartışma konusu oldu. Bakan Weyts, bu vergilerle otobanları ... Devamını Oku »

Belçika’da yabancı plakalı araçlardan otoban vergisi alınacak

Belçika’da yabancı plakalı araçlardan otoban vergisi alınacak :Belçika’nın Flaman Bölgesi Ulaştırma Bakanı Ben Weyts, TIR’ların yanında yabancı plakalı araçların da kilometre vergisi ödemesi gerektiğini söyledi. Bakan Weyts, bu vergilerle otobanları iyileştirmek istediklerini aktardı. Belçika’da 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle aşırı yük taşıyan kamyonlar kilometre vergisi ödemeye başladılar. 3,5 ton üzerinde yük taşıyan TIR’lar ödedikleri kilometre başı verginin yanında, ‘OBU’ isimli ... Devamını Oku »

Brüksel’de fareler tünel planlarını yedi

Brüksel’de fareler tünel planlarını yedi :Belçikalı yetkililer, trafik sorununu çözememelerinin sebebinin, aç farelerin yıllar önce hazırlanan tünel planlarını yemesi olduğunu öne sürdü. İddia Brüksel yerel parlamentosundaki bir komite oturumu sırasında dile getirildi. Çökme tehlikesi ile karşı karşıya olan tünellerin durumunun görüşüldüğü oturumda konuşan eski altyapılar sorumlusu Christian De Buysshcher’e, “Federal hükümetin yerel hükümete teslim ettiği tünel planlarının akıbetinin ne olduğu” ... Devamını Oku »

Brüksel tünelleri ücretli mi olacak

Brüksel tünelleri ücretli mi olacak :”Dökülen” Brüksel tünellerinin tadilatı için Brüksel Bölge Hükümeti gerekli fonu nasıl bulacağını tartışıyor. Anvers’in Liefkenshoek Tüneli örnek alınarak tünellerden geçiş ücreti alınması gündemde. Brüksel’deki bazı tünellerin ”dökülmeye” başlamasının ardından tadilat için gerekli fonun nereden bulunacağı tartışılmaya başlandı. 1 yıllığına tadilat çalışmaları için kapatılan Stephanie tünelinin tek başına masrafının 1 Milyar Euro’ya kadar çıkabileceği düşünülürken, tünellerden ... Devamını Oku »

Brüksel tünelleri dökülüyor

Brüksel tünelleri dökülüyor :30 ila 40 yaşında olan Brüksel tünelleri başkentte sıkıntı olmaya başladı. La Chambre ile Louize’e bağlayan Stephanie tünelinin tadilat sebebiyle 1 sene kapatılmasının ardından sıra Brüksel trafiğinin diğer bir ana halteri olan Botanik ile Koekelberg’i bağlayan Leopold II tüneline geldi. Tünel inceleme sebebiyle Pazar akşamı 3 saatliğine trafiğe kapatıldı. ”Taşları döküldüğü” ifade edilen bu tünelin de kapatılması ... Devamını Oku »

Belçika uydu bazlı otoyol ödeme sistemine geçiyor

Belçika uydu bazlı otoyol ödeme sistemine geçiyor :Belçika otoyolları, ağırlığı 3,5 ton ve üzeri araçlar için geçerli olan vinyet (süreli bilet) uygulaması yerini elektronik otoyol sistemine bırakmaya hazırlanıyor. 1 Nisan 2016’da yürürlüğe girecek yeni otoyol ödeme sistemine kayıtlar 1 Ekim 2015’de başlayacak. Belçika ve yabancı plakalı tırlar için geçerli olacak yeni otoyol ödeme sisteminde bedel aracın toplam ağırlığına, Euro sınıfı ... Devamını Oku »