Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

075 Rusya

Rusya ve Türkiye karayolu taşımacılığında önceliği vizelere verecek

Rusya ve Türkiye karayolu taşımacılığında önceliği vizelere verecek :Ulaştırma Bakan Yardımcısı Nikolay Asaul, Rusya ve Türkiye’nin aralarındaki karayolu taşımacılığı kota izinlerini görüşmeye henüz hazır olmadıklarını, bundan önce Türk şoförlere uygulanan vizelerle ilgili sorunların çözülmesinin planlandığını belirtti. “Türk tarafı Türk şoförlerin Rus vizesi almakta zorluk çektiğini ve vizelerle ilgili problemler çözülmeden kota izinlerinden bahsetmenin erken olacağını söylüyorlar” diyen Asaul, “Türk tarafı ... Devamını Oku »

Rusya’da otoban atağı 15 yılda 15 bin kilometre yol inşa edilmesi planlanıyor

Rusya’da otoban atağı 15 yılda 15 bin kilometre yol inşa edilmesi planlanıyor : Rusya, ülkedeki otoban ağını genişletmeye hazırlanıyor. Ulaştırma Bakanlığı ve kara yolları kurumu Avtodor’un uzun vadeli strateji raporunda, bugün 5 bin kilometre olan otoban ağının 2030 yılına gelindiğinde 20 bin kilometreye çıkarılması hedefleniyor. Kommersant gazetesinin haberine göre, Rusya’da 2030 yılına kadar bugünkü çoğu otoyolun tadile edilmesi ve yeni ... Devamını Oku »

Türk şirketi Rusya’da otoyol yapacak

Türk şirketi Rusya’da otoyol yapacak :Rusya’nın Novgorod bölgesinde otoyol inşaat projesinde Türk inşaat şirketi taşeron olarak belirlendi. TürkRus’un M.vnru.ru’dan derlediği habere göre, Novgorod’da M-11 otoyolunun yedinci etabının inşaatının ayrıntıları belli oldu. Yapılan toplantıda, Novgorod ve Çudovo bölgelerini kapsayacak ve 103 km uzunluğunda olacak projenin tanıtımı yapıldı. Projenin “Magistral dvuh sltolits” şirketi tarafından üstlenildiği, taşeron şirket olarak ise IC İçtaş şirketinin ... Devamını Oku »

Rusya-Azerbaycan sınırında köprü yapılacak

Rusya-Azerbaycan sınırında köprü yapılacak :Rusya Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sergey Aristov yaptığı açıklamada, Rusya-Azerbaycan sınırında bulunan Samur nehri üzerinde araba köprüsünün yapımına 2016 yılında başlanacağını bildirdi. Projenin değerinin ticari sır olduğunu bildiren Aristov, projenin 2017 yılında tamamlanmasının beklendiğini açıkladı. Projenin geçikmesinin finansal kaynaklardan değil, iki ülke gümrük kurumlarındaki anlaşma nedeni ile kaynaklandığını ifade eden Bakan Yardımcısı, “Şu an gümrük kurumları, yüklerin ... Devamını Oku »

Rusya’da Otoyola İnen Uçak Görenleri Hayrete Düşürdü

Rusya’da Otoyola İnen Uçak Görenleri Hayrete Düşürdü :Rusya’da trafiğe açık olan bir otoyola iniş yapan uçağın görüntüleri izleyenleri hayrete düşürdü. Rusya’da evde parçalarını birleştirerek imal edildiği belirtilen ‘Stol CH750’ tipi tek motorlu, 2 kişilik hafif sınıfındaki bir uçak, trafiğe açık olan otoyola iniş yaptı. Araçların seyir halinde olduğu sırada uçağın otoyola iniş yapması otomobilde bulunan bir kişi tarafından cep telefonuyla ... Devamını Oku »

Türk gemisi, Putin’in Kırım Köprüsüne çarptı

Türk gemisi, Putin’in Kırım Köprüsüne çarptı :Türk yük gemisi, Kerç Boğazı’nda inşa edilen ve Kırım’ı Rusya’ya bağlayacak olan çalışma köprüsünün desteklerine çarptı. 19 Mart’ta yaşanan olay bugün ortaya çıktı. Turkuaz Shipping denizcilik şirketine ait “Lira” kuru yük gemisi Rusya’nın 2014 yılında Ukrayna’dan ele geçirdiği Kırım Yarımadasına Azak denizi üzerinde inşa etmekte olduğu köprünün direklerine çarptı. Olay 19 Mart’ta yaşandı, fakat ... Devamını Oku »