Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

31 Hollanda

Otoban vergisi Belçika ve Hollanda’yı karşı karşıya getirdi

Belçika’da yabancı plakalı araçlardan otoban vergisi alınacağı haberi komşu ülke Hollanda’yı kızdırdı. Hollanda Karayolları Danışma ve Ulaşım Yardım Kurumu (ANWB) yeni planın çok kötü bir plan olduğu ve finansal ayrımcılık yapılacağını açıkladı. Belçika’nın Flaman Bölgesi Ulaştırma Bakanı Ben Weyts, TIR’ların yanında yabancı plakalı araçların da kilometre vergisi ödemesi gerektiğini söylemesi yeni bir tartışma konusu oldu. Bakan Weyts, bu vergilerle otobanları ... Devamını Oku »

Schiedam- Delft otoyolu hizmete açıldı

Schiedam- Delft otoyolu hizmete açıldı :Schiedam ve Delft arası A4 otoyolu genişletme çalışmaları sona erdi. Ulaşım ve Su İdaresi Genel Müdürlüğü, Delft ile Schiedam arasında bulunan anayol bariyerlerini dün akşam saatlerinde kaldırarak 7 kilometre uzunluğundaki şerit hizmete açıldı. Den Haag ve Rotterdam arası A13 otoyolu trafiğinin rahatlamasına neden olacak olan genişletme çalışmaları, 60 yıl aradan sonra tamamlandı. Delft- Schiedam arasındaki ... Devamını Oku »

Yüzde yüz dönüştürülebilir Plastik yollar asfalt yolları tarih edecek

Yüzde yüz dönüştürülebilir Plastik yollar asfalt yolları tarih edecek :Teknolojinin gelişmesi zaman zaman çok farklı sektörlerde köklü değişiklikler yapılmasına sebep oluyor. Bu kez bu değişikliklerden asfalt yollar nasibini alacak gibi gözüküyor. İnşaat şirketi VolkerWessels asfalt yolların yerini alabilecek “Plastik” yollarının konsept görüntülerini paylaştı. Klasik aslfat çözümüne karşı daha sürdürülebilir ve pratik olan plastik yolların yapımında yüzde yüz dönüştürülebilir materyal kullanılması ... Devamını Oku »

Maas tüneli ve Erasmus köprüsü trafiğe kapanıyor

Maas tüneli ve Erasmus köprüsü trafiğe kapanıyor :Rotterdam belediyesi önümüzdeki hafta iki akşam üst üste Maas tüneli ve Erasmus köprüsünün trafiğe kapatılacağını duyuruldu. Stadsbeheer sayfası üzerinden yapılan duyuruda önümüzdeki hafta Salı (24.03.2015) ve Çarşamba (25.03.2015) akşamları gece saat 22.00’den sabah saat 06.00’ya kadar Maas Tüneli’nin tek yönlü olarak trafiğe kapatılacağı belirtildi. Maas Tüneli’nde tünelde yapılan periyodik temizlik işlemleri için trafiğin ... Devamını Oku »

Almanya Hollandalı sürücüleri yakacak

Almanya Hollandalı sürücüleri yakacak :Bazı otoyolları ücretlendiren Almanya’dan Hollandalı sürücülere kötü haber.Hollandalı sürücüler Almanya’da otoyol ücretlendirini ödemeyi unuttukları takdirde cezası ile birlikte 280 euro ödemek zorunda kalacak. Almanya Otomobil Kurumu ADAC tarafından yapılan açıklamada , Almanya’da sürücüler otoyol ücretini ödemedikleri takdirde ilk etapta 150 euroluk ceza ile birlikte 130 euro da zorunlu yıllık kart için ödeme yapmaya tabi tutulacak, denildi. ... Devamını Oku »

UPS şoförleri yeniden grevde

UPS şoförleri yeniden grevde :Amsterdam UPS paket dağıtıcısı şoförler Pazartesi günü yeniden greve gitti. Böylece UPS şoförleri kısa süre içinde üçüncü kez greve gidiyorlar. FNV, şoförlerin Ulaştırma ve Lojistik sektöründe daha iyi bir toplu iş sözleşmesinin yapılmasını talep ettiklerini bildirdi. UPS şoförleri grevi, verdikleri mücadeleyi diğer yerleşim bölgelerindeki meslektaşlarına duyurabilmek için kullanıyorlar. Sendika, Apeldoorn ve Utrecht kentlerinde şoförlerin kendi meslektaşlarına ... Devamını Oku »