Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Uluslararası Karayolu Haberleri » 400.Amerika Birleşik Devletleri

400.Amerika Birleşik Devletleri

MANN+HUMMEL, General Motors tarafından Yılın Tedarikçisi Seçildi

MANN+HUMMEL, General Motors tarafından Yılın Tedarikçisi Seçildi : Orlando Florida’da düzenlenen 25. ‘Yılın Tedarikçisi’ ödülleri töreninde General Motors, MANN+HUMMEL’ı Yılın Tedarikçisi seçti. Bu ödül özellikle MANN+HUMMEL’ın hava emiş sistemi için verildi ve şirket 22.kez ödülün sahibi oldu. Bu özel başarısından dolayı MANN+HUMMEL’a ayrıca Gümüş Yıldönümü Ödülü verildi. General Motors’un Global Satın Alma ve Tedarik Zincirinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Steve ... Devamını Oku »

ABD’de elektrik otoyolu dönemi başlıyor

ABD’de elektrik otoyolu dönemi başlıyor :ABD’de sayıları hızla artan elektrikli araçlar için Ulaştırma Bakanlığı oto yollara elektrik şarj istasyonları yerleştirme kararı aldı. ABD Ulaştırma Bakanlığı, ülkedeki 48 otoyol koridorunu, elektrikli araçların ulaşımına uygun şekilde elektrik şarj istasyonları ile donatma kararı aldı. Bu yeni kararla birlike ABD’de yaklaşık 40 bin kilometre otoyolda, elektrikli araçlar şarj tükenmesi tehlikesi yaşamadan rahatça hareket edebilecekler. ... Devamını Oku »

Tesla’nın Otopilotu, 100km Hız Sınırı Olan Otoyolda 120km Hıza Çıkarak Kaza Yaptı

Tesla’nın Otopilotu, 100km Hız Sınırı Olan Otoyolda 120km Hıza Çıkarak Kaza Yaptı :Son dönemlerde farklı kazalar ile gündeme gelen Tesla’nın otopilotu bu sefer 100km hız sınırı olan otoyolda 120km hızla kaza yaptı. Son dönemlerde birçok kaza ile gündeme gelse de hep topu sürücüye atan Tesla’nın bu sefer başı belada olabilir. National Transportation Safety Board, yani Amerika Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu ... Devamını Oku »

Tesla sürücüsü otomatik pilottaki aracıyla otoyolda uyurken yakalandı

Tesla sürücüsü otomatik pilottaki aracıyla otoyolda uyurken yakalandı :Geçtiğimiz günlerde internete düşen kısa bir video, Tesla Model S sürücüsünün otomatik pilot moduna aldığı aracıyla otoyolda seyir halindeyken direksiyon başında uyuya kaldığını gösteriyor. Reddit üzerindeki Tesla Motors topluluğu tarafından paylaşılan kısa bir video, Tesla Model S’in otomatik pilot (Autopilot) modu devredeyken, araç sahibinin direksiyon başında uyuya kaldığını gösteriyor. Otomatik pilot modu ... Devamını Oku »

Goodyear Honda’nın Tedarikçi Ödülünün sahibi oldu

Goodyear Honda’nın Tedarikçi Ödülünün sahibi oldu :Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear ödüle doymuyor! Uzun yılladır Honda’nın lastik tedarikçisi olan Goodyear, Honda tarafından her yıl verilen seçkin Tedarikçi Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılında yapılan anlaşma sonucunda Honda’nın tüm CRV modellerinde 225/65R17 ebadında Goodyear lastikleri kullanıldı. Goodyear, Honda’nın artan lastik talebine hızlı bir şeklide cevap vererek ve üretimi yeniden organize ederek kapasitesini ... Devamını Oku »

HondaJet ’e Amerika’dan uçuş onayı

HondaJet ’e Amerika’dan uçuş onayı :Kara ve deniz dışında havacılık endüstrisine yönelik de çalışmalar yürüten Honda, hafif jet sınıfındaki uçağı HondaJet ile ABD Federal Havacılık İdaresinden (Federal Aviation Administration – FAA) Tip Sertifikası (uçuşa elverişlilik sertifikası) aldı. Kurulduğu günden bu yana kurucusu Soichiro Honda’nın hayallerinden olan Honda tarafından üretilecek uçak gerçek oldu. 2014 yılında ticarileşen bu hayal, farklı havacılık denetleme ... Devamını Oku »