Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika

44 İngiltere

İngilterede elektrikli araçlara özel ek şerit yapılacak

İngilterede elektrikli araçlara özel ek şerit yapılacak :Elektrikli araçlara özel bir şeride sahip olacak “çevreci” otoyolun inşaatı başlamak üzere. İngiltere’de elektrikli araçlara özel bir şerit bulunduracak bir otoyol inşa edilecek. 9.65 km uzunluğunda olacak olan rotanın yapımı Derbyshire ve Nottinghamshire Yerel Girişim Ortaklığı tarafından ekonomik olarak destekleniyor. Nottingham, elektrikli araçların kullanımını teşvik etmek için hükûmetten 40 milyon sterlin (yaklaşık 155.95 ... Devamını Oku »

Annie Leibovitz’in Hazırladığı Pirelli 2016 Takvimi Londra’da Tanıtıldı (Foto Galeri)

Annie Leibovitz’in Hazırladığı Pirelli 2016 Takvimi Londra’da Tanıtıldı :2016 Pirelli Takvimi, Londra’da yer alan ve 60’lı yıllarda rock mabetlerinden biri haline gelen eski bir fabrika olan Roundhouse’da basın mensubu, konuk ve koleksiyonerlere tanıtıldı. Pirelli Takvimi’nin 43. sayısı ünlü Amerikan portre fotoğrafçılarından Annie Leibovitz tarafından New York’taki stüdyosunda çekildi. Leibovitz, 2000 yılında koreograf Mark Morris’in dansçılarının yer aldığı Pirelli Takvimi’nin de ... Devamını Oku »

Otobanda ücret ödemek istemeyen trafik canavarı

Otobanda ücret ödemek istemeyen trafik canavarı :Medeniyetin beşiğinde trafik canavarı. İngilterede bir tır şöförü döneceği virajı kaçırınca otobana girmek için ters bir dönüş yaptı. Tır şoförü tutuklandı ve ceza aldı. Tır şoförünün ücret ödememek için böyle bir yol seçtiği öğrenildi.. İngiltere’de bir trafik canavarı. Hep ülkemizde görmeye alışık olduğumuz görüntüler bu kez İngiltere’den geldi. Gideceği tarafta otoyola girmek için virajı ... Devamını Oku »

Thames Nehri üzerindeki köprüye camekan zemin

Thames Nehri üzerindeki köprüye camekan zemin : Geçen ay Fransa’nın sembolü olan Eyfel Kulesi’nin ilk katına cam zemin döşenmişti. Şimdi de benzeri bir haber İngiltere’nin başkenti Londra’daki Kule Köprüsü’nden (Tower Bridge) geldi. Thames Nehri üzerinde yer alan köprünün 42 metre yükseklikte bulunan seyir kulesi yenilendi ve zeminin bir kısmı camla kaplandı. Bu, 1982 yılında açılan tarihî köprü üzerinde yapılan en ... Devamını Oku »

Otoyol yaptı para basıyor

Otoyol yaptı para basıyor : İngiltere’de Mike Watts (62) isimli girişimci, Bath ve Bristol kentleri arasında satın aldığı arazinin üzerine “kestirme otoyol” inşa ettirdi. İki şehri daha kısa sürede birbirine bağlayan otoyolu kullananlardan 2 sterlin ücret alan Watts, yolun inşasının 150 bin, bakım masraflarının da 150 bin sterline mal olduğunu söyledi. Independent gazetesine konuşan girişimci, “Üç ayda masraflarımı karşılamayı umuyorum. ... Devamını Oku »

İşte Londra için planlanan yeni köprü

İşte Londra için planlanan yeni köprü :Londra Ticaret Odası, Thames nehrinin doğusunda yapılması önerilen yeni bir araç ve bisiklet köprüsüne destekçi arıyor. HOK ve Arup mimar şirketleri tarafından hazırlanan yeni köprü çizimleri, bisiklet ve otobüslere ayrılmış özel yollar gösteriyor. Önerilen köprünün deniz trafiği için yeterli yükseklikte, yakındaki City Havalimanı’nı ise etkilemeyecek kadar alçak seviyede olduğunu kaydeden mimarlar, kuzey ve güney ... Devamını Oku »