Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

46 İsveç

Scania 2 Milyar Euroluk Yatırımla Geleceğin Aracını Üretti

Scania 2 Milyar Euroluk Yatırımla Geleceğin Aracını Üretti :Scania, 10 yıllık araştırma geliştirme süresi, 2 milyar Euro yatırım ve 10 milyon kilometrenin üzerinde test sürüşü sonucu üretime başladığı yeni nesil araçlarını yola çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni Scania’nın basın lansmanı Stockholm’de muhteşem bir show ile gerçekleşti. Yeni nesil Scania, Türkiye pazarında, 2017 yılının ilk yarısında satışa sunulacak. Scania, kıyasıya rekabetin yaşandığı ağır ... Devamını Oku »

İsveç’te yaban hayvanları için eko viyadük

İsveç’te yaban hayvanları için eko viyadük :Yaban hayvanlarının rahat geçişlerini sağlamak için otoyollar üzerinde tasarlanan İsveç’in ilk ‘eko viyadük’ inşaatına başlandı. Danimarka’daki başarılı uygulamanın ardından, İsveç’in güneyinde Kungsbacka yakınlarında doğal parkın içinden geçen E6 otoyolunun üzerinde yapımına başlanan eko viyadük ile yaban hayvanlarının trafik kazalarında yaralanma ve ölümlerinin azaltılması amaçlanıyor. 2018 yılında tamamlanması planlanan eko viyadük konusunda konuşan Kara Yolları ... Devamını Oku »

İsveç’te Karbon Emisyonuna Karşı e-Otoyol Test Aşamasında

İsveç’te Karbon Emisyonuna Karşı e-Otoyol Test Aşamasında :Dünyanın ilk e-otoyolu, taşımacılık sektöründe sera gazı emisyonlarını düşürmek amacıyla İsveç‘te test ediliyor. Proje, İsveç ulaştırma idaresinin, Alman mühendislik firması Siemens’ten teknolojik destek ve kamyon üreticisi Scania’dan aldığı katkı ile çalışmasının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Fikir çok basit, kamyon yolda giderken, tren veya tramvay gibi yol üstünden geçen tellere bağlanarak bataryalarını şarj ... Devamını Oku »

Elektrikli otoban testlerine İsveç’te başlanıyor

Elektrikli otoban testlerine İsveç’te başlanıyor :İsveç’in otobanları oldukça sıra dışı bir teste tabi tutuluyor. Siemens ve Scania markalarının işbirliği ile hayata geçirilen teknoloji, kamyon ya da tır gibi ağır vasıtalar için tasarlanmış. Bu tarz ağır vasıtaların, elektrikliye dönüşümünü sağlaması planlanan sistem, karbon salınımı da azaltmayı amaçlıyor. Çünkü bu tarz ağır vasıtaların karbon salınımı çok daha yüksek ve doğayı kirletme oranları ... Devamını Oku »

Volvo Cars Haritalar, Navigasyon ve Trafik için TomTom’u Global İş Ortağı seçti

Volvo Cars Haritalar, Navigasyon ve Trafik için TomTom’u Global İş Ortağı seçti :TomTom (TOM2), yeni bilgi-eğlence platformu için yer ve navigasyon içerik ve hizmetlerin sağlayıcısı olarak Volvo Cars tarafından seçildiğini duyurdu. 2019 itibariyle, dünya* genelinde Volvo Cars müşterileri, tüm yollar genelinde EBM ve CMA platformlarında, hem ankastre hem de bulut bazlı, bileşenlerinin tümüyle TomTom paketi tarafından desteklendiği olağanüstü bir navigasyon ... Devamını Oku »

Volvo FH16 ve karınca vitesli I-Shift, 750 tonluk ağırlığı çekerek kalkış yaptı

Volvo FH16 ve karınca vitesli I-Shift, 750 tonluk ağırlığı çekerek kalkış yaptı :”750 Tona Karşı Volvo Trucks” testinde karınca vitesli I-Shift şanzımana sahip seri üretim bir Volvo FH16 750, son derece ağır bir yük ile mücadeleye girdi. Volvo FH16, sürücü kabininde dünyanın en güçlü adamı Magnus Samuelsson ve kamyon taşımacılığı alanında uzman gazeteci Brian Weatherley, birlikte 750 tonluk ağırlığı çekmeyi ... Devamını Oku »