Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

601 KKTC

KKTC’nin ilk yerli arabası Günsel 2018’de yollarda olacak

KKTC’nin ilk yerli arabası Günsel 2018’de yollarda olacak :Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği bölümü tarafından yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde üretilecek olan ve merakla beklenen ilk yerli otomobil olan Günsel MÜSİAD EXPO Fuarı’nda tanıtılıyor. Araç, dolu bir batarya ile 350 km yol alıyor. Bu yolculuğun maliyeti bugünkü elektrik ... Devamını Oku »

KKTC’nin ilk yerli arabası Günsel tanıtıldı

KKTC’nin ilk yerli arabası Günsel tanıtıldı :Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği bölümü tarafından yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde üretilecek olan ve merakla beklenen ilk yerli otomobilin marka, model ve teknik özellikleri basına tanıtıldı. Yoğun bir katılımla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Fuaye alanında gerçekleştirilen basın toplantısına; İçişleri Bakanı Kutlu ... Devamını Oku »

Türkiye, KKTC’ye 16 adet Ford Trucks kamyon hediye etti

Türkiye, KKTC’ye 16 adet Ford Trucks kamyon hediye etti :Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na hibe ettiği 16 üstyapılı Ford Trucks kamyon törenle teslim edildi. Törene KKTC İçişleri Bakanlığı adına Müsteşar Gürkan Kara, Belediye Başkanları, İtfaiye ve Orman Dairesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fırat Altay ile Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan, Ford Trucks Satış Sonrası Müdürü Mustafa ... Devamını Oku »

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan KKTC’de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan KKTC’de :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin yıllar içinde edindiği ulaştırma, denizcilik ve haberleşme alanındaki başarıları ve aldığı yolun, KKTC’ye aktarması ve burada da bu alanlarda hızlı bir şekilde yol alınmasını çok önemsiyoruz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin yıllar içinde edindiği ulaştırma, denizcilik ve haberleşme alanındaki başarıları ... Devamını Oku »

Bakan Dürüst, Girne Doğu Çevre Yolu ile trafikte yaşanan sıkıntılar aşılacak

Bakan Dürüst, Girne Doğu Çevre Yolu ile trafikte yaşanan sıkıntılar aşılacak :Çatalköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ile görüşen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Girne Çatalköy yolunda bulunan sıkıntıların aşılması için hayata geçecek olan “Girne Doğu Çevre Yolu “ projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Bakan Dürüst’ün ekibi ile bölgeye gelerek var olan ... Devamını Oku »

Girnede trafik perişan ediyor

Girnede trafik perişan ediyor :Girne’de uzun zamandır devam eden trafik sıkışıklığı, son zamanlarda iyice arttı. Girne belediye başkanı Nidai Güngördü, kent içerisindeki trafiği rahatlatmak için bir dizi önlem almaya başlayacaklarını söyledi. Yeni Liman Çemberi’yle, Karakum arasındaki yolla ilgili yeni çalışmaların olduğunu kaydeden Güngördü, ayrıca mahkemeler önü ve Ecevit Caddesi’ndeki sıkışıklığı gidermek için de toplu taşıma araçlarına yönelik yeni düzenleme geleceğini ... Devamını Oku »