Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika

625 Gazze

Gazzeli kadın mühendisler kendi kendini onaran asfalt üretti

Gazzeli kadın mühendisler kendi kendini onaran asfalt üretti :Gazzeli kadın mühendisler, demir atıklarını kullanarak kendi kendini onaran asfalt üretmeyi başardı. Gazze’deki İslam Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Hatice er-Remlavi (22), Hedil Ebu Iyşe (22), Nur Hasan (21), hazırladıkları proje kapsamında, yollarda zamanla oluşacak bozuklukları onararak dışarıdan bir maddeye ihtiyaç duymaksızın kendi kendini yenileyebilen asfalt üretmeyi başardı. Proje ay başında ... Devamını Oku »

Gazzede köprü açılışı

Gazzede köprü açılışı :Filistin Gazze Şeridi’nin kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayan ana köprünün açılışı yapıldı.Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı’nın (UNRWA) işbirliğinde Filistin Gazze Şeridi’nin kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayan köprünün açılışını yaptı. Gazze’nin merkezindeki Salahaddin yolu üzerinde bulunan Vadi Filistin Gazze Köprüsü’nün açılış törenine, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, UNRWA Filistin Gazze Direktörü Robert ... Devamını Oku »

Gazzedeki Tünel Çalışmaları

Yasir el-Benna – Gazze’deki ambargo devam ederken Mısır – Gazze sınırında yer alan Refah bölgesindeki tüneller, adeta halkın temel ihtiyaçlarını karşılayan bir sanayi bölgesi işlevi görüyor. Filistinlilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli malzemelerin sevkıyatının yapıldığı tüneller, genişlikleri ve yükseklikleriyle dikkati çekiyor. Bu tünellerden gıda malzemesi, yakıt ve inşaat malzemelerinin yanı sıra buldozer gibi inşaat araçlarının da sevkıyatı yapılıyor. Gıda, yakıt ... Devamını Oku »