Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika

720 Çin

Dünyanın En Yüksek Cam Köprüsü İki Haftada Kapandı

Dünyanın En Yüksek Cam Köprüsü İki Haftada Kapandı :Çin’de dünyanın en yüksek ve en uzun cam zeminli köprüsü, açılışından 13 gün sonra kapandı. ‘Bölgede acil bakım yapılacağını’ söyleyen yetkililer, köprünün yeniden ne zaman açılacağı konusunda bilgi vermedi. Çin’de bulunan dünyanın en yüksek ve en uzun cam zeminli köprüsü, bakım sebebiyle kapandı. CNN’e göre bir yetkili, köprünün açılışından sonra ziyaretçi akınına ... Devamını Oku »

Dünyanın en uzun cam köprüsü ziyaretçilere açıldı

Dünyanın en uzun cam köprüsü ziyaretçilere açıldı :Çin’de inşa edilen dünyanın en yüksek ve en uzun cam zeminli köprüsü, ziyaretçilere açıldı. Dünyanın en yüksek ve en uzun cam zeminli köprüsü, Çin’de açıldı. Hunan eyaletinde Avatar filminin çekildiği Avatar dağlarındaki iki dağ yakasını birleştiren köprünün inşaatı aralıkta tamamlanmıştı. YÜKSEKLİĞİ 430 METRE Şinhua haber ajansına göre, 3.4 milyon dolara mal olan 430 ... Devamını Oku »

Çin sürücüsüz otomobillerin otoyollarda test edilmesini geçici olarak yasakladı

Çin sürücüsüz otomobillerin otoyollarda test edilmesini geçici olarak yasakladı :Çin sürücüsüz otomobil testlerinin otoyollarda gerçekleştirilmesine geçici olarak yasak getirdi. Bloomberg’de yer alan habere göre, ülkenin otomotiv endüstrisi otonom araçların testlerine yeni standartlar getirilmesi için polis ile birlikte hareket ediyor. Bu süreç içinde yeni standartlar hazır olana dek sürücüsüz otomobillerin otoyollarda test edilmemesine karar verildi. Alınan karara pek de şaşırmamak gerekiyor. ... Devamını Oku »

Cam köprüye balyoz testi

Cam köprüye balyoz testi :Dünyanın en yüksek ve uzun cam tabanlı köprüsü Çin’de ziyaretçilere açıldı. Mühendisler köprünün sağlamlığını kanıtlamak için balyozla test yaptı. 430 metre uzunluğunda 4 bin 700 metre yükseklikteki bu cam köprü üstünden geçenlerin aklını almaya yetiyor! Dünyanın en yüksek cam köprüsünün dayanıklılığını ölçmek isteyen mühendisler, köprüye balyoz vurdu. Cam tabanlı köprüsünün sağlamlığını kanıtlamak ve güvenilirliğini ispatlamak için ... Devamını Oku »

Dünyanın en yüksek cam tabanlı köprüsü

Dünyanın en yüksek cam tabanlı köprüsü :Geçtiğimiz Eylül ayında dünyanın en uzun cam tabanlı köprüsünü inşa eden Çin, kendi rekorunu geliştirerek daha uzun ve daha yüksek bir cam köprünün yapımını tamamlamaya hazırlanıyor. Yerden 300 metre yükseklikte ve 430 metre uzunluğunda olan cam tabanlı köprü, açılınca dünyanın en uzun ve en yüksek cam köprüsü unvanını alacak. Hunan bölgesindeki Tianmenshan Jeolojik Parkı’nda ... Devamını Oku »

Çin’in en uzun göl tüneli hizmete girdi

Çin’in en uzun göl tüneli hizmete girdi :Çin’in en uzun göl tüneli, Hubey eyaletinin başkenti Vuhan’da hizmete açıldı. Şinhua ajansının haberinde, Vuhan kentindeki Donghu gölünün altına inşa edilen 10,6 kilometre uzunluğundaki tünelin yaklaşık 1,2 milyar dolara mal olduğu belirtildi. Yapımı 3 yıl süren, her iki yönde 6’şar şeritli tünelin bölgedeki trafiği rahatlatması bekleniyor. Devamını Oku »