Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

81 Japonya

Fuji Heavy Industries Ltd. Şirketinin Adı Subaru Corporation Olarak Değişiyor

Fuji Heavy Industries Ltd. Şirketinin Adı Subaru Corporation Olarak Değişiyor :Fuji Heavy Industries Ltd. şirketi (FHI), 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere şirket adını Subaru Corporation olarak değiştiriyor. Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere şirket adının Subaru Corporation olarak değiştirildiğini duyurdu. Değişikle ilgili Ebisu, Tokyo’daki Genel Merkez binasında ve Japonya’da bulunan ... Devamını Oku »

Honda, 100 milyonuncu otomobilini üretti

Honda, 100 milyonuncu otomobilini üretti :Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Honda Motor Co Ltd küresel çapta gerçekleştirdiği 100 milyon adetlik üretim başarısıyla önemli bir kilometre taşına ulaşarak dünya otomobil endüstrisinin tarihine geçti. Honda otomobil üretimine 1963 yılında başladı. Saitama Fabrikasında üretilen ve markanın ilk seri üretim modeli olan T360 mini boy bir kamyonetti. Honda aynı yıl küçük boy bir spor ... Devamını Oku »

Japonlardan Taşınabilir Köprü

Japonlardan Taşınabilir Köprü :Japonya’da bulunan Hiroşima üniversitesi bir ilke imza attı. MB 4.0 adındaki Mobile Bridge 4.0 adındaki köprüyü geliştiren Hiroşima üniversitesi bu köprüyü katlayarak istenilen yere taşınabilir hale getirdi. Genelde ilkleri duyduğumuz Japonya yine şaşırtmadı. Dünya’nın her yerinde bulunan köprülere Japonya farklı bir örnek gösterdi. Geliştirilen bu köprü özel bir araba vasıtası ile taşınabiliyor ve 21 metrelik bir köprü ... Devamını Oku »

Bu köprüden geçmek cesaret ister

Bu köprüden geçmek cesaret ister :Japonya’daki bu ‘roller coaster’ı andıran sıra dışı köprü, sürücülerin korkulu rüyası… Altından gemilerin de geçebilmesi için sıra dışı bir tasarımla inşa edilen ‘Eshima Ohashi’ Köprüsü, kendi kategorisinde dünyanın en büyük 3. büyük köprüsü. Japonya’nın “Matsue” ve “Sakaiminato” şehirlerini biri birine bağlayan köprünün uzunluğu 1.7 kilometre, genişliği de 11.4 metre. Ülkenin en büyük dünyanın da en ... Devamını Oku »

Köprü ve yolların güvenliğini ölçen kamera geliştirildi

Köprü ve yolların güvenliğini ölçen kamera geliştirildi :Japonya’nın dünyaca ünlü NEC Corp. firmasının, köprü ve yolların yüzeylerini görüntüleyerek, güvenliğini ölçebilen kamera geliştirdiği bildirildi. NEC Corp. firmasının Başkan Yardımcısı Emura Katsumi, geliştirilen yeni cihazın yol ve köprülerin yüzeyinde video görüntüsü alarak, iç kısımlardaki boşluk ve çatlamaları tespit edebileceğini duyurdu. Emura, Japonya ekonomisinin en zirve devri olan 1960 ve 1970’li yıllarda inşa ... Devamını Oku »

Honda bin 252 aracını geri çağırıyor

Honda bin 252 aracını geri çağırıyor :Honda, 2015 model yılı Crosstour araçlarından bin 252 tanesini yan hava yastıklarındaki arıza nedeniyle geri çağırıyor. ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi açıklamasında, araçların hava yastıklarındaki şişme tüpünden kaynaklanan bir problemden dolayı tam olarak açılamayabileceği belirtildi. Açıklamaya göre, Crosstour sahiplerine konuyla ilgili mail atılacak ve araçlarını Honda bayilerine götürüp hava yastıklarının değiştirilmesi rica edilecek. ... Devamını Oku »