Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

91 Hindistan

Hindistanda köprü çöktü 22 kayıp

Hindistanda köprü çöktü 22 kayıp :Hindistan’ın Maharaştra eyaletinde çöken bir köprüden iki otobüsün nehre düşmesi sonucunda en az 22 kişinin kayıp olduğu bildirildi. Hindistan’ın batısındaki Maharaştra eyaletinde Mumbai-Goa karayolu üzerindeki bir köprünün çökmesi sonunucu iki otobüs Savitri nehrine düştü. Olayda en az 22 kişinin kayıp olduğu öğrenildi. Olay yerine çok sayıda polis ve kurtarma ekipleri sevk edilirken bölgedeki şiddetli yağışın ... Devamını Oku »

Hindistanda viyadük çöktü Onlarca ölü

Hindistanda viyadük çöktü Onlarca ölü :Hindistan’ın Kalküta kentinde inşaat halindeki viyadüğün pazar yerindeki kalabalığın üstüne çökmesi sonucu onlarca kişinin öldüğü bildirildi. Yüzlerce kişinin de çöküntü altında kalmış olmasından, ölü sayısının artmasından korkuluyor. Bir görgü tanığı çöküntü altında en az 150 kişinin olabileceğini belirtti. Kurtarma ekipleri ile insanlar çıplak elleri ile çöküntü altında kalan insanları kurtarmaya çalışıyor. Büyük bir kalabalığın toplandığı ... Devamını Oku »

El Yapımı Köprüden Her Gün 1 Milyon Kişi Geçiyor

El Yapımı Köprüden Her Gün 1 Milyon Kişi Geçiyor :Hindistan’da hiçbir güvenliği olamayan köprüden her gün 1 milyon kişi geçiyor. Köprü, nehrin iki yakasına da ulaşım sağladığı için kutsal sayılıyor. Bir milyon Hindistanlı hergün düzenli olarak el yapımı köprülerden geçiyor. Hindistan’ın Uttar Pradesh’de Ganj üzerine kurulan 18 yüzer tahta köprü günlük bir milyon insana hizmet veriyor. Bunların bir kısmı yaya ... Devamını Oku »

Bu köyün diğer adı Otoyol Dulları Köyü

Bu köyün diğer adı Otoyol Dulları Köyü :Yapıldığı 2006 yılından beri bir köydeki yetişkin erkeklerin biri hariç tümünün trafik kazasında hayatını kaybetmesine yol açan otoyol nedeniyle Hindistan’ın güneyindeki bir köyün adı “Otoyol Dulları Köyü”ne çıktı. Times of India’nın haberine göre, Hindistan’ın güneyini dolaşan 44 No’lu otoyolun bir bölümü 2006 yılından Telangana eyaletine bağlı Peddakunta köyünün tam ortasından geçirilerek köy ikiye ... Devamını Oku »

Dünyanın en yüksek köprüsü Hindistan’da inşa ediyor

Dünyanın en yüksek köprüsü Hindistan’da inşa ediyor   : Hindistan’ın Kuzey Jammu ve Keşmir bölgesini birbirine bağlamak için inşa ettiği demiryolu köprüsü 359 metre yüksekliğinde… Hindistan’da Himalayalar üzerinde inşa edilen demiryolu köprüsü 2016’da tamamlandığında dünyanın en yüksek köprüsü olacak. Köprü, Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olacak şekilde yapılıyor. Hindistan’da Kuzey Jammu ve Keşmir bölgelerini birbirine bağlamak için Çenap Nehri üzerinde kemer ... Devamını Oku »