Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

974 Katar

Tekfen İnşaat, Katarda otoyol projesi için sözleşme imzaladı

Tekfen İnşaat, Katarda otoyol projesi için sözleşme imzaladı :Tekfen İnşaat, Katar’daki “Al Khor Expressway” adlı otoyol projesi için nihai sözleşme imzaladı. Tekfen Holding A.Ş. tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; Grup şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile Katar Devleti’ni temsilen Belediyeler ve Çevre Bakanlığı arasında 23 Ağustos 2016 tarihli açıklamamızda ön protokolü imzalandığı duyurulan “Al Khor Expressway” ... Devamını Oku »

Tekfen İnşaat, Katar’da otoyol yapacak

Tekfen İnşaat, Katar’da otoyol yapacak :Tekfen Holding şirketlerinden Tekfen İnşaat ve Tesisat, yaklaşık 2,1 milyar dolar bedelle Katar’da otoyol projesi için ön protokol imzaladı. Tekfen’den KAP’a yapılan açıklamada, 34 kilometre uzunluğunda geliş-gidiş 10 şeritli, üzerinde çeşitli kavşaklar, viyadükler, alt ve üst geçitler bulunan projenin anahtar teslimi inşa edileceği belirtildi. Ön protokol “Al Khor Expressway” adlı otoyol projesinin 36 ay sonunda ... Devamını Oku »

Daewoo Katarın 1 milyar dolarlık otoyol projesi ihalesini kazandı

Daewoo Katarın 1 milyar dolarlık otoyol projesi ihalesini kazandı :Güney Kore’nin mühendislik ve inşaat firması Daewoo E&C, Katar’da yaklaşık 1 milyar dolarlık otoyol projesi ihalesini kazandı. Daewoo E&C yetkilisi, basın toplantısında yaptığı açıklamada Katar’ın kamu kuruluşu olan Ashghal’ın düzenlenen 919 milyon dolarlık otoyol ihalesini kazandıklarını duyurdu. “Bu otoyol Kore inşaat şirketlerinin yurtdışında kazandığı üçüncü büyük inşaat projesidir.”diyen Daewoo yetkilisi, firmanın proje ... Devamını Oku »