Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika

994 Azerbaycan

Hamilton Bakü pistini beğenmedi

Hamilton Bakü pistini beğenmedi :Lewis Hamilton, Mercedes simülatöründe çalıştığı Bakü pistinin kendisini çok etkilemediğini söyledi. Dünya şampiyonu pilot, yeni cadde pistlerinin Monaco gibi klasiklere benzememesinden dolayı hayal kırıklığı yaşadığını belirtti. Motorsport.com’a konuşan Hamilton: “Gerçekten ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Bir başka yeni pist. “Oldukça dar olan bir yer ve uzun bir düzlük var… Gerçekten diyecek pek bir şey yok. “Monaco bir cadde ... Devamını Oku »

Rusya-Azerbaycan sınırında köprü yapılacak

Rusya-Azerbaycan sınırında köprü yapılacak :Rusya Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sergey Aristov yaptığı açıklamada, Rusya-Azerbaycan sınırında bulunan Samur nehri üzerinde araba köprüsünün yapımına 2016 yılında başlanacağını bildirdi. Projenin değerinin ticari sır olduğunu bildiren Aristov, projenin 2017 yılında tamamlanmasının beklendiğini açıkladı. Projenin geçikmesinin finansal kaynaklardan değil, iki ülke gümrük kurumlarındaki anlaşma nedeni ile kaynaklandığını ifade eden Bakan Yardımcısı, “Şu an gümrük kurumları, yüklerin ... Devamını Oku »

Bakü sokakları Formula 1’e hazırlanıyor

Bakü sokakları Formula 1’e hazırlanıyor :Formula 1 Dünya Şampiyonası takvimine ilk kez giren Azerbaycan Grand Prix’sinin startına 2 aydan az bir süre kala, hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Azerbaycan’ın 17-19 Haziran tarihlerinde ilk kez ev sahipliği yapacağı yarış öncesinde, hafta sonu boyunca piste dönüştürülecek başkent Bakü sokaklarında bir taraftan çevre düzenlemesi yapılıyor, bir taraftan da pistin geçeceği yollara yeniden asfalt ... Devamını Oku »

Dünya Bankası Azerbaycanda otoyol yapımı için krediyi bugün onaylayacak

Dünya Bankası Azerbaycanda otoyol yapımı için krediyi bugün onaylayacak :Dünya Bankası (WB) Yönetim Kurulu bugün Bakü-Şamahı otoyolunun genişlendirilmesi için ek 140 milyon dolarlık krediyi onaylamayı planlıyor. WB Bakü Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, kredi için resmi müzakerelerin tamamlandığını ve bugün Yönetim Kurulu’nun kredi verimini ele alacağını bildirdi. Projeye sağlanacak ek finansman 186,6 milyon dolar düzeyinde olacak ve 46,6 milyon dolar hükümet tarafından ... Devamını Oku »

Türkiye’den Azerbaycana lojistik kolaylığı

Türkiye’den Azerbaycana lojistik kolaylığı :Azerbaycan plakalı taşıtlara uluslararası taşıma yetkisi verildi. Azerbaycan plakalı taşıtlara belirli şartlar çerçevesinde uluslararası taşıma yetkisi verilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Karayolu Taşıma Kanunu’nun ilgili maddesi kapsamındaki uluslararası taşımalara ilişkin yetkinin, Kara Ulaştırması Karma Komisyonu toplantılarında belirlenen kotalar dahilinde ve mütekabiliyet olması kaydıyla, ... Devamını Oku »

Azerbaycan Rusya’da lojistik merkez kuracak

Azerbaycan Rusya’da lojistik merkez kuracak :Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakan Yardımcısı Sahil Babayev yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın Rusya’da lojistik merkez kurulması için konuşmalar yürüttüğünü bildirdi. Rusya’nın tarım ve sanayi ürünmlerinin ihracı içine en önemli piyasa olduğunu ifade eden Babayev, ayrıca diğer ülkelerde de lojistik merkezin kurulması için çalıştıklarını bildirdi. Kazakistan’da bulunan Aktau lojistik merkezini büyük ilgi olduğunu bildiren Bakan Yardımcısı, yakın ... Devamını Oku »