Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika

Almanya

Karahindiba’yı Kauçuğa Dönüştüren Continental’den Yeni Yatırımlar

Karahindiba’yı Kauçuğa Dönüştüren Continental’den Yeni Yatırımlar :Karahindiba kauçuk projesi ile sektörde gelişmeye öncülük eden Continental, bu alandaki yeni yatırımlarıyla çalışmalarını endüstriyel boyutlara taşımayı hedefliyor. Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in artan kauçuk talebine ekolojik, ekonomik ve sosyal olarak uygun çözümler geliştirmek için hayata geçirdiği “Karahindiba Kauçuk Projesi” dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Son olarak Continental Anklam ... Devamını Oku »

Porsche’den yeni model yılı için yeni inovasyonlar

Porsche’den yeni model yılı için yeni inovasyonlar :Porsche tüm modelleri için yeni renkler ve daha fazla güç sunuyor. Yeni model yılı için iç ve dış renk yelpazesini genişleten Porsche, 911 S modelleri için motor gücünü fabrika çıkışında 22 kW (30 hp) artırarak 331 kW’a (450 hp) çıkaran özel bir yükseltme kiti seçeneği sunuyor. Porsche, yeni model senesinde kapsamlı bir inovasyona ... Devamını Oku »

Schaeffler’den Bir Yenilik Daha: INA Markasıyla Kasnak Kaplinli Onarım Çözümü

Otomotiv bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren Schaeffler, ilk kez yardımcı tahrik sistemi için kasnak kaplinli bir onarım çözümü sunuyor. Başlangıçta, BMW 3 Serisi gibi 1,5-litrelik, 3 silindirli benzinli BMW araçları için sunulacak bu INA onarım çözümü, yıl sonuna kadar bazı Opel ve Volvo modelleri için de sunulmaya başlanacak. Schaeffler’in, 2013 yılından bu yana orijinal ekipman seri üretimi yapılan ve yardımcı ... Devamını Oku »

Porsche 2016 yılında 237 bin adet otomobil satarak rekor kırdı

Porsche 2016 yılında 237 bin adet otomobil satarak rekor kırdı :Tarihinin en başarılı mali yılını geride bırakan Porsche AG, otomobil satışı, faaliyet kârı ve çalışan sayısı bakımından birçok rekora imza attı. 2016 yılında Porsche AG, satışlarını yüzde 6 oranında artırarak, 237 bin 778 otomobil satışı gerçekleştirdi. Şirketin gelirleri 22,3 milyar Euro’ya ulaşırken, faaliyet kârı 3.9 milyar Euro’ya yükseldi, istihdam sayısı ... Devamını Oku »

Almanya İle Ordu-Giresun Havalimanı Arasında Uçuşlar Başladı

Almanya İle Ordu-Giresun Havalimanı Arasında Uçuşlar Başladı : Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı ile Almanya arasında direkt seferler başladı. İLK UÇAK GECE SAAT 03.00’TE İNDİ Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, Türkiye’nin farklı noktaları ve Kıbrıs’la karşılıklı uçuşların düzenlendiği Ordu-Giresun Havalimanının bugün itibarıyla Almanya ile de direkt seferlerinin başladığını ... Devamını Oku »

Schaeffler elektrikli mobilite alanındaki uzmanlığını genişletiyor

Otomotiv ve sanayi tedarikçisi Schaeffler, yüksek performanslı elektrik motoru üreticisi Compact Dynamics GmbH’nin yüzde 51 hissesini almak üzere SEMIKRON International GmbH ile bir satın alma sözleşmesi imzaladı. Schaeffler ve SEMIKRON aynı zamanda, güç elektroniği sistemlerinin geliştirilmesi ve güç elektroniği bileşenlerinin entegrasyonu için işbirliği yapma konusunda anlaştı. Schaeffler, bu satın alma ve işbirliği ile elektrikli tahrik sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimi için ... Devamını Oku »