Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler

Türkiye Karayolu Haberler

Yerel

Yıldızbağı –Yavuzselim yolu da asfaltlanıyor

Kahramanmaraş il genelinde ulaşım sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü’nce Pazarcık İlçesi Büyüknacar’da Yıldızbağı ile Yavuzselim Mahallesi kümeevleri arasındaki yolda filler serim ve sıkıştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından bitümlü sıcak karışım çalışmaları başladı. tüm hızıyla devam ediyor. Kahramanmaraş genelinde yol sıkıntısını ... Devamını Oku »

Dadağlı grup yolunda şarampol bakımı

İl genelinde yol seferberliği başlatan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan yeni yollar açarken bir taraftan da mevcut yollarda iyileştirme, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Onikişubat İlçesi’nde bulunan Dadağlı-Dönüklü ve Kümperli Grup Yolunda çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç olan bölgelerde şarampol bakımına başladı. Fen İşleri Dairesi başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü kontrolünde Dadağlı Grup Yolunda 5.5 kilometrelik alanda çalışmalar ... Devamını Oku »

Diyarbakır Kent merkezindeki yollara 230 bin ton sıcak asfalt serildi

Kent merkezinde 500 bin ton hedefiyle nisan ayında asfalt sezonunu açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şu ana kadar 230 bin ton asfalt sererek yolları yeniledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki bulvar, cadde ve sokaklara 2017 yılı içinde 500 bin ton hedefiyle başlattığı sıcak asfalt serme çalışmaları aralıksız sürüyor. Şu ana kadar yürüttüğü çalışmalarda 230 bin ton sıcak asfalt seren Büyükşehir Belediyesi, ... Devamını Oku »

Manisa Büyükşehir’den Turgutalp’e Bayram Hediyesi

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesinin Turgutalp Mahallesi’ni asfaltla buluşturdu. Yerden 920 metre yükseklikte, zor şartlar altında gerçekleşen asfalt çalışmalarının kendileri için oldukça önemli olduğunu belirten mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda çalışan ekipler, Yunusemre ilçesi Turgutalp Mahallesi’nin toprak yollarını asfaltla buluşturdu. Yol Yapım ve Onarım Daire ... Devamını Oku »

Geyve Melekşesolak Mahallesi’nde yüzler gülüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Geyve Melekşesolak Mahallesi’nde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmalarının mahalleli tarafından memnuniyetle karşılandığını ve önemli bir sorunlarının çözüldüğü söyleyen Mahalle Muhtarı Mehmet Sever, hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Geyve’ye bağlı Melekşesolak Mahallesi kısa süre önce sıcak asfaltla buluşturulmuştu. 7 kilometrelik güzergahta 7 bin ton sıcak asfalt kullanılarak ... Devamını Oku »

TOPÇA Kavşağı’nın ihalesi yapıldı

TOPÇA Kavşağı’nda hayata geçirilecek yeni ulaşım projesi için ihaleye çıkıldığını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Kısa süre içerisinde başlayacak çalışmalarla birlikte şehrimizin önemli giriş noktalarından birinde trafik rahatlayacak. Hayırlı olsun” dedi. İhaleye 26 firma teklif sundu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TOPÇA Kavşağı’nda yapılacak yeni ulaşım projesi için ihaleye çıkıldığını açıkladı. Şehir merkezi ulaşımına rahatlık getirecek yeni proje için Karayolları Bölge ... Devamını Oku »