Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler

Türkiye Karayolu Haberler

Yerel

Çayırova yaya köprüsü tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için yaya köprüleri inşa ediyor. Özelikle yaya geçişlerinin yoğun olduğu bölgelerde yapılan yaya köprüleri asansörlü modern yapılarıyla dikkat çekiyor. GÜVENLİ GEÇİŞ Ulaşım Daire Başkanlığı bu yaya köprülerden birini de Çayırova Ali Haydar Caddesi üzerinde hayata geçirdi. Çelik malzemeden imal edilen yaya köprüsü iki adet engelli asansörleriyle karşıdan karşıya güvenli geçiş ... Devamını Oku »

Sanayi Sitesine Sıcak Asfalt

Alanya merkez ve mahallelerde sıcak asfalt çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Alanya Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Azaklar Sanayi Sitesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Alanya merkez ve mahallelerde sıcak asfalt çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Alanya Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Azaklar Sanayi Sitesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Sıcak asfalt çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bugün Cumhuriyet Mahallesi’nde faaliyet gösteren Azaklar Sanayi Sitesi’nde çalışmalarına ... Devamını Oku »

Alanya Belediyesi Köprüde Bağlantıyı Tamamladı

Alanya Belediyesi tarafından Cikcilli ve Oba Mahallesi’nde trafiği rahatlatmak ve alternatif ulaşım güzergâhları oluşturmak için Oba Çayı üzerinde inşa edilen yeni köprüde sona gelindi. Köprü bölgenin trafiğini rahatlatacak. ALANYA BELEDİYESİ KÖPRÜDE BAĞLANTIYI TAMAMLADI Alanya Belediyesi tarafından Cikcilli ve Oba Mahallesi’nde trafiği rahatlatmak ve alternatif ulaşım güzergâhları oluşturmak için Oba Çayı üzerinde inşa edilen yeni köprüde sona gelindi. Köprü bölgenin trafiğini ... Devamını Oku »

Van’da ilk kez Beton Asfalt denenecek

Van Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin farklı illerinde kullanılan ‘Beton Asfalt’ çalışmasını ilk kez kentte uygulayacak. Uygulama Van’ın iklim şartlarına uyum sağlarsa yeni sezonda birçok yerde kullanılacak. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılması planlanan ‘Beton Asfalt’ deneme çalışması öncesinde kente gelen Türkiye Çimentolar Birliği eğitmenleri, ‘Beton Asfalt’ konusunda bir eğitim semineri düzenledi. Seminere katılan Yol Yapım Bakım ... Devamını Oku »

Batman Trafiğine Nefes Aldırtacak Yollar Açılıyor

Batman Belediyesi, kentin birçok noktasında molozdan arındırma, yol genişletme ve imarda yer alan yolları açmak suretiyle ulaşımı rahatlatacak çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım ekipleri Bayındır, Korik ve Cudi Mahallelerinde yürüttüğü yol genişletme ve yeni yol açma çalışmaları ile hem şehir içi trafiği rahatlatıyor hem de kent içi ulaşım ağını büyütüyor. Cudi Mahallesi 3528 Sokakta yol açma çalışması ... Devamını Oku »

Malatya’da Yollar Daha Güvenli Hale Geliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında 2 bin 411 km yol çizgi, 18 bin m2 termoplastik uygulama çalışması yaptı Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir genelinde trafik güvenliğinin artırılması için yatay işaretleme ve levhalama çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 2017 yılı içerisinde 2 bin 411 km uzunluğunda yol çizgi, ... Devamını Oku »